Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Odtwarzanie filmów 4k z dysku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Dzień dobry,
Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza który podoła odtwarzaniu filmów 4k z dysku zewnętrznego ewentualnie sam posłuży jako swego rodzaju magazyn/serwer ?.
Niestety mój Panasonic ub 820 nie podołał temu wyzwaniu, a czasem taka opcja w kinie domowym poprostu się przydaje.

Rzeczy które mnie interesują:
Odtwarzanie bez problemów filmów 4k z dysku zewnętrznego czy też wbudowanego
Brak problemów z obsługą Atmosa lub innych nowszych kodeków
Jak najlepsza jakość obrazu
Budżet jakim dysponuje na ten cel to około 1000 zł

Zastanawiam się nad:
- Nvidia Shield TV Pro
- Zidoo z10
Oraz słyszałem, że można zrobić z PC niewielkich rozmiarów coś w stylu odtwarzacz/serwera plików (nie znam się za bardzo na tym) nie wiem jakie parametry musiałoby mieć tego typu urządzenie więc pytanie czy w moim budżecie wg takie coś miałoby sens i było wykonalne ?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady i opinie.
Zidoo to polecam Z10 pro. Jednak przekracza budżet. Zobacz może Z9x. W tym brak kieszeni na dysk.
Co do możliwość tych odtwarzaczy są jak najbardziej OK. Wszystkie nowe kodeki obsługuje. Obraz HDR, Dolby Vision. Dźwięk Dolby Atmos, DTS-X itp.
Zidoo Z9X
Dune HD Real Vision 4K
Nvidia Shield TV Pro

(07-11-2021, 12:22)Miki1306 napisał(a): [ -> ]Oraz słyszałem, że można zrobić z PC niewielkich rozmiarów coś w stylu odtwarzacz/serwera plików (nie znam się za bardzo na tym) nie wiem jakie parametry musiałoby mieć tego typu urządzenie więc pytanie czy w moim budżecie wg takie coś miałoby sens i było wykonalne ?
Nie ma to sensu.
W zeszłym tygodniu na OLX kupiłem używany Himedia Q5 pro za 200 zł.Działa Atmos, DTS:X, DTS. Filmy w 4KHDR z kodekiem HEVC działają bez zarzutu. Model Q10 pro ma kieszeń na dysk do 6Tb, ale jest większy i jak dla mnie brzydki Smile
(07-11-2021, 14:04)marciniozo napisał(a): [ -> ]Zidoo to polecam Z10 pro. Jednak przekracza budżet. Zobacz może Z9x. W tym brak kieszeni na dysk.
Co do możliwość tych odtwarzaczy są jak najbardziej OK. Wszystkie nowe kodeki obsługuje. Obraz HDR, Dolby Vision. Dźwięk Dolby Atmos, DTS-X itp.

(07-11-2021, 16:19)prodarek napisał(a): [ -> ]Zidoo Z9X

Obaj polecacie z tego co widzę Zidoo z9x troszkę poczytałem i spotkałem się z opiniami, że przy większych plikach np. 50-70 gb przycina się ?
marciniozo jak to wygląda w twoim z10 pro zdarzają się takie sytuacje testowałeś może ?
Ponoć brak też obsługi Netflix oraz Prime Video niby mam to wszystko w tv ale trochę szkoda, że przy takiej cenie nie obsługuje tak popularnych aplikacji.

