Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Dune / Diuna, reż. Denis Villeneuve
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Witam. Wczoraj odebralem nowy film 4k z polskiej dystrybucji. Chciałem sobie zobaczyc tą niesamowita jakosc jesli chodzi o obraz zanim obejrze calosc. Wczesniej czytalem na avsforum ze film ten w 4k to top ten 2022 jesli chodzi o jakość obrazu.
Wlaczam i......

Obraz ciemny, mega ciemny, ( przyslona szaleje)brak perfekcyjnej ostrosci jak to bywa w innnych byle jakich
4k, wyprane kolory. Masakra. Film wyglada jak slaby blu ray.
Mial ktos podobne odczucia?
To najslabsze wydanie 4k ( po za polskimi wydaniami batmanami Nolana) jakie widzialem.
Obraz idzie na proju 4k przez oppo 203. Macie porownanie do zachodnich wydań?
Przecież transfer ten sam więc płyty te same. . Kolega Hankey pisał o tym problemie.
Ja na moim epsonie nie odnotowałem żadnego rozczarowania, wręcz przeciwnie obraz był jaśniejszy i bardziej ostry niż wersja SD.
Nie wiem jak na projektorze czy LCDkach z przeciętnym kontrastem, ale na OLED Diuna prezentuje się zacnie - o co najmniej klasę lepiej niż na BD, a HDR wnosi do obrazka nieporównywalnie więcej niż dwa poprzednie filmy Villeneuve'a. Jeśli jednak ktoś oczekuje żyletki, braku ziarna czy żywego obrazu z soczystymi kolorkami to sorry, ale trafił pod zły adres Wink
Dźwiękowo - niemal referencja.
(09-02-2022, 15:59)misfit napisał(a): [ -> ]Nie wiem jak na projektorze czy LCDkach z przeciętnym kontrastem, ale na OLED Diuna prezentuje się zacnie - o co najmniej klasę lepiej niż na BD, a HDR wnosi do obrazka nieporównywalnie więcej niż dwa poprzednie filmy Villeneuve'a. Jeśli jednak ktoś oczekuje żyletki, braku ziarna czy żywego obrazu z soczystymi kolorkami to sorry, ale trafił pod zły adres Wink


Poprzedni film Blade Runner 2049 wygląda przy tej Diunie rewelacyjnie. Nie oczekuje żyletki , braku ziarna czy soczystych kolorów bo wiem co to za film i jak i gdzie został nagrany. Widziałem jakąś kopie tego filmu o pojemności niespełna 20GB i niczym to sie nie różniło od tego co kupiłem. Diuna 4k względem takiego Szeregowca Ryana z ziarnem wygląda jak bida kopia DVD. A przecież Spilberg też kręci inna taśmą co widać na jego filmach a sam film choć jest leciwy to jego edycja 4k UHD wygląda świetnie i widać tą jakość pomimo , że "kolorki" tam nie występują i taśma jest "surowa". To jeśli chodzi o ziarno. Ciemne sceny w BR 2049 też wyglądają jak mają wyglądać. A to ten sam reżyser. A tu mówimy o nagraniu z świetną jakością w 2022r , której nie widzę a wręcz przeciwnie.
Zastanawiałem się nad wyłączeniem przesłony aby obraz sie tak nie przyciemniał ale w scenie na wzgórzu podczas rozmowy syna z ojcem też jest ciemno. Gdy se przypomnę szkockie wzgórza z Wallesem z filmu Waleczne Serce 4K to się poważnie zastanawiam czy jest możliwość że trafiłem na wadliwą płyte.
Na 40 lecie wydali Obcy Ósmy Pasażer Nostromo. Film stary nagrany w ciemnościach a wygląda rewelacyjnie. A tu nowość, wizualny majstersztyk i taka cienizna.
Oglądam na JVC RS540 i innych produkcjach jest ok.
(09-02-2022, 18:19)Nowy napisał(a): [ -> ]Ciemne sceny w BR 2049 też wyglądają jak mają wyglądać. A to ten sam reżyser.
Ale nie ten sam autor zdjęć.

(09-02-2022, 18:19)Nowy napisał(a): [ -> ]poważnie zastanawiam czy jest możliwość że trafiłem na wadliwą płyte.
To jest niemożliwe. Płyty są tłoczone, w założeniu każda ma być identyczna z matrycą. Nie da się wytłoczyć płyty wadliwie w ten sposób, że wszystko będzie działać (brak przycinek, pikselizacji obrazu, poprawny dźwięk), a akurat tak by się miały "zera i jedynki" na płycie pozmieniać, że obraz (który jest przecież dodatkowo skompresowany) jest po prostu ciemniejszy. To nie nośnik analogowy, gdzie coś takiego byłoby teoretycznie możliwe. Pytanie, jak wygląda wykres luminancji, czy nie ma tam jakiegoś "piku" po którym soft w projektorze dobiera złe ustawienia (w Alicie był zdaje się taki problem).
(09-02-2022, 18:19)Nowy napisał(a): [ -> ]Zastanawiałem się nad wyłączeniem przesłony aby obraz sie tak nie przyciemniał ale w scenie na wzgórzu podczas rozmowy syna z ojcem też jest ciemno.

Przed chwilą sprawdziłem tę scenę - nie wiem w czym problem, ale na pewno nie jest on po stronie płyty.
Na dołączonym BD jest lepiej/gorzej pod tym względem ? Ten JVC rozumiem, że nie ma dynamicznego mapowania tonów obrazu ?
(09-02-2022, 18:39)sebas napisał(a): [ -> ]Pytanie, jak wygląda wykres luminancji, czy nie ma tam jakiegoś "piku" po którym soft w projektorze dobiera złe ustawienia (w Alicie był zdaje się taki problem).


Sprobuje cos zobaczyc w ustawieniach. Choc nie sklaniam sie ku temu bo zrobionej kalibracji.
Alita u mnie igła.
Ostatni problem z zciemniajacym i rozjasniajacym obrazem mialem na Whiplash gdzie prawie wszystkie sceny nagrane byly w ciemnym studiu. Tylko ze tam cala reszta byla wzorowa.
Obejrze jeszcze raz caly filn i wtedy dokadnie ocenie czy cos sie poprawilo
Na forum hdtvpolska.com masz wątek dotyczący jvc, zagada jak oni to widzą.
Przerobilem juz wszystko zanim go kupulem i nie pamietam pelnej specyfikacji. Najlepszym ustawieniem zajela sie firma Koper.
Do tej pory wszystko ok. Ten właśnie film mnie zaskoczyl. Mialo byc bajka jest lipa. W scenach na pustyni w pelnym sloncu tez jest cienko.
BR nie sprawdzalem. Chcialem TYLKO zobaczyc jaka uczta mnie czeka , szczegolnie po recenzjach wydania a tu klops.
Musze caly filn zobaczyc i cos po probowac z przesłoną.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12