Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Regał/półka na filmy - inspiracja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,
Szukam inspiracji regału/półki na filmy. Jak zaczynałem swoją przygodę nie przypuszczałem, że moja kolekcja tak szybko się rozrośnie.. teraz układam stosik wstydu na kolumnach Sad
Interesują mnie zarówno wasze własne projekty jak i gotowe z Castoramy i innych sieciowych sklepów. Będę bardzo wdzięczny za podrzucenie waszych fotek.
Robiłem jakieś wstępne przymiarki i projekt (zdjęcie w załączniku przepraszam za jakość ale na szybko robione)
Myślicie, że wymiary wnęki: głębokość 15 cm, wysokość 18 cm wystarczy na wygodne wyjmowanie i wkładanie płyt ? (tylko Blu Ray/4k)

Jeśli jest gdzieś podobny temat to będę bardzo wdzięczny za link (szukałem ale nie znalazłem nic podobnego)
Jaka szerokość (długość) tej półki i z czego chcesz to wykonać?
(21-04-2022, 09:19)Miki1306 napisał(a): [ -> ]Jeśli jest gdzieś podobny temat to będę bardzo wdzięczny za link (szukałem ale nie znalazłem nic podobnego)

https://forum.filmozercy.com/watek-poleczki-na-filmy

Cytat:Myślicie, że wymiary wnęki: głębokość 15 cm, wysokość 18 cm wystarczy na wygodne wyjmowanie i wkładanie płyt ?

Powinny, ale szerokość standardowych półek do nabycia w sklepie to 20 cm i tego bym się trzymał - jak i przy wysokości. Będzie lepiej wyglądać, bo nie będzie tak ściśnięte, a przy okazji jak będziesz chciał wstawić/kupisz coś większego od amarayowych standardów, to nie będzie problemu.
.
(21-04-2022, 10:33)fire_caves napisał(a): [ -> ]Jaka szerokość (długość) tej półki i z czego chcesz to wykonać?
Gdzieś maks 180 szerokie
Wysokość zależy czy będę robił jako regał 140 czy półkę odpowiednio mniej.
Wykonana raczej z drewna lub zwykłej płyty ale bardziej przemawia do mnie drewno. Już szafkę RTV sobie robiłem według własnego pomysłu wyszło jak chciałem , a jaka satysfakcja ??

mefisto napisał(a):https://forum.filmozercy.com/watek-poleczki-na-filmy

Ja to jednak ślepy jestem.. jeśli można to prosił bym admina lub moderatora o usunięcie mojego zbędnego tematu. Jutro dopisze swój post w tym już utworzonym - dziękuję za linka.
Na takiej szerokości nie polecam oszczędzać na podpórkach jeśli wybierzesz płytę. Moje półki, które sobie projektowałem z płyty bardzo lekko ale zauważalnie uginają się na odcinku 103 cm. 18 cm wysokości to IMHO za mało. Zostawiłbym może 19 cm. Raz, że łatwiej wyjąć płyty (nie wiem jakie masz paluchy, ale 1cm to dla mnie nie za wiele, a nie mam jakichś parówek), dwa, że łatwiej odkurzyć, a trzy, że można jeszcze wsadzić tam filmy na płask jak Ci się skończy normalne miejsce Wink