Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Zakochany bez pamięci / Eternal Sunshine of the Spotless Mind, reż. Michel Gondry
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Film w polskiej dystrybucji wyszedł tylko na DVD, a jeśli chodzi o Blu-ray'a to w żadnym z wydań zagranicznych nie uświadczymy polskiej wersji językowej.

Na filmoskopie mamy wprowadzone dwie edycje z UK oraz nowsze wydanie niemieckie w steelbooku, które jest zarazem ze wszystkich zdecydowanie najmocniej przefiltrowane.

[Obrazek: thumb-lg-19338-eternal-sunshine-of-the-s...s-mind.jpg][Obrazek: thumb-lg-173781-eternal-sunshine-of-the-...elbook.jpg][Obrazek: 2wEC5EH.jpg]

Porównanie obrazu BD USA (Universal) vs BD DE (Birnenblatt) na caps-a-holic

Recenzja oraz screeny z wydania BD USA na blu-ray.com

Jakiś czas temu Kino Lorber poinformowało, że Zakochany bez pamięci ukaże się na UHD BD w USA, a dziś już znamy dokładną datą premiery i będzie to 26-07-2022. Już zacieram rączki.
Znana jest też zawartość płyt:

Cytat:DISC 1 (4K UHD):
- Brand New Dolby Vision HDR Master – Color Graded by Cinematographer Ellen Kuras
- Audio Commentary by Director Michel Gondry and Screenwriter Charlie Kaufman
- 5.1 Surround and Lossless 2.0 Stereo
- Triple-Layered UHD100 Disc
- Optional English Subtitles

DISC 2 (BLU-RAY)
- Brand New 4K Master – Color Graded by Cinematographer Ellen Kuras
- Audio Commentary by Director Michel Gondry and Screenwriter Charlie Kaufman
- MEMORY LIGHT: NEW Interview with Cinematographer Ellen Kuras
- A LOOK INSIDE ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND: Step into the minds of the filmmakers in this behind-the-scenes look at the film
- A CONVERSATION WITH JIM CARREY AND MICHEL GONDRY: The star and director reflect on their favorite on-set moments
- A CONVERSATION WITH KATE WINSLET AND MICHEL GONDRY
- INSIDE THE MIND OF DIRECTOR MICHEL GONDRY
- ANATOMY OF A SCENE: SARATOGA AVENUE
- DELETED AND EXTENDED SCENES
- THE POLYPHONIC SPREE “LIGHT & DAY” MUSIC VIDEO
- LACUNA INFOMERCIAL
- Theatrical Trailer
- 5.1 Surround and Lossless 2.0 Stereo
- Dual-Layered BD50 Disc
- Optional English Subtitles
Na caps-a-holic pojawiły się screeny porównawcze UHD vs BD.

Jest lepiej, ale bez szału niestety.
Ewidentnie skorzystali z 2K DI, który był trochę odziarniony i wyostrzony, zresztą zgodnie z intencjami pani od zdjęć (facepalm).

https://ascmag.com/articles/forget-me-not-eternal-sunshine-of-the-spotless-mind
Ohydne zmiany w kolorystyce.

Muszę się zebrać i kupić w końcu na BD.
Na blu-ray.com pojawiła się recka edycji 4K UHD - do poczytania jak chcecie sobie poprawić humor Big Grin

Cytat:The 4K restoration is sublime and is one of the best masters I have seen or reviewed from distributor Kino Lorber to date.
A ja żałuję, że do tej pory nie kupiłem tego wydania UHD.
Teraz to jest dla mnie priorytet, przy najbliższej promocji kupię - poluję na Kaufmana Tongue

Jak będę miał, to dam znać jak to u mnie wygląda.
Widziałem w całości. Wygląda jak przestarzałe i trochę przefiltrowane 2K DI i tym właściwie to UHD jest, a dokładniej 2K DI z 2004 roku -> 35mm i skan 4K tegoż.
Zdaję sobie sprawę, że jak coś już otrzymało 2K DI to niezmiernie rzadko wraca się do OCN, ale w tym przypadku bardzo by się to przydało. Pomarzyć jednak można, ale i tak w takiej sytuacji nie wiadomo co by tutaj ta pani od zdjęć jeszcze namodziła, bo z niektórych wypowiedzi kojarzy mi się ona trochę jak PJ w spódnicy Wink

Mimo wszystko kupiłbym obecne UHD gdyby wyszło w Europie (i w jakiejś dobrej promocji), bo mimo, że prezentuje się mocno przeciętnie to jednak jakaś tam poprawa jest względem dotychczasowych BD.
Niestety nie wszystkie filmy będą wyglądać tak, jak byśmy chcieli.

Swoja drogą, mogliby dać jakąś promkę na Walentynki, dla zakochanych w UHD Tongue