Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Najgorzej wydane filmy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
W ramach odskoczni od tej głupiej polityki (w końcu to forum tematyczne) pomyślałem, że można by zrobić jakąś listę tytułów katalogowych, których powinniśmy się wystrzegać. Bo jest temat o najlepszych wydaniach, remasterach i tak dalej, ale nie ma chyba listy baboli (w każdym razie nie znalazłem w tym dziale).
Abstrahując od T2 i Predatora (wiadomka), to jakie macie TOP 10 najbardziej zaniedbanych filmów na fizycznych nośnikach (nawet nie chodzi o pojedyncze wydania w danych krajach, ale o ogół)? Smile
Wojna Światów, wydanie na blu-ray. Jak na tak widowiskowy film jakosc uwlaczajaca formatowi, na szczescie na UHD wreszcie film dostal remaster godny tego tytułu.
Zakładam, że masz na myśli wydania na BD/UHD bo uwzględniając DVD to byłoby zatrzęsienie Smile
"28 dni później" reż. Daniel Boyle
Ja miałem wydanie francuskie ale to wszędzie był chyba ten sam materiał. Jakość obrazu tragedia, nawet DVD potrafią lepiej wyglądać - jeżeli dobrze się orientuję to nie ma żadnego alternatywnego lepszego wydania
"Pod mocnym aniołem" reż. Wojciech Smarzowski
Ogromny banding - brak alternatywy
(18-11-2020, 14:57)Kirek napisał(a): [ -> ]Zakładam, że masz na myśli wydania na BD/UHD bo uwzględniają DVD to byłoby zatrzęsienie Smile

Tak, bez dvd.

Cytat:28 dni później

Akurat ten film jest naturalnie brzydki Smile
28 dni później był specjalnie kręcony na gównianych kamerach SD tak aby podkreślić realia w których rozgrywa się film. Tak więc można go wykreślić z tej listy, bo przecież nie nakręca go od nowa ?
https://forum.filmozercy.com/watek-filmy-na-bd-ktorych-za-grosz-bym-nie-kupil?highlight=buble

Sformułowany nieco niefortunnie ale to w zasadzie ten sam temat więc powiedziałbym, że do scalenia.

danus napisał(a):godny temu tytulowi.

A nawet godny tego tytułu.
Ciekawy temat Smile
Moim zdaniem wydanie 4K The Cabin in the Woods ma najgorzej wyglądający transfer 2K DI, który widziałem do tej pory. Trzymam ten film w swojej kolekcji ze względu na świetnie wyglądający steelbook Wink
Oprócz tego filmu mógłbym jeszcze wymienić Jurassic Park w 4K, który moim zdaniem jest lekkim rozczarowaniem. Universal powinien się bardziej przyłożyć do remastera, bo natywny obraz 4K nie wyglada tak dobrze jak późniejsze katalogowe wydania tego studia.
(18-11-2020, 14:40)Danus napisał(a): [ -> ]Wojna Światów, wydanie na blu-ray. Jak na tak widowiskowy film jakosc uwlaczajaca formatowi, na szczescie na UHD wreszcie film dostal remaster godny tego tytułu.

Jak dla mnie wydanie WŚ na BD jest bardzo w porządku. Audio to w zasadzie referencja. Dla wielu DTS MA 5.1 z BD jest nawet lepsze od Dolby Atmos z UHD. Nie wiem co ty chcesz od tego wydania.
Nie chodzi o dzwiek tylko o obraz. Co z tego, ze dzwiek jest w deche jak obraz jest gowniany jak na standardy BD przystalo.
Ciekawe. Na bluray.com film za obraz ma ocenę 5/5. Może po prostu nie lubisz ziarna filmowego?
Stron: 1 2 3 4 5 6