Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Koło Czasu / Wheel of Time
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ktoś jeszcze czeka na ten serial?

https://youtu.be/3Fus4Xb_TLg
Pewnie jakieś kobiety czekają.
Heh... czemu tak uważasz?
Pierwszy sezon mam za sobą. Znając materiał źródłowy śmiało mogę stwierdzić, że "Koło Czasu" od Amazona to kompletna pomyłka. Serial leży w najistotniejszych elementach. Zmiany w fundamentalnych zasadach rządzących książkowym światem, zmiany fabularne, słaby dobór aktorów, czy generalnie całe światotwórstwo, to wszystko zepchnęło ową produkcję na dno. Kraina którą stworzył Robert Jordan jest ogromna, niesamowicie bogata, różnorodna, a jednocześnie poukładana. To coś od Amazona niszczy kompletnie wizję stworzoną przez autora książki. Nic tutaj nie przekonuje. Po prostu nie mogłem uwierzyć w świat przedstawiony na ekranie, a w którym mogłem się zatopić czytając książki. Do tego beznadziejny dobór statystów, strojów i rekwizytów. Tak to jest kiedy na pierwszym miejscu stawia się modne ideologie, trendy itp., a nie chęć porządnego przeniesienia na ekran tego co wymyślił autor. Próżno tutaj szukać jakiegokolwiek klimatu charakterystycznego dla High Fantasy. Na plus jedynie wygląd trolloków i efekty specjalne. To jednak nie ratuje tego "dzieła". Moja ocena 1/10. Ktoś kto nie zna książek, zapewne oceni ten serial łagodniej.
Jako nie znający książek zakończyłem znajomość z tym serialem po zwiastunach. A niby lubię fantasy.
(23-02-2023, 14:48)Gieferg napisał(a): [ -> ]Jako nie znający książek zakończyłem znajomość z tym serialem po zwiastunach. A niby lubię fantasy.
Ja przez jeden zwiastun ledwo przebrnąłem.