Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Prasa filmowa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(20-07-2020, 06:18)Glaeken napisał(a): [ -> ]Cinema press video, video club, ekran, film, cinema... wszystkie te czasopisma upadły jak i wypożyczalnie vhs/dvd. Naturalna kolej rzeczy.

Ale o czym Ty piszesz w ogóle. CPV, VC i w pewnym momencie Ekran też, to były pisma mocno związane z erą VHS, więc dokonały żywota, gdy to upadło. Ale FILM i Cinema były po prostu źle zarządzane. Jakoś Total Film i Empire mają się dobrze. Gdy oni zaczną się chwiać, to wtedy będzie się można zacząć martwić.
(20-07-2020, 12:38)Mefisto napisał(a): [ -> ]Ale FILM i Cinema były po prostu źle zarządzane. Jakoś Total Film i Empire mają się dobrze. Gdy oni zaczną się chwiać, to wtedy będzie się można zacząć martwić.
Rzeczywiście masz rację. O ile dobrze pamiętam zarówno w Filmie jak i Cinemie (która kupowałem od jej debiutu w PL bodaj z wielkoformatowymi zdjęciami z Batman Forever) zaczęły przeważać reklamy i kiepskie oraz krótkie teksty a nawet całe strony poświęcane filmowym plotom Sad Dziwi mnie, że KINO nie upadło, a jest to jedyne pismo które kupiłem tylko raz i się zraziłem na lata. Równie frapujące jak obrady sejmu.
Bo Kino jest utrzymywane z dotacji państwowych. Ale fakt, to tytuł dla bardziej zaawansowanych.
Tak na marginesie... mniej więcej w okresie ery vhs/dvd trafiło w moje ręce pismo/kwartalnik o branży wydawniczej dvd/vhs i kinowej (statystyki, artykuły o sprzedaży etc. ) ale za cholerę nie pamiętam tytułu. Nie wiem czy nie była to jakaś darmowa prasówka z wypożyczalni. Miało to format gazety ale dużo lepszej jakości papier i chyba więcej kolorów. Może ktoś kojarzy?
(20-07-2020, 18:23)Glaeken napisał(a): [ -> ]Tak na marginesie... mniej więcej w okresie ery vhs/dvd trafiło w moje ręce pismo/kwartalnik o branży wydawniczej dvd/vhs i kinowej (statystyki, artykuły o sprzedaży etc. ) ale za cholerę nie pamiętam tytułu. Nie wiem czy nie była to jakaś darmowa prasówka z wypożyczalni. Miało to format gazety ale dużo lepszej jakości papier i chyba więcej kolorów. Może ktoś kojarzy?

Może masz na myśli Cinema Press Video? Kupowałem regularnie, faktycznie od któregoś momentu jakość papieru była szokująca, ale nie szły z nią w parze najczęściej przebarwione fotografie o niskiej rozdzielczości Smile.

[Obrazek: cpv500.jpg]

Istniał też taki wynalazek, chyba w podobnej formule:

[Obrazek: 331756-352x500.jpg]
Żadne z nich. To mogła być jakaś darmówka rozdawana w kinach lub wypożyczalniach i formatem bardziej przypominała gazetę.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
Nie było u nas gazet z samymi tylko statystykami. CPV zamieszczało z reguły podsumowanie miesiąca. Chyba Ekran też zarzucał ze dwie strony statystyk z kin i VHS. Ale tak to przypuszczam, że trafiłeś na jakiś branżowy, darmowy spis.
Może któreś z tych branżowych periodyków?

1) Video Club

[Obrazek: video_club_d5bbe1ef577edf11c83cb10ba23a05af.jpg]

[Obrazek: s-l300.jpg]

2) Video Reporter (później przemienione w Video & DVD Reporter)

[Obrazek: DVD-REPORTER-MAGAZYN-FILM-NETFILM-MOVIE-video]

[Obrazek: VIDEO-dvd-reporter-9-z-2004-film-kino-dancop]

Obstawałbym VR.
o ten ostatni - Video Reporter - to mogło być to! Są gdzieś wyłożone skany wydań tego magazynu oraz Video Clubu czy Cinema Press Video (te dwa ostatnie po prostu bardzo lubiłem Smile ).

Bardzo dziękuję za pomoc !
Proszę bardzo.

Z tego co pamiętam, to w drugiej połowie lat 90-tych w magazynie FILM (dział VIDEO) jedna strona zawierała wyniki sprzedaży kaset VHS i profesjonalnie opracowany ranking najczęściej wypożyczanych tytułów. Bodajże obie rubryki prowadził dziennikarz z Video Reporter.
Stron: 1 2