Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Odtwarzanie filmów 4k z dysku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Poleciłem ostatnio kumplowi to zido z9x i jest mega zadowolony. Pliki 4k śmigają normalnie plus można w nim aktywować youtube, po rejestracji na stronie producenta. Niestety działa on tylko w 1080p, ale zawsze coś Smile
Mój Zidoo Z10 pro odtwarza pliki z YouTube w 4K. Z9x też powinien.
Hm musiałbym dokładnie sprawdzić u kumpla, na razie z tego co mówił to sygnał leci mu 1080p, ale z drugiej strony to straszny nie ogar więc może się mylić.
Sprawdź, na bank coś nie tak ustawił, połączył. Te odtwarzacze są z tej samej serii na tym samym procesorze. Z10 pro ma wejście na dysk 3.5 cala.
Mam pytanie do wszystkich posiadaczy Zidoo Z9X (bądź innego modelu Zidoo na RTD 1619DR): w kilku miejscach czytałem, że Dolby Vision nie jest w tym modelu odtwarzane z plików M2TS. Dość mocno zdziwiłem się więc gdy podpiąłem dysk ze zgranym przez siebie filmem Matrix (plik M2TS) z Dolby Vision i... okazało się, że mój TV wszedł w tryb DV. To samo zresztą potwierdza sam player po kliknięciu przycisku info:
Kod:
Output mode: 3840x2160P @ 23Hz YUV 422 12 Bits BT2020 DV
Czy coś się zmieniło w tym temacie? Czy to jakiś wyjątkowy przypadek? Mam wersję FW 6.3.12.
Ktoś głupoty chyba pisze ze nie odtwarza DV..
Doprecyzuję, bo może to nie wybrzmiało: doczytałem się że nie odtwarza DV z plików M2TS, natomiast rzekomo czyta DV z plików MKV. To, że w ogóle odtwarza DV to wiedziałem, bo z takim przeznaczeniem go kupowałem.
Proponuję zaktualizować oprogramowanie w Zidoo, jest dużo nowych funkcji.
http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/new-version-v6-3-60-for-z9x-z10-pro-z1000-pro-uhd3000-release.92034/
Wiesz to że czyta z m2ts to nic nadzwyczajnego, czytał zawsze z tego co wiem m2ts w strukturze pełnej kopii płyty.
Niedawno dotarł do mnie Zidoo z9x po kilku dniach z nową zabawką jestem naprawdę pod wrażeniem możliwości tego sprzętu, jeśli chodzi o aplikację do odtwarzania filmów- coś wspaniałego. Możliwe, że tak się podniecam, ponieważ wcześniej nie miałem tego typu urządzenia, aczkolwiek naprawdę wygląda bardzo dobrze - te plakaty opisy i czasem zwiastuny- bajka.  Heart
Odnośnie obrazu nie jestem jakimś specem więc takiego udawał nie będę, jak dla mnie jest naprawdę dobrze.
Jeszcze małe pytanie czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie swoich ustawień obrazu w urządzeniu Zidoo? Chciałbym zerknąć czy mniej więcej jest podobnie.
Co do dźwięku urządzenie bez problemu przesyła odpowiedni format do amplitunera DTS, Atmos. Na początku miałem mały zawał, ponieważ dźwięk był o połowę słabszy niż normalnie np. filmy odtwarzane z telewizora, wystarczyła mała zmiana ustawień audio i już wszystko jest ok.
Nie zauważyłem też żadnych problemów przy odtwarzaniu filmów 4k typu jakieś wieszanie się obrazu lub dźwięku.
Faktycznie urządzenie nie obsługuje niektórych plików Avi, nie rozgryzłem jeszcze dlaczego jedne są odtwarzane, a inne nie.

Tylko teraz mam problem.. okazało się że dysk 1tb to o wiele za mało na moje potrzeby. Confused  Confused
Może macie jakieś sprawdzone dyski które moglibyście polecić?
Coś w granicach 8-12 tb.
Myślałem nad czymś takim:
https://www.amazon.de/-/pl/gp/aw/d/B08XKKFDVN/ref=dp_ob_neva_mobile#

Ps.
Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc jestem bardzo zadowolony z zakupu! ?
Stron: 1 2 3 4