Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ile jest warta wasza kolekcja/Ile wydajecie miesiecznie na dvd lub blu ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Jak w temacie. Wiadomo dosyc drozsze hobby,ja od konca grudnia 2014 do dzis wydalem ok 700 pln a kupuje tylko moje ulubione tytuly,pod k9niec miesiaca wrzuce foto. Od lutego trzeba spasowac:-) A jak u was ? Jesli temat sie nie podoba do kosza:-)
Temat ciężki... ja szczerze mówiąc wolę nie wiedzieć ile wydałem Big Grin
kiedyś liczyłem na bieżąco, dziś mi się nie chce, ale może w wolnej chwili podliczę cały ubiegły rok - na pewno jednak na sam BF poszło kilka stówek
Znam droższe hobby, ale faktycznie to też do tanich nie należy. Ja powoli zbliżam się do granicy 10k jeśli chodzi o kupowanie filmów od początku mojej przygody z DVD.
Aż takie drogi hobby to nie jest. Mam ok 1400 dvd, jakbym chciał to sprzedać i dostałbym nawet góra średnio 5zł za film to miałbym może na używane auto Wink Więc wartość kolekcji nie jest oszałamiająca.

Ile wydaje? jak pisałem już w moim wątku:

"Obecnie rzadko daje więcej niż 10zł za film. Pisałem już że w większości kupuje używki z allegro, z wyprzedaży w wypożyczalniach, promocje w supermarketach z ryneczków lub wygrane w konkursach i prezenty. Skoro zbieram ponad 14 lat to wychodzi 100 filmów rocznie czyli z 8 na miesiąc. Stąd wydaje na kolekcje ok 50zł miesięcznie. Czy to dużo? Nie sądze. Jeżeli danego miesiąca nic nie kupię to w następnym może skusze się na jakieś fajniejsze wydanie w boxie. Myślę że jest to jedno z najtańszych hobby"
Jeśli ktoś skupia się tylko na DVD to faktycznie może i jest to jedno z tańszych hobby. Inaczej to wygląda jak ktoś kupuje edycje kolekcjonerskie, steelbooki czy po prostu blu-ray.
Ile warta jest moja kolekcja? Z każdym dniem coraz mniej.
Wartość kolekcji a koszt kolekcji to dwie różne rzeczy. Wolę nie wiedzieć dokładnie ile wydałem.
Nie kupuję regularnie, zdarzają się miesiące że wogole nic nie kupie a zdarza się, że przekraczam grubo ponad 500 pln więc wysredniając chyba wychodzi ok. 300.

Ostatnio sporo wydaję na rózne ciekawe filmowe książki i artbooki, making ofy etc. ponieważ to co chcę mieć w kolekcji z filmów już praktycznie wszystko mam więc moge przerzucić część budżetu na książki filmowe.
Filmy Blu-ray kupuję od początku grudnia 2014.
35 Blu-ray kupione za łącznie 1300 zł, jeden gratis i 5 filmów na BD, których ceny nie pamiętam

233 filmów na DVD, kupowanych w cenie od kilku złotych za gazetowe kartoniki z filmem do pewnie około 50-60 złotych za wydania sklepowe
57 filmów DVD w digibookach z ceną 30 zł za film
Do tego kolekcjonerski Matrix na 10xDVD za 390 zł.

Pomijam koszta przesyłek.

Jaka wartość tego wszystkiego w tej chwili? Nie mam pojęcia, ale pewnie niezbyt wiele.
Stron: 1 2 3 4