Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Studio N
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Czeskie BD wyszły w 2011 roku, więc z całą pewnością od nich nie są to te nowsze remastery z 2018 Smile
Poza tym spokojnie można założyć, że zainteresowanie tymi polskimi wydaniami jest przede wszystkim od osób, które nie mają możliwości/nie chcą dodawać sobie pl wersji do zagranicznych edycji, więc nie bardzo ich interesuje, że gdzieś tam jest trylogia Rambo za 1/4 czy 1/3 tego co sobie życzy polski dystrybutor.
Czesi dla swoich mogą sprzedawać obecnie w cenie około 20pln (początkowa ok. 60pln) - bezapelacyjny fakt
U nas dla naszych lepiej zarabiających obywateli Europy cena wyjściowa wyższa o dyszkę na ten moment (to nic że na rynku obcym owe Rambo mają od dawna i za tyle ile mają - my czekaliśmy i też mamy - swoje mamy - biało-czerwone)

Co prawda kto zdążył wczoraj to na zwykłym blu-ray zakupił po 40pln za część w zbiorczym wydaniu w znanym sklepie (nie mam nic do tegoż sklepu bo często tam kupuję) ale ilu zareflektowanych było.. ja nie zdążyłem
a może nie miałem zdążyć Wink no to poczekam - może za rok albo dalej - jak zalegać będzie w magazynach - to będzie promocja - będzie coś taniej... może

ale nie każdy chce czekać
ano właśnie
wyboru to nie mamy za dużego (bez kombinacji)

Ogólnie było jest i będzie drogo (drożej) - przekaz >> nachapać się ile się da (??) - a tak jest praktycznie w każdej gałęzi sprzedaży, niestety.. ale mamy inflację.. no to trzeba podnosić ceny... a że podnosić do absurdu? ale to przecież nie pachnie spekulacją.. nie u nas... sprzedaje się po ile się sprzedaje - realia rynku - u nas od razu cena z sufitu.. nie mówię już tylko o tym wydaniu Rambo ale co pozycja nowa to zwykłe wydanie w plastikowym pudełku 80-90pln za nowość.. ale czasy.. ano takie
i cały czas mówię o blu-ray - nie dvd i nie uhd - to tak dla jasności w tym poniekąd mrocznym cenowo świecie

Jednym słowem że tak zaironizuję (zasadniczo to robię to od początku) - nie narzekać tylko się cieszyć że cena obecnego wydania pierwszej części Rambo niższa aniżeli używek (nawiązując do wydanej parę już lat temu "jedynki") Wink

zupełnie inna rzecz jak przeskurcza i wykurcza się ilość dystrybutorów na nasz kraj i mamy co mamy o czym wspominano na forum nie raz

można by pisać i pisać - czyli jak sprzedać małe jajko w cenie kury - bo je kupią jak chcą tak bardzo Wink
a w temacie 4K - sdr czy hdr - co za różnica - kupią i tak - przynajmniej część kupi - no to jedziemy z ceną na wyjście jaką jedziemy

reasumując

będzie lepiej
zaradni jesteśmy
nie ma polskiej wersji ? sami dodamy - a niech się zły zachód zadziwia jak tu się przerabia gdy chcesz coś posiadać we własnej namacalnej kolekcji

PS. trochę pogmatwany mój przekaz ale co tam Smile kto chce i rozumie to zrozumie

pozdrawiam

edit 14:05:
...drogo czy w sam raz za te wydania sam sobie każdy odpowie - dobrze że "Studio N" istnieje/pojawiło się - wciąż raczkuje - ale pomału do przodu - w co wierzę
bo są pasjonaci, którzy pokręcą nosem bo całościowo (cena/jakość) to i tak kupią - przynajmniej w moim przypadku tak będzie
najlepszy byłby złoty środek - czyli niższa cena - ale to dopiero za... i za te "za" kupię i ja... chyba że nie wytrzymam i przed/po premierze Smile
Kurczę cały czas biję się z myślami czy zrezygnować z trylogii w 4k I zamówić na blu-ray.
(29-09-2022, 12:54)blu_ray napisał(a): [ -> ]trochę pogmatwany mój przekaz ale co tam

You just went full Daras Smile
Golumn Kto bogatemu zabroni
(29-09-2022, 13:28)GOLUMN napisał(a): [ -> ]Kurczę cały czas biję się z myślami czy zrezygnować z trylogii w 4k I zamówić na blu-ray.
Zdecyduj jak się pojawią jakieś porównania, jeśli wersje 4K będą w SDr czyli tak samo jak T2 to nie ma kompletnie żadnego sensu kupować wydań 4K.
(29-09-2022, 14:21)Mefisto napisał(a): [ -> ]You just went full Daras
Nie do końca. Zabrakło zacytowania siebie samego z dawnych lat Wink
Niemniej zostało w mojej wypowiedzi coś zauważoneWink
Jednakże wszelkie podobieństwa są niezamierzone i przypadkowe jak też wynikające z przejęciem się zagadnienia do pisanego postu xd
Czy jakoś tak mniej wiecej no chyba że inaczej Wink
(28-09-2022, 18:53)pred895 napisał(a): [ -> ]Jak na razie obejrzałem pierwszą część z włoskiego pakietu i jest to najlepszy seans od czasu VHS/DVD/BD jeśli chodzi o jedynkę.

Mnie nie specjalnie zachwycił znaczy nie podważam tego że to dotychczas najlepszy transfer lecz ma momenty słabości raz ostro raz miękko. Ja jako fan ostrych filmów byłem średnio zadowolony.
TY pewnie oglądałeś na bardzo dużym ekran więc wrażenia spotęgowane Smile

Ostatnio ten "rozgrzany" wątek przypomniał mi o wydaniu T2 UHD tym pierwszym SDR a z racji że mam teraz dwa odtwarzacze zrobiłem sobie porównanie.

https://slow.pics/c/TGgC3PgN

fotka jeden to panasonic ub824, płytka studio n T2 4K SDR
fotka dwa oppo 105D wypuszcza obraz 1080p,lg robi upscaling do 4k.
fotka dwa oppo 105D wypuszcza obraz 1080p i ma włączone darbee na poziomie 34, lg robi upscaling do 4k.

Są to zdjęcia nie ukrywam że ciężko się to robi telefonem ale pogląd jest oczy tylko to potwierdzają. Fotka z ub824 ma delikatne przesunięcie tutaj ochrona oled w lg delikatnie przemieściła obraz w doł/góra :/

Podsumowując fajnie jest gdy odtwarzacz potrafi wypuścić obraz taki jak źródło tak aby za upscaling odpowiadał tv a nie odtwarzacz, ofc pot warunkiem że jest ona lepsza od odtwarzacza Smile
Jakby co to o Rambo mamy wątek ---> https://forum.filmozercy.com/watek-rambo-seria--220?page=12 w którym jest miejsce na dyskusje o innych wydaniach czy porównania ich jakości.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21