Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Fanedity - fanowskie przeróbki produkcji kinowych i telewizyjnych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Ze zjawiskiem zetknąłem się po raz pierwszy w okolicach 2008 roku, kiedy trafiłem na wersję rozszerzoną pierwszego Aliena zawierającą sceny wycięte z dodatków z wydania Alien Quadrilogy. Wkrótce okazało się, że tematyce poświęcona jest rozbudowana strona i forum fanedit.org -za sprawą której zapoznałem się z nieoficjalnymi rozszerzonymi wersjami takich filmów jak pierwszy Terminator, Łowca Androidów, czy Titanic, a także przeróbkami innego rodzaju - tzw fanfixami - wersjami przemontowanymi, skróconymi, czasami stanowiącymi połączenie różnych filmów czy nawet wersji "grindhouse" takich filmów jak "Szczęki" - poniżej przykładowa scena z tej wersji filmu:




(Jest to bodaj najlepszy fanedit jaki miałem okazję oglądać.)

Czy Star Wars:




Z czasem zacząłem sobie montować różnego rodzaju przeróbki we własnym zakresie, wykorzystując w tym celu materiały dostępne na wydaniach Blu-ray/DVD (np. rozszerzony o dodatkowe sceny Prometeusz, X-Men: Last Stand, skrócone Transformers: Revenge of The Fallen, czy stanowiące połączenie wersji kinowej i reżyserskiej Alien i John Rambo), po latach pasja odżyła za sprawą Snyder Cuta JL, którego najpierw przekadrowałem do 2.35:1, by potem zrobić z niego dwa fanedity w tym także wersję grindhouse.

Oglądaliście/polecacie jakieś fanowskie przeróbki?
Bardzo lubię przeróbki od ANTONIO MARIA DA SILVA AMDSFILMS (nazwa kanału na YT)

Przykłady:













Z każdą częścią widać wzrost jego umiejętności w tej zabawie

Bonus: (best buddy movie ever)



Też fajna sprawa (zwłaszcza Rambo Vs Arnold i RoboCop Vs Terminator, którymi jarałem się lata temu)




aczkolwiek na dłuższą metę interesują mnie głównie fanedity pełnometrażowe.
No ale skoro już jesteśmy przy tych krótszych formach to niezłe jest to:





Warto w tym miejscu dodać, że większość ludzi jest sceptycznie nastawiona do faneditów, przynajmniej do czasu, aż jakieś obejrzy Tongue
Nie jest to może fanowski przeróbka filmowa ale robi wrażenie jak dla mnie jako miłośnika GTA szczególnie VC i SA, w V nie grałem:



https://ifdb.fanedit.org/m4s-the-hobbit-book-edit/

to jest coś pięknego.
Cały Hobbit skrócony do mniej więcej 4 godzin, z pominięciem większości rzeczy, których nie było w książce i wszelakich irytujących glupot. Żadnych Radagastów, Alfrida tyle co nic, Azog jest tylko bezimiennym dowódcą orków w bitwie na końcu, żadnych międzygatunkowych romansów, Legolas ma tylko cameo, Smaug nie ugania się za krasnoludami, nie zostaje zalany złotem, syn Barda nie bierze udziału w ubiciu smoka (do czego trzeba było zrobić nowe efekty specjalne) itd. do tego poprawiono obraz, by miał bardziej naturalny, filmowy wygląd przypominający LOTRa (az miło patrzeć), no i motyw muzyczny z AUJ pojawia się w trakcie bitwy tak, jak powinien.



"Extended Edition" na okładce tej wersji takie trochę ironiczne Wink
Heh, no tak trochę.
Przeglądam scenami i nie mogę wyjść z podziwu. Tylko przydałoby się jeszcze zrobić do tego napisy PL...

EDIT:

Są do tego napisy PL Big Grin
Coming soon:




EDIT:
Już prawie, prawie...




[Obrazek: ME7UNRY_t.jpg]
Chodzą słuchy, że już gotowe. Kiedy i gdzie oficjalna premiera?
Kolejny po obcym punkt programu to mix Rambo I-III z dokładką materiału z dwunastu innych filmów (między innymi Platoon, Apocalypse Now, Hot Shots Part Deux czy Predator), przyprawiony wykreowaną z pomocą AI narracją samego Johna (Forrest Gump style), opowiadającego widzom o swoim życiu. Trochę dodatkowej muzyki, grindhouse'owa oprawa i niezbyt poważny twist fabularny.

Zwiastun: https://www.reddit.com/r/fanedits/comments/tjlutf/rambo_grindhouse_project_trailer/

(problem z wymawianiem "bear" jako "beer" został w finalnej wersji rozwiązany)
Stron: 1 2 3