Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dune / Diuna, reż. Denis Villeneuve
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Mądrzy ludzie muszą w tym Galapagos pracować, skoro przygotowali tak mało wydań UHD, że się u nas w kilka dni wyprzedało. Faktycznie, taki tytuł, że trudno było przewidzieć wysoką sprzedaż... Był już jakiś podobny przypadek z wydaniami UHD od tego dystrybutora? Muszą mieć teraz jakieś wyjątkowo małe nakłady, skoro Polacy są w stanie wykupić wszystko...
(15-01-2022, 21:12)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Mądrzy ludzie muszą w tym Galapagos pracować, skoro przygotowali tak mało wydań UHD, że się u nas w kilka dni wyprzedało. Faktycznie, taki tytuł, że trudno było przewidzieć wysoką sprzedaż... Był już jakiś podobny przypadek z wydaniami UHD od tego dystrybutora? Muszą mieć teraz jakieś wyjątkowo małe nakłady, skoro Polacy są w stanie wykupić wszystko...

Coś nowego. Nakłady podobne do innych głośnych premier, typu Tenet, Legion Samobójców, Ptaki Nocy, GvK. Ludzie po prostu się na to rzucili... Jeszcze nie widziałem, żeby tak szybko filmy z półek w Media znikały nawet stacjonarnie Tongue

Powodów będzie kilka – całkiem dobra cena na premierę jak na polskie warunki (149 zł za steela na premierę to jakieś £35), brak premiery filmu z polską ścieżką językową za granicą (we Francji dopiero później), a do tego ludzie się nakręcili jak zauważyli na grupach jak to wszystko schodzi... Poszedł efekt "muszę kupić teraz, bo potem niczego nie będzie" i jak widać efekt zadziałał.
Nie wiedziałem, że tak dobrze się sprzedaje, ale wcale mnie to nie dziwi. Sam chciałem kupić jakiś czas po premierze, ale jak mi mignęła cena 119 zł w Media Markt (4K, ale bez stella) to stwierdziłem, że szkoda czekać. Dobrze, że to zrobiłem, bo pewnie niedługo cena pójdzie w górę.
(16-01-2022, 08:46)funditto napisał(a): [ -> ]Nie wiedziałem, że tak dobrze się sprzedaje, ale wcale mnie to nie dziwi. Sam chciałem kupić jakiś czas po premierze, ale jak mi mignęła cena 119 zł w Media Markt (4K, ale bez stella) to stwierdziłem, że szkoda czekać. Dobrze, że to zrobiłem, bo pewnie niedługo cena pójdzie w górę.

Ta cena będzie też po wznowieniu, nie ucieknie Tongue
Szkoda kasy na ten film, byłem na zaproszenie kuzynki w Multikinie Złote Tarasy jakość obrazu fatalna, jakość dzwięku bardzo słaba a sam film w połowie przysnąłem nie wiem czy ze zmęczenia czy z nudów nie wart nawet 40zł jak będą DVD dokładać do gazety za 10zł to może wtedy warto kupić, ale na pewno nie warto płacić po 120zł za 4K a tym bardziej 500zł za stela bo i takie kwoty tu padały, a tak na boku to chora sprawa aby tyle kasy płacić za jakikolwiek 2 godzinny film, ludzie narzekają że gry na PS5 i nowego Xboxa są drogie ponad 300zł ale gra dostarcza nam 40-60 godzin fabuły, a tu 2 godziny i po filmie i plyta w szafie i rok się kurzy bo nie wierzę aby ktoś co tydzień oglądał Diune.
To prawda, że niektórzy ludzie narzekają na ceny gier, ale raczej nie na tym forum.. Co do tekstu, że nie warto płacić 120 zł za film 4K to i sugerowania, że film ogląda się zazwyczaj raz, to chyba nie zauważyłeś, że to forum jest przede wszystkim dla kolekcjonerów. Ja co prawda nie mam startu do innych forumowiczów, ale i tak mam kilka filmów, za które dałem 100-150 zł i nie żałuję. Co więcej, mimo że poświęcam więcej czasu na granie niż na filmy, to ze względu na to, że gry są tak długie na palcach dwóch rąk potrafię wymienić te, które przeszedłem więcej niż raz. Za to jest sporo filmów, które widziałem przynajmniej kilka razy. Dlatego zbieram filmy, a gry po przejściu sprzedaję.
Ja też nie mam startu do innych forumowiczów filmy BD zacząłem zbierać w 2008r jak kupiłem PS3 i jak do tej pory uzbierałem ok 140 tytułów w prawie 14 lat to nie wiele z czego ok 15 mam w 4K UHD i jakieś 50 w 3D. No ale są w życiu inne priorytety rodzina, samochód itp. zresztą jakieś 1,5 roku temu zbudowałem salkę kinową sprzęt + wyposażenie pokoju to nie jeden nowy samochód z salonu czy mała kawalerka w dużym mieście, no ale takie sobie drogie hobby znalazłem kino domowe to nie mogę narzekać.

