Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy niewydane na Blu-ray - petycja?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Lista Waszych propozycji została już zamknięta. Kolejnym etapem jest ankieta, która właśnie się rozpoczęła, dlatego proponuję skupić się na niej aby miała jak największe szansę powodzenia. Im więcej osób ją wypełni tym mocniej może wpłynąć to na dystrybutorów.

Ankieta znajduje się tutaj.

Wstępnie potrwa do 2. lutego, chyba że zainteresowanie będzie co raz większe, wtedy zostanie przedłużona.

Wypełniajcie i podawajcie dalej. Wink
Jeszcze jedna drobna uwaga ode mnie - błędem jest, że w ankiecie znaleźli się "Chłopcy z ferajny". Obowiązujący obecnie na Blu-ray od Warnera transfer jest tak paskudny, że nie wziąłbym czegoś takiego za darmo, więc tak, fajnie byłoby gdyby ten film wydano u nas, ale dopóki Warner nie pójdzie po rozum do głowy i nie odrestauruje tego klasyka, wstrzymałbym się z tym życzeniem.
Ja ze swojej strony podzielę się z Wami optymistycznym przemyśleniem. Przy dzisiejszej modzie na dokręcanie kolejnych części niektórych filmów (np. podobno ma być drugi "Sok z żuka" i też z Keatonem i Ryder w rolach głównych) całkiem możliwe jest, że wydając najnowszą część na blu-ray, również poprzednie zostaną na blu-ray wydane.
Zapomniałem o tej akcji, jakieś ruchy w temacie?
No właśnie oglądałem listy, kompletnie nie rozumiem dlaczego nie wydali tych "pewniaków" wojennych jak Ryan, Byliśmy żołnierzami czy wróg u bram to typowe kino dla dużych chłopców. Kto jak kto, ale głownie my przecież wspieramy rynek blu. Panie raczej tkwią w erze dvd oglądając na małym kwadratowym pudle, gdyby kasety video mieściły się do torebki i kosztowały 5 zł to by to kupowały. Większość znanych mi kompletnie nie przywiązuje wagi do obrazu i dźwięku.
Szkoda , że tak trzeba żebrać o te polskie wersje, mam też nadzieję , że moje życzenie noworoczne się spełni Smile
(30-01-2016, 12:08)wolfman napisał(a): [ -> ]No właśnie oglądałem listy, kompletnie nie rozumiem dlaczego nie wydali tych "pewniaków" wojennych jak Ryan, Byliśmy żołnierzami czy wróg u bram to typowe kino dla dużych chłopców.
Tylko czy w większości wypadków tytuły, które wymieniłeś, są dystrybuowane przez wielkie wytwórnie (Paramount, Universal itp.). Więc nie należałoby zapytać, Imperialu, dlaczego nie wydałeś "Ryana", lecz Paramounta, dlaczego stworzył wydanie tego filmu tylko dla zachodniej Europy (Big 5, Holandia i Skandynawia).
Czy tylko wydawca zagraniczny ma tu coś do powiedzenia i tam mamy pisać petycje? Nasza dystrybucja nie ma nic do gadania w tej kwestii? Wiele z filmów wymienianych tutaj to już stare tytuły i dawno są na blu ray. Nie musiałby kosztować 99 zł , a schodziły by na pewno , bo wiele osób na nie czeka.
To "wiele" to sprawa dyskusyjna - w ankiecie największym zainteresowaniem cieszył się Szeregowiec Ryan, którego chęć zakupu wyraziło pięćdziesiąt kilka osób, a jakby przyszło co do czego to pewnie tą wartość należałoby podzielić przez 4 Smile
No ja nie myślałem tu tylko o forumowiczach Smile , co do samych forumowiczów to nie do końca się zgodzę, tu akurat jest grupa , która przeznacza sporo kasy na filmy.
Z tego co pamiętam w ankiecie każdy mógł zabrać swój głos, nie tylko użytkownicy tego forum.
Oczywiście można dyskutować czy została ona należycie rozreklamowana wśród społeczności osób zainteresowanych kupowaniem filmów na BD poza tym serwisem, ale fakty są takie, że poza blockbusterami i jednostkowymi przypadkami to u nas sprzedaż na nośniku Blu-ray leży i jest nieopłacalna dla polskiego wydawcy. Stąd też mamy tak mała ofertę filmów/seriali w stosunku do zachodu.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16