Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Studio N
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
TERMINATOR 2: DZIEŃ SĄDU Z POLSKIM DUBBINGIEM, z okazji 30 lecia
Grubo pojechali z tym Terminatorem, powinni dać od początku dwie płyty w pudełku UHD i blu-ray, wszystkie te ścieżki audio plus HDR i byłoby ok. Zważywszy, że to wydanie nie dzieli od poprzedniego jakaś wielka przewa. Ciekawe jak zamierzają wydać dajmy na to trylogię Rambo, bo jak znowy będzie oddzielnie UHD SDR, oddzielnie blu-ray, a za jakiś czas zrobią takie super wydanie z HDR i innymi bajerami, często zbędnymi i na jeden raz, albo znowu DVD dorzucać, to ja jednak wolę zachodnie wydania.
Trylogia Rambo to u nich pewnie plan na lata 2032-2038, patrząc na tempo wydawania jednego filmu Smile
Myślę, że po małym polskim dystrybutorze nie należy się zbyt dużo spodziewać. Nadzieje były spore, bo Studio Canal ma niemały katalog, nawet Studio N na swojej stronie chwali się wieloma filmami VOD, więc sporo osób (w tym ja) liczyło, że te same filmy dostaną fizyczny nośnik. Ale skoro na kilka miesięcy "zafiksowali się" na jednym filmie, to dobrze to nie wróży.
(03-12-2021, 10:42)slavekg napisał(a): [ -> ]Nadzieje były spore, bo Studio Canal ma niemały katalog,
Racja, tam jest cała masa filmów u nas nie wydanych na BD, a doczekały się nawet remasterów i wersji UHD. Przykładowo wspomniane Rambusie, czy filmy Carpentera. T2 to ważny, ale jednocześnie do bólu ograny tytuł. Mnóstwo różnych wydań, ale na żadnym ten film nie wygląda tak jak trzeba - bez DNRu. Te nowe wydania niczego w tej kwestii nie zmienią (a przynajmniej nic o tym nie wiadomo).
Zdecydowanie wolałbym (i myślę, że nie tylko ja), żeby pojawiły się inne tytuły, nawet na BD. Sam wstrzymuję się z zakupem Rambo na UHD, bo może coś się im się uda wydać.
Druga sprawa, to polityka informacyjna. Niecałe pół roku po premierze wydania UHD bez HDR nagle mamy UHD z HDR, ale bardzo drogo. I teraz, czy mam rozfoliować wydanie UHD SDR, czy czekać na kolejne tym razem UHD z HDR, ale w zwykłym amarayu, a to odsprzedać w stanie fabrycznym? Steelbooka za blisko 300zł nie kupię. Nie wiem co dokładnie planują...
O katalogu Studio Canal myślę też w kontekście klasyki brytyjskiej, którą mają w bardzo dobrych masterach.

Na Twoim miejscu jeszcze bym potrzymał to UHD SDR w folii fabrycznej. Za kolejne pół roku może się okazać, że znów wydadzą T2 na samym UHD, a może taż na BD. Tym drugim sam byłbym zainteresowany ze względu na dubbing. UHD z takim transferem mnie nie interesuje.
A teraz to może być chwyt marketingowy w związku z okrągłą rocznicą, gdzie w jedno wydanie pchają wszystko, co mają, nawet nikomu niepotrzebne DVD. Brakuje tylko CD z soundtrackiem.
Aż muszę zapytać: na ch** Ci dubbing w tym filmie? Chcesz pokazywać T2 kilkuletniemu dziecku? Smile
Pierwszy raz oglądałem T2 gdy miałem jakieś 4 lata. Smile

EDIT:
Żeby nie było offtopu - czekam na blisko 10 tytułów z katalogu Studia N. Jak nie wydadzą ich z HDRem, będę kupował standardowe Blu-ray (jak zrobiłem z Terminatorem). Jak mają robić jakieś fikuśne stilbuki z dubbingami i śląskimi lektorami - nie kupię nic. Cały czas czekam na jakieś zapowiedzi INNYCH filmów, ale po pół roku wałkowania T2 zaczynam tracić nadzieję, że coś z tego będzie.
Studio N z nadziei polskiego rynku nośników cyfrowych szybko zmienia się w mych oczach w jakiś mem. W katalogu tyle klasyków czekających na swe wydanie BD? Who cares? Kolejne wydanie T2, ale z dubbingiem i śląskim lektorem - to jest coś, czego kolekcjonerzy potrzebują!
(03-12-2021, 13:35)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Aż muszę zapytać: na ch** Ci dubbing w tym filmie? Chcesz pokazywać T2 kilkuletniemu dziecku?

Z czystej ciekawości Smile W końcu ktoś przygotował polską wersję dźwiękową tak, jak robi to cały cywilizowany świat, który filmy dubbinguje. A nie puszcza faceta, który czyta dialogi i zagłusza oryginalną ścieżkę dźwiękową. Takie coś to tylko u nas, w Rosji i pewnie w krajach byłego ZSRR.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21