Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Wilk z Wall Street / The Wolf of Wall Street, reż. Martin Scorsese
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Film wydał u nas Monolith na BD oraz DVD. O dziwo materiały dodatkowe takie same jak w wydaniach zagranicznych od Universal. Po szczegóły zapraszam do filmoskopu:

[Obrazek: thumb-lg-436-wilk-z-wall-street.jpg]

Wczoraj w USA swoją premierę miało wydanie UHD od Paramount (zwykłe opakowanie i steelbook).

[Obrazek: SNSSv3P.jpg] [Obrazek: WQp7ZfD.jpg]

Raport BDInfo:

Kod:
Disc Size: 95,883,820,150 bytes
Protection: AACS2
Extras: Ultra HD, BD-Java
BDInfo: 0.7.5.9

PLAYLIST REPORT:

Name: 00800.MPLS
Length: 2:59:53.073 (h:m:s.ms)
Size: 88,236,484,608 bytes
Total Bitrate: 65.40 Mbps

(*) Indicates included stream hidden by this playlist.

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-H HEVC Video 51584 kbps 2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / HDR10 / BT.2020
* MPEG-H HEVC Video 5801 kbps (10.11%) 1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 1000nits / Dolby Vision FEL / BT.2020

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 3400 kbps 5.1 / 48 kHz / 3400 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio English 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio French 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 59.902 kbps
Presentation Graphics English 64.006 kbps
Presentation Graphics French 55.22 kbps

[Obrazek: 00f406e573e5e97f055ad67208cdb0c06a49eeae.png]

Porównanie screenów UHD vs BD na caps-a-holic.

Miejscami całkiem spoko przyrost detali względem 1080p. Ciekawe jak prezentuje się HDR, znając Scorsese to pewnie szaleństw w tym aspekcie obrazu nie powinno być, ale to się zobaczy Smile

W UK, Niemczech czy Hiszpanii prawa do filmu ma Universal. Jeśli dobrze pamiętam to w UK licencję miało "pożyczyć" Arrow, ktoś coś wie czy to w końcu wypali czy może Universal zmienił zdanie i sam wyda Wilka na UHD ?
Tak czy siak na pl wersję na UHD nie ma co liczyć, z oczywistych względów.
Nie wiem czy Monolith był zadowolony ze sprzedaży swojego pierwszego wydania UHD "1917" ale patrząc przez pryzmat popularności ich wydania na BD "Wilk z Wall Street" może skuszą się i również ten tytuł na UHD. Tylko pewnie trzeba się liczyć z ograniczeniami:
- Brak Dolby Vision
- Kompresja materiału tak aby upchać to na BD50
Nie sądzę aby coś takiego miało szansę powodzenia. Szczególnie w sytuacji gdy w całym tym roku Monolith wypuścił aż jeden tytuł na BD (o UHD nie wspominając) Big Grin
Takich "wariatów" jak my jest garstka, którzy kupują te same filmy po raz enty. Więc IMO jeśli Monolith jeszcze kiedyś odważy się wejść w UHD to będzie to jakaś nowość, z mocnymi przesłankami, że może się bardzo dobrze sprzedać.
No to niech udostępnią napisy PL Universalowi tak aby mogły trafić do wydań międzynarodowych. Ta opcja byłaby jeszcze lepsza bo i taniej i bez kompromisów Wink
Nie zauważyłem tego na moim leciwym monitorku w robocie, ale UHD od Paramount ma dość potężnego black crusha vs BD.
Nic to, czekam na UK od Arrow z nadzieją, że będzie lepiej...

EDIT:

Unboxing limitki od Arrow:




Na razie nie ma jeszcze info co do black crusha.

EDIT2: Black crush na tym samym poziomie co w USA, więc podziękował - BD od Universal styknie.
Czy wydanie PL, z racji że to Monolith, ma jakieś mankamenty?
Nie wiem jak Monolith prezentuje się w ruchu, ale mam jeszcze na dysku screeny z Universala dopasowane do polskich u Porala, łap:

[Obrazek: MEGR36B_t.png] [Obrazek: MEGR36C_t.png] [Obrazek: MEGR36D_t.png] [Obrazek: MEGR36E_t.png]
[Obrazek: MEGR36F_t.png] [Obrazek: MEGR36G_t.png] [Obrazek: MEGR36I_t.png] [Obrazek: MEGR36J_t.png]
[Obrazek: MEGR36K_t.png] [Obrazek: MEGR36L_t.png] [Obrazek: MEGR36M_t.png] [Obrazek: MEGR36N_t.png]
[Obrazek: MEGR36O_t.png]
Powinno być OK, dzięki!

EDIT: Hmm, a może jednak nie? Dopiero teraz dokonałem dokładnego porównania, polskie wydanie ma nieco rozjaśniony obraz i - mam wrażenie - delikatnie inne kolory, ale może to wrażenie spowodowane mniejszym kontrastem.
To nie wrażenie, a wynika z tego, że Monolith ma w rzeczywistości kolorki w Rec.601, a nie Rec.709 - ewentualnie screeny Porala są lewe, co też się zdarzało. Ktoś z napędem może to zweryfikuje i wrzuci dla pewności screeny z normalnego odtwarzacza, który nie robi sobie jaj (najlepiej MPC-HC + madVR).
Z tych też powodów (+ trochę lepsza kompresja w cieniach wg. screenów poralowych) wybrałem zagraniczniaka.

PS. Wydanie USA od Paramount pod względem jasności i kolorów jest identyko do Universala.
Fotki z polskiego wydania dopasowane do tych od misfit.

[Obrazek: MEGWKKT_t.png] [Obrazek: MEGWKL6_t.png] [Obrazek: MEGWKLF_t.png] [Obrazek: MEGWKLS_t.png]
Stron: 1 2