W panelu mojego profilu jest dokładny wykaz poszczególnych elementów mojego home theater, jak by ktoś chciał się zainspirować i też podobne kino zrobić u siebie..
JVC 4K, czyli sam dobrze wiesz ile to wszystko kosztuje. Sprzęt masz zacny to i filmy w dobrej jakości na nim oglądać by się zdało. Co pewnie czynisz
Niestety takie hobby pochłania zasoby. Jeden zbiera znaczki (też potrafią być bardzo drogie) inny filmy...ktoś jeszcze coś innego.
Sam mam setki plyt DVD, które zbieralem od lat. (a wcześniej jeszcze kasety VHS). Też kiedyś kosztowały dobrze ponad 100 zł za szt. Potem przyszła era Blu-Ray, teraz Blu-Ray 4K. I tak od lat to się kręci.

Wracając do przedmiotowej Diuny. Mi osobiście jakoś nie podszedł ten film. Nie wiem czy zagości u mnie na półce, co nie znaczy, że inni go nie kupią.
Ja aktualnie oglądam Grę o Tron. W 4K to jakbym odkrył ten serial na nowo. Dolby Vision, do tego dźwięk w Dolby Atmos. Polecam gorąco. A, że to znowu kolejny wydatek, no cóż samo życie.
Pozdrawiam serdecznie.
No tak jeszcze przed 4K był i nadal jest wspierany format Blu-ray 3D. Jestem tego pewien że nie będzie standardu Blu-ray 8K ostatnim standardem dla filmów na nośnikach fizycznych jest 4K, DVD i VHS tez mam ale na strychu tylko że mało DVD będę miał może z 30 filmów a VHS 10 nie wiem coś koło tego.

Ja mało kupuję ale nie jest to kwestia kasy tylko tego że jestem wybredny jeżeli chodzi o gatunki filmowe w moim przypadku aby wydać 120zł na 2 godzinny film oprócz oczywiście ma się to rozumieć najwyższej oprawy audiowizualnej film powinien mieć fabułę która odpowiada moim gustom i musi po prostu mnie wciągnąć w daną opowieść i to są moje kryteria, dlatego wielu nowości nie kupuję bo ma co prawda dobrą oprawę AV ale nie odpowiada mi fabuła a stare filmy mają super fabułę ale obraz i dzwięk to już nie to samo co nowości.

Tak czy siak ja na pewno Diuny nie kupię.
Dzisiaj obejrzeliśmy z żoną Diunę w wersji 4K. Nie byliśmy w kinie, ale wiedziałem, że to dopiero pierwsza część i urywa się w połowie. Za to moja żona nic o tym nie wiedziała i byłem ciekaw Jej reakcji. Ogólnie film się nam bardzo podobał (ode mnie 8/10), ale gdy pojawiły się napisy końcowe to moja żona powiedziała: No bez jaj, to koniec ? Co my jakiś serial oglądaliśmy ? A gdy powiedziałem, że na początku było powiedziane, że to pierwsza część i że druga w 2023 to skwitowała tylko: to po co my to teraz oglądaliśmy ? Trzeba było poczekać na dwójkę..
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9