Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nowy amplituner i TV
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam, dawno mnie nie było, ale od razu przechodzę do konkretów. Proszę o dwie porady:

1. Moje Onkyo 616 idzie już w odstawkę, gdyż rozbudowałem system do 5.1.2 (czyli o sufitowce Revel). I teraz chciałbym w najbliższych dniach kupić nowe ampli - znów Onkyo. Co polecacie?

Jeszcze się za bardzo nie rozglądałem, ale z tego co widzę, mam opcję bezpośredniego następcy 696 za około 2k i potem skok cenowy jest już spory, bo około 4k kosztuje najtańszy RZ? Mam rację? Pytanie co polecasz? Wystarczy 696? A może czekać na modele 2021?

Dla przypomnienia, mam zestaw oparty o JBL Studio 1 (frontowe 190, itd).

2. Chcę też zmienić TV. Mam teraz 60" FHD Sharpa. Chcę iść w OLED 65" od LG - pewnie CX. Cena około 7k zł. Jedyne co nie daje mi spokoju, to jednak chciałbym większą matrycę, ale to powoduje, że cena rośnie do 12-14k zł. Chyba że.... i tutaj pytanie o radę - jest jakiś TV powyżej 70", który ma super obraz i jednocześnie nie kosztuje więcej, niż 9-10k.

Oczywiście jeśli macie info o jakiś super ofertach, to proszę o namiar

Pozdrawiam,
Sokal
Napiszę w skrócie, bo nie bardzo jest o czym się rozpisywać. OLED 65">LCD 75" zwłaszcza przy treściach UHD.
Dzięki - też tak uważam, ale warto czasem zapytać.

Tymczasem.... okazuje się, że dostępność Onkyo jest ZEROWA. Polecacie jakiś zamiennik Onkyo 696 lub niższych RZxx w innych markach?

Pzdr,
S.
Jeśli chodzi o ampli to alternatywą może będzie Denon X2500? Podobna półka cenowa. Jak masz większy budżet to może Marantz SR5014?
(13-04-2021, 16:32)Sokal napisał(a): [ -> ]że dostępność Onkyo jest ZEROWA.  Polecacie jakiś zamiennik Onkyo 696 lub niższych RZxx w innych markach?
Wszystkie marki japońske są bardzo trudno dostępne albo wręcz niedostępne. Koronawirus plus pożar w fabryce AKM zrobiły swoje. Szybciej będzie jak poszukasz cokolwiek w interesującym Cię zakresie cenowym albo wstrzymasz się z zakupem przynajmniej do wakacji.
Onkyo/Pioneer są na upadłości dlatego nie ma dostępności nowych modeli nie wydali w tym roku nic nowego a zeszłoroczne zostały wysprzedane, nawet z naprawą są problemu ze względu na braki części.

Niby zapowiedzieli nowe amplitunery z kalibracją dirac, ale i tak obecnie ta marka jest skreślona w ostatnich latach to co wydali również dno jeśli chodzi o oprogramowanie.
Przymierzam się do zakupu nowego amplitunera. Mam na oku coś takiego:
https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx2800hdab
Dobry wybór? Czy może polecicie coś innego w zbliżonej cenie (3200 zł)?
Urządzenie musi obsługiwać Dolby Atmos i DTS:X.
Yamaha RX-V6A, Pioneer VSX-935, Onkyo TX-NR6100
(23-11-2023, 09:46)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Przymierzam się do zakupu nowego amplitunera. Mam na oku coś takiego:
https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx2800hdab
Dobry wybór? Czy może polecicie coś innego w zbliżonej cenie (3200 zł)?
Urządzenie musi obsługiwać Dolby Atmos i DTS:X.
Yamaha V6A https://www.tophifi.pl/kino-domowe/amplitunery-av/yamaha-rx-v6a.html miałem i polecam szczególnie do kina, ze względu na stereo przeszedłem na wyższy model. Atmos jest, super apka MusicCast. Ewentualnie Onkyo, ja Denona dźwięku nie lubię, ale jak się podoba to też dobry wybór, też zależy do jakich głośników.
Panowie, dzięki. Ta Yamaha wygląda zachęcająco. I cena całkiem ok.
(23-11-2023, 10:54)thomasso hi-fi napisał(a): [ -> ]ze względu na stereo przeszedłem na wyższy model
Jaki model?
Stron: 1 2 3