Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Viaplay
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nowa platforma streamingowa na polskim rynku, która wykupiła od tego sezonu Bundesligę, rozgrywki Ligi Europy i Ligi Konferencji, a od sezonu 2022/2023 również Premier League.
Są też jakieś tam filmy i seriale.

Dają pierwszy miesiąc za darmo więc wziąłem z ciekawości. Wczoraj obejrzany meczyk Bayernu - obraz 720p (50 fps?) przez aplikację w LG OLED C7. Router pokazuje mi, że bitrate wynosił ~5,2 Mb/s (dźwięk i obraz). Tak jak można się było spodziewać kompresja obrazu jest słabiutka przy takiej przepływności dla piłki - wyraźnie słabsza niż transmisje Bundesligi w Eleven w zeszłym sezonie z satki, który też do tuzów jakości A/V nie należał. o 4K z Canal+ czy TVP (ostatnie EURO) nawet nie warto wspominać, to jest totalna przepaść.
Do tego co jakiś czas odczuwalne spadki płynności oraz jakości obrazu do poziomu VHS i na pewno nie była to kwestia mojego łącza internetowego...
Dodajmy do tego rozjazd dźwięku względem obrazu (mega wkurzająca rzecz przy transmisjach sportowych) oraz drugiego, mocno wkurzającego komentatora, który przez prawie cały mecz darł ryja.

Wniosek - ***** viaplay i ogólnie transmisje sportowe na żywo w streamingu.
No to słabiutko. Mam nadzieję, że przez rok ogarną się i na Premier League będzie już lepiej. Czyżby wydali tyle kasy na prawa do pokazywania sportu, że już brakło na infrastrukturę Wink
Ciekawe czy władze Bundesligi mogą w takiej sytuacji interweniować i zmusić Viaplay do poprawy jakości przekazu argumentując to pogorszeniem wizerunku ligi.
Misfit jeżeli po tym miesiącu dostaniesz zapytanie dlaczego nie zdecydowałeś się na dalsze korzystanie to wypunktuj ich ładnie Smile
Obiecują poprawę w bliżej nieokreślonej przyszłości, ale jeśli mam zgadywać to podniosą rozdziałkę do 1080p, a bitrate wciąż będzie za niski, więc w sumie niczego to nie zmieni w praktyce.
Tyle dobrego, że nie ma takiego aliasingu jak z 1080i, ale tak czy siak za rok przesiadka z Premier League w 4K HDR na takie coś to będzie masakra.

Euro 2012 i 2016 oglądałem z niemieckich kanałów Das Erste i ZDF HD, które też nadawały w 720p50 (i było wyraźnie lepiej niż na TVP HD w 1080i) - z tą różnicą, że tam bitrate był tak z 3 razy wyższy niż od Viaplay w trzeciej dekadzie XXI wieku.
Szkoda. Dla samej Bundesligi na pewno nie kupię. Czasy w których C+ miał ligę angielską, hiszpańską, włoską, francuską i europejskie puchary minął. Jak przyjdzie oglądać El Clasico w jakimś wynalazku typu vialplay w takiej jakości to szkoda oczu. Fucking streaming.
W międzyczasie obejrzałem jeszcze kilka meczyków i nie miałem już więcej takich spadków płynności obrazu oraz jakości do poziomów VHS.
Reszta spostrzeżeń bez zmian.
Cytat:W sobotni wieczór część subskrybentów Viaplay, nastawionych na oglądanie spotkania Borussia Dortmund - Bayern Monachium w 14. kolejce Bundesligi, doznało ogromnego rozczarowania. W wyniku trwającej około 30 minut podczas pierwszej połowy meczu awarii, nie mogli oni zobaczyć m.in. jednego z dwóch goli Roberta Lewandowskiego. Viaplay informuje, że „najmocniej przeprasza za wszelkie niedogodności związane z zaistniałą sytuacją”, podczas gdy dotknięci tą sprawą subskrybenci domagają się rekompensaty lub po prostu decydują się na anulowanie subskrypcji Viaplay.

Więcej na: https://satkurier.pl/news/211472/wielka-awaria-viaplay-podczas-der-klassiker.html

Po raz kolejny okazuje się, że wydarzenia sportowe na żywo przez internet = jedna wielka porażka.
Skoro nie są w stanie zapanować nad obciążeniem serwerów z 720p w nędznych 5 Mb/s przy co bardziej popularnych meczykach, to nie ma co marzyć o lepszej jakości obrazu z tego serwisu w bliżej nieokreślonej przyszłości. Przypominam też, że od przyszłego sezonu do 2028 roku będą pokazywali na wyłączność ligę angielską. Po prostu dramat.
Ja napotkałem inny problem. Ostatnio odwiedził mnie kolega który ma dostęp do Viaplay i chcieliśmy obejrzeć retransmisję meczu Bayernu, który zakończył się około godzinę wcześniej. Okazało się, że z pozycji apki na telewizorze LG jest to niemożliwe, ponieważ ciągle wyskakiwał komunikat 'Transmisja zakończona' i musieliśmy przerzucić się na komputer gdzie ten problem już nie występował.
Powtórka z rozrywki.

[Obrazek: 9BllDCD.png]

Wydarzenia sportowe live z wyłącznością dla jakiejś platformy streamingowej to proszenie się o problemy. Powinni zakazać czegoś takiego.
Dokładnie... jestem przerażony perspektywą wyłączności na Premier League.
Dokładnie. Nic przestanę oglądać Premier

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2