Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Wojna światów / War of the Worlds (2005)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Wojna światów czyli jeden z tych filmów, który nigdy nie doczekał się wydania BD w polskiej wersji językowej.
Ma się to zmienić w przypadku zbliżającego się wydania UHD BD gdyż zavvi oraz Czesi informują o pl wersji na płycie UHD (lektor i napisy). Data premiery to odpowiednio 8 czerwca oraz 20 maja tego roku.

[Obrazek: pnnQhyv.jpg]

Pierwsze opinie pewnie na dniach wypłyną, a póki co:

Recenzja oraz screeny wydania BD na blu-ray.com.

Porównanie BD vs DVD na caps-a-holic.

Poprzepalany obraz i spore ziarno to znak rozpoznawczy duetu Kamiński & Spielberg (tutaj możecie poczytać o technice bleach bypass, która została użyta m.in. w tym filmie) więc nie ma co oczekiwać, że wydanie UHD będzie się pod tym względem zasadniczo różnić, ale mam nadzieję, że przepalenia będą choć ciut mniejsze dzięki HDR.
Na płycie UHD mamy dostać Dolby Vision i Atmosa - ścieżka dźwiękowa DTS-HD MA 5.1 na płycie BD do dziś pozostaje dla mnie jedną z ulubionych i mam nadzieję, że tego nie spieprzą w nowym miksie.
Fajnie byłoby zobaczyć dodatki na płycie 4K tak jak w Top Gun 4K.
Wydanie US:
https://zapodaj.net/e5417f279c0f1.png.html
https://zapodaj.net/714c969635d85.png.html


Zamawiał ktoś z WOWHD? 16.47£ - dobra cena, darmowa przesyłka.
Lektor 2.0 to muszą być niezapomniane przeżycia vs oryginalna ścieżka dźwiękowa Big Grin

(09-05-2020, 23:42)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]Zamawiał ktoś z WOWHD? 16.47£ - dobra cena, darmowa przesyłka.

Zamawiałem kilka razy, ostatni raz ok. trzy miesiące temu. Filmy dotarły po nieco ponad 3 tygodniach, ale ile to będzie w obecnej sytuacji przy takiej nierejestrowanej przesyłce to nie mam pojęcia. Amazon.com z kolei na jakiś czas w ogóle wstrzymał wysyłki do UE, a w ostatnich dniach uruchomili wyłącznie kuriera.
Nie będzie jakiegoś steelbooka lub innego ciekawszego wydania w/w filmu niż sam plastik?
Jeśli jakość będzie porównywalna z BD, a na to, jak pisze misfit, się zanosi, to jaki byłby sens? Chyba czysto sentymentalny lub kolekcjonerski Smile
(10-05-2020, 15:33)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]Jeśli jakość będzie porównywalna z BD, a na to, jak pisze misfit, się zanosi, to jaki byłby sens? Chyba czysto sentymentalny lub kolekcjonerski Smile

Ja poczekam na pierwsze recenzje wydania. Jak rzeczywiscie beda ochy i achy i bedzie jasno napisane, ze BD nie ma startu to wtedy rozwaze zakup.
Chyba jednak zrobie upgradeSmile
(10-05-2020, 15:33)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]Jeśli jakość będzie porównywalna z BD, a na to, jak pisze misfit, się zanosi, to jaki byłby sens? Chyba czysto sentymentalny lub kolekcjonerski Smile

Cosik zostałem źle zrozumiany Smile
Nie wiem czy jakość będzie porównywalna do BD, mam nadzieję, że nie i póki co wydania od Paramount z którymi miałem styczność pod tym względem mnie nie zawodziły.
Pisałem tylko, że nie ma co oczekiwać, że pod względem ziarnistości obrazu będą jakieś zasadnicze zmiany, a czytałem tu i ówdzie na polskich forach, że są takie oczekiwania wobec wydania UHD aby tego ziarna było mniej lub nawet żeby go nie było wcale. Na BD obraz jest ziarnisty bo taki ma być wg. zamierzeń Kamińskiego i Spielberga i zapewne taki też będzie na UHD co najwyżej z mniejszą jego kompresją.
Stron: 1 2 3 4