Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii / The Witch, reż. Robert Eggers
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Film wyszedł w Polsce m.in. na Blu-ray w 2016 roku za sprawą dystrybutora Filmostrada. Daję też znać, że pl wersja dostępna jest również w UK (lektor i napisy).

[Obrazek: thumb-lg-141521-czarownica-bajka-ludowa-...anglii.jpg]  [Obrazek: thumb-lg-108564-czarownica-bajka-ludowa-...anglii.jpg]

Steelbook z UK:
[Obrazek: thumb-lg-172477-czarownica-bajka-ludowa-...anglii.jpg]

Jeśli chodzi o materiały dodatkowe to na "polskiej" płycie mamy golasa. Z kolei w USA (dystrybutor: Lionsgate, blokada Region A) znajdują się poniższe dodatki:

Cytat:- Audio commentary with Director Robert Eggers
- "The Witch: A Primal Folktale" featurette (8:28)
- Salem Panel Q&A with Cast and Crew (27:59)
- Design Gallery (17 pages)  

W 2019 roku pojawiła się również edycja UHD w USA:
[Obrazek: thumb-lg-3334125-wiedzma.jpg]

Na jednym z podcastów Eggers (reżyser Czarownicy) oraz Blaschke (autor zdjęć) wypowiadali się niezbyt pochlebnie o tym wydaniu UHD i podsumowali aby go po prostu nie kupować Smile

Porównanie obrazu BD vs UHD na caps-a-holic.

To co się od razu rzuca w oczy to różnice w poziomach czerni, które są na UHD podniesione.

Jutro wychodzi kolejna edycja UHD, tym razem od brytyjskiego dystrybutora Second Sight:
[Obrazek: thumb-lg-21943091-the-witch-limited-edit...lu-ray.jpg]  [Obrazek: thumb-e-21943091-1646063322-all.jpg]

Materiały dodatkowe:
Cytat:- Audio commentary with director Robert Eggers
- Audio commentary with film writer and broadcaster Anna Bogutskaya
- "A Puritan Nightmare" 2022 interview with Robert Eggers (26:49)
- "Embracing Darkness" 2022 interview with Anya Taylor-Joy (13:49)
- "Love Thy Father" 2022 interview Ralph Ineson (21:24)
- "A Pious Wife" 2022 interview with Actor Kate Dickie (14:31)
- "Caleb’s Lament" 2022 interview with Actor Harvey Scrimshaw (7:00)
- "The Witch: A Primal Folktale" 2016 featurette (8:32)
- 2015 BFI London Film Festival Q&A with Robert Eggers, Anya Taylor-Joy, Ralph Ineson and Producer Jay Van Hoy (10:41)
- "Brothers" 2015 short film by Rober Eggers (10:40)

Początkowo miał to być ten sam master co w USA, ale gdy Brytyjczycy dowiedzieli się jaką opinię ma o nim Eggers to postanowili się z nim skontaktować i wspólnie coś podziałać aby nowa edycja trochę bardziej spodobała się reżyserowi tegoż filmu Smile
Wkrótce dowiemy się jaki jest finalny efekt współpracy, a tymczasem zapraszam na unboxing powyższej edycji UK:


Ja już mam i spieszę donieść, że wydanko prezentuje się doskonale. Zamawiałem bezpośrednio u wydawcy, doleciało w tydzień. Zero uszkodzeń. Opłaty - tylko 8,50 dla poczty.
Jak prezentuje się nowa edycja? Niestety, nie czuje się na siłach, by wydawać jakieś kategoryczne opinie, musicie poczekać raczej na recki ekspertów. Ja po prostu musiałem to mieć Big Grin
Daj chociaż znać jak się mają poziomy czerni w tej nowej edycji, coś a'la UHD z USA (które zdaje się też masz), czy może bardziej jak BD... Albo coś pomiędzy ? Smile
Mam to na BD i UHD amerykańskim i postaram się wieczorkiem to jakoś ogarnąćSmile
OK, odpaliłem Panasa 820 i C9 i poleciało najpierw stare wydanie UHD od Lionsgate, a potem tegoroczne od Second Sight. Na koniec jeszcze raz stare.
Pierwsze co rzuca się w oczy to cieplejszy, bardziej pastelowy obraz w starym wydaniu. Po włożeniu nowego dysku, obraz staje się jaśniejszy i klarowniejszy z
bardziej wyrazistymi kolorami. Szczególnie zyskują na tym sceny nocne z naturalnymi źródłami światła, na przykład wieczerza przy świetle świec czy ognisko w czasie sabatu z ostatniej sceny. Widać więcej szczegółów na drugim planie, na przykład w scenach z dzieckiem w chacie czarownicy, albo w scenie z diabłem, gdy kusi dziewczynę.
Świat w nowym wydaniu bardzo przypomina nasz, w starym wygląda to jak w czasie zaćmienia słońca Smile
Wygląda na no, że zwyklak UHD od SS wyprzedany.
Dlatego nie czekałem na promki...przy SS
tylko ogarnąłem pre-order...
udało mi się załapać na BOX-a UHD, z którego jestem bardzo zadowolony...no z filmu bardziej.. Smile
Ostatnio także uzupełniłem do kolekcji soundtrack KORVENA do kolekcji na vinylu...SMOKE/GOLD/CLEAR

najbardziej podoba mi rola SATANA w VVITCH...ten koziołek matołek jest bezbłędny...
no i końcowa scena KONWENTU CZAROWNIC za mało pokazuje i jest za krótka...
a VVITCH 2 przecie nie będzie....

no i jedno przemyślenie (jak najbardziej pasuje do tego wątku)
moim zdaniem zdaniem EGGERS powinien wydać drugą wersję...dajmy na to reżyserską...albo teatralną (trudno),
ale w wersji BLACK & WHITE
Ten film, jak żaden inny do tego się nadaje...
wiem, wiem....za dużo LIGHTHOUSE się naoglądałem...ostatnio 4K od Arrowa...
ale ten EGGERS na pewno nam zaserwuje NOSFERATU w BLACK & WHITE...
Sam se zrób, co za problem? Tongue
Gieferg,
a pewnie że se zrobię ...Smile
i to pewnie nie długo...

ale chciałem taką wersję pojechaną chromem, z przemyśleniami...taką podaną na tacy z dodatkami...
jak MAD MAX 4
no i byłaby okazja do wersji reżyserskiej, jeśli takową Eggers chciałby zmontować...
Czwarty Mad Max w wersji czarno-białej wygląda słabo i zdecydowanie nie jest tym, czego bym po takiej wersji filmu oczekiwał.
Można to było zrobić lepiej.
Stron: 1 2