Qlas1990 napisał(a):W zeszłym tygodniu na OLX kupiłem używany Himedia Q5 pro za 200 zł.Działa Atmos, DTS:X, DTS. Filmy w 4KHDR z kodekiem HEVC działają bez zarzutu. Model Q10 pro ma kieszeń na dysk do 6Tb, ale jest większy i jak dla mnie brzydki Smile
Dzięki za info chętnie rzucę okiem, cenowo wygląda interesująco Big Grin a jak odtwarzanie ? Próbowałeś może odtworzyć z dysku jakiś film dużych rozmiarów koło 50 gb ?
Bo to nie są odtwarzacz VOD, jak chcesz netflixy itd to masz do wyboru tylko i wyłącznie Shield TV. Nie ma prawa nic się ciąć na zidoo/dune niezależnie od wielkości plików.
W Zidoo jest bardzo dobra aplikacja Home Theatre. Świetna sprawa skanuje podłączone dyski i ładnie kataloguje bibliotekę wideo. Dobiera okładki i z media info parametry filmu. Mam filmy wielkości 130GB z HDR, DV z wysokim bitrate. Dźwięk Dolby Atmos.  Odtwarzane są plynnie. Wszystko działa jak należy.
Do tego Zidoo Z10 pro ma wejście na dysk wew. HDD. Obsługuje do 14 TB. Ciekawostka - jest wejšcie HDMI i można nagrywać.
Jakby co polecam forum ZIDOO. Można tam znaleźć wiele cennych informacji co do ustawień i pobrać najnowsze oprogramowanie.
http://forum.zidoo.tv/index.php?forums/hdd-media-player-rtd-1619dr.54/
Tak Zidoo nie ma certyfikatu Netflix i Prime Video. Z tym jest problem. Jednak jako odtwarzcz plików sprawuje się bardzo dobrze.
Do tego można zainstalować Kodi i po konfiguracji zyskujemy dodatkowe funcje multimedialne. Zidoo ma na bazie Kodii własną aplikację ZDMC (praktycznie jest to Kodi).
Generalnie jest to bardzo dobre urządzenie.
Możesz również zamówić dune HD Real Vision jest tańszy od z9x i praktycznie niczym się nie różni.
(08-11-2021, 15:51)prodarek napisał(a): [ -> ]Bo to nie są odtwarzacz VOD, jak chcesz netflixy itd to masz do wyboru tylko i wyłącznie Shield TV. Nie ma prawa nic się ciąć na zidoo/dune niezależnie od wielkości plików.
Shield Tv z tego co zdążyłem się zorientować wypada odrobinę słabiej niż Zido z9x (odnośnie Dune jeszcze muszę poczytać)

(08-11-2021, 15:59)marciniozo napisał(a): [ -> ]W Zidoo jest bardzo dobra aplikacja Home Theatre. Świetna sprawa skanuje podłączone dyski i ładnie kataloguje bibliotekę wideo. Dobiera okładki i z media info parametry filmu. Mam filmy wielkości 130GB z HDR, DV z wysokim bitrate. Dźwięk Dolby Atmos.  Odtwarzane są plynnie. Wszystko działa jak należy.
Do tego Zidoo Z10 pro ma wejście na dysk wew. HDD. Obsługuje do 14 TB. Ciekawostka - jest wejšcie HDMI i można nagrywać.

Coraz bardziej skłaniam się ku Zido ewentualnie Dune (ponoć faktycznie są podobne ) wydają się mieć wszystko czego potrzebuję.
Może to głupie pytanie ale przez ciekawość je zadam.. Czy któryś model Dune lub Zidoo ma pl menu ? Tongue ( szukałem tego info lecz nie znalazłem;/)
Ale jeśli się zdecyduję na Zidoo to chyba już wiem do kogo się zgłoszę odnośnie małego wprowadzenia do tematu Big Grin

(08-11-2021, 16:58)woj woj napisał(a): [ -> ]Możesz również zamówić dune HD Real Vision jest tańszy od z9x i praktycznie niczym się nie różni.

Tutaj muszę się trochę zagłębić bo faktycznie czytałem gdzieś opinię, że są podobne z z9x.
Cenowo faktycznie odrobinkę taniej wypada. Ciekawe jak z aktualizacjami i wsparciem.
Miki1306 tutaj masz dobry test.
https://cod-box.net/dune-hd-real-vision-4k-test/
Stron: 1 2 3 4