Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Millennium - filmy o Lisbeth Salander
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatni weekend spędziłem z Lisbeth Salander, przy okazji zrobiłem opisy obejrzanych wydań i dodając to co mamy w filmoskopie powstał temat Smile
Miałem dylemat czy go umieszczać tutaj czy w poddziale 'Tematyczne' ale już kilka takich zbiorczych zakładałem w tym miejscu więc chyba może zostać, ewentualnie jeżeli uznacie inaczej będzie można poprosić Mateusza o przeniesienie.

I. Wersje szwedzkie czyli filmy oparte na literackiej trylogii Stiega Larssona, wydanymi pod tymi samymi tytułami.

1. "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
2. "Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem"
3. "Millennium: Zamek z piasku, który runął"

Wydane u nas przez Monolith. Na BD dostępne są wersje kinowe, natomiast na DVD w formie serialu wersje rozszerzone. I z tego co wiem jeżeli potrzebujecie wersji PL to tylko wydania od Monolith będą ją posiadały.

[Obrazek: thumb-lg-973-millennium-mezczyzni-ktorzy...kobiet.jpg] [Obrazek: thumb-lg-1320-millennium-dziewczyna-ktor...ogniem.jpg] [Obrazek: thumb-lg-974-millennium-zamek-z-piasku-ktory-runal.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-15815-front.jpg]
[klik w okładkę = filmoskop]

II. Wersje amerykańskie/międzynarodowe

1. "Dziewczyna z tatuażem" czyli nowa adaptacja historii przedstawionej w "Millennium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
W Polsce wydany przez Imperial Cinepix. Otrzymaliśmy dwa wydania na BD, w opakowaniu digi-pack i amaray, oba zawierające dwie płyty (film + dodatki). W steelbook zawierający PL można zaopatrzyć się w Czechach, dla niego znajdziecie pełny opis w filmoskopie, opis płyt powinien odpowiadać tym z polskich wydań.

[Obrazek: thumb-300x300-78845-94966_0004.jpg] [Obrazek: thumb-lg-51-dziewczyna-z-tatuazem.png] [Obrazek: thumb-lg-35272-dziewczyna-z-tatuazem.jpg]
[klik w okładkę = filmoskop]

2. "Dziewczyna w sieci pająka" czyli historia oparta na książce "Co nas nie zabije" będącej kontynuacją powyższej trylogii ale napisanej już przez Davida Lagercrantza.
Podobnie jak w przypadku "Dziewczyna z tatuażem" w Polsce wydany przez Imperial Cinepix. W tym przypadku oprócz wydania BD mamy również wydanie na UHD, oba w opakowaniu amaray. W Czechach dostępny jest steelbook z PL na UHD. Wersja PL dla płyty UHD dostępna jest również w wydaniu niemieckim. Ja miałem styczność właśnie z nim i dla niego w filmoskopie znajduje się pełny opis wydania.

[Obrazek: thumb-lg-2206139-dziewczyna-w-sieci-pajaka.jpg] [Obrazek: thumb-lg-2206555-dziewczyna-w-sieci-pajaka.jpg][Obrazek: thumb-lg-2677325-dziewczyna-w-sieci-paja...lu-ray.jpg][Obrazek: thumb-300x300-87913-front.jpg]
[klik w okładkę = filmoskop]

UWAGA: Do pełni szczęścia brakuje potwierdzenia kto jest lektorem w tych wydaniach. Jeden z nieomylnych ekspertów wskazał swój typ ale użył sformułowania 'wydaje mi się', tak więc czekam na Wasze propozycje, które mam nadzieję potwierdzą ten typ. Specjalnie nie piszę kto był tym kandydatem aby Was nie zasugerować. Próbka dostępna do pobrania --->TUTAJ<---
Jeśli chodzi o wersje szwedzkie od Monolith to dodatkowo informuję, że część pierwsza jest przeformatowana do 1,78:1 (otwarty kadr góra/dół + co nieco ucięte boki obrazu w stosunku do 2,35:1).
(07-12-2021, 13:12)Kirek napisał(a): [ -> ]UWAGA: Do pełni szczęścia brakuje potwierdzenia kto jest lektorem w tych wydaniach. Jeden z nieomylnych ekspertów wskazał swój typ ale użył sformułowania 'wydaje mi się', tak więc czekam na Wasze propozycje, które mam nadzieję potwierdzą ten typ.

Ja nie użyję powyższego sformułowania, bo mam pewność, że lektorem jest Marek Ciunel.
Jeden z lektorów z kategorii "Cienki Bolek" (podobnie jak Bukrewicz) których nie włączam jeśli nie muszę Smile
No to potwierdził się pierwszy typ jaki otrzymałem, info dodane do wydania w filmoskopie. Podziwiam Was za tą umiejętność rozpoznawania lektorów Smile.