Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: OPPO BDP-10X, BDP-9X - dyskusja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Hejo,
W moje ręce trafiła kolejna zabawka w postaci OPPO BDP-105D, w wątku tym będę opisywał swoje wrażenia z użytkowania jak możliwości samego urządzenia.

Także niedługo pierwsze ciekawostki...

[Obrazek: d9ms6V2.jpg]

____________________

Linux OPPO_PLAYER 2.6.35 #2 SMP PREEMPT Fri Aug 5 10:13:21 CST 2016 armv7l GNU/Linux
Dodawanie napisów do odtwarzanych płyt __________________________

Jedną z pierwszych rzeczy jaką sprawdziłem zaraz po włączeniu to obsługa zewnętrznych napisów dla odtwarzanych płyt, wszystko śmiga pięknie. Pendriva formatuje w systemie plików fat następnie tworzymy katalog sub i w nim umieszczamy plik z napisami o nazwie i rozszerzeniu sub.srt, kodowanie utf-8 bom.

[Obrazek: CajdTDN.jpg]

Aplikacja ____________________________________________________

Aplikacja do sterowania odtwarzaczem z google play została już usunięta ale można ją pobrać z https://apkpure.com/pl/oppo-bdp-10x-mediacontrol/com.oppo.mediacontrol, w przypadku iOS jest wciąż dostępne do pobrania z oficjalnego sklepu. Ogólnie aplikacja bardzo fajna i przyjemnie się tego używa.
Screeny z aplikacji: https://imgur.com/a/jftVNjn


Trick na odtwarzanie płyt 3D bez tv 3D _______________________________

To sztuczka opisana tutaj https://forum.filmozercy.com/watek-oppo-udp-203?pid=57792#pid57792 przez misfita, w przypadku który ja testowałem odtwarzacz po wymuszaniu 3D i włączeniu filmy stracił sygnał wideo, ale wtedy w apce można wyłączyć wymuszenia 3D i tym samym obeszliśmy blokadę.


Podświetlenie pilota ______________________________________________

Aby włączyć podświetlenie pilota po wciśnięciu dowolnego przycisku a nie jak to jest domyślnie dopiero po wciśnięciu przycisku light. Należy przytrzymać przez około 5 sekund tenże przycisk light aż pilot mrugnie.


Odtwarzanie struktury plików czyli pełnej kopii płyty blu-ray  _______________

W przypadku kopii nagranej na dysk usb wymagany jest program BDMV Modifier który spowoduje że foldery takie będzie "odtwarzalne" po ich kliknięciu.
Natomiast gdy film taki chcemy odtworzyć przez zasoby sieciowe SMB/NFS należy również użyć wspomnianego wyżej programu i dodatkowo utworzyć folder tak aby ścieżka wyglądała tak NAZWA_FILMU/AVCHD/BDMV
Tip: Katalogi mogą być również zapisane w postaci NAZWA_FILMU\NAZWA_FILMU\BDMV
Nie jestem na 100% pewien czy kwestia odtwarzania struktury BD ma się tak samo na 103 i 203, itd. ale jeśli tak to utworzenie folderu avchd jest wymagane również przy podłączeniu dysku usb aby struktura plików BD była odczytana.

Na 203 ścieżka może wyglądać też tak (+ oczywiście BDMV Modifier):
NAZWA_FILMU/NAZWA_FILMU/BDMV

Zarówno przy pierwszej jak i drugiej opcji nie musimy latać z penem celem załadowania napisów zewnętrznych, możemy je umieścić w folderze:
NAZWA_FILMU/avchd.srt (przy opcji NAZWA_FILMU/AVCHD/BDMV)

lub
NAZWA_FILMU/NAZWA_FILMU.srt (przy opcji NAZWA_FILMU/NAZWA_FILMU/BDMV).

Aby napisy pojawiły się na ekranie postępujemy tak samo jak przez pena, czyli przycisk subtitles na pilocie i opcja "Inne".

Sprawdź sobie czy na Twoim 105 jest podobnie.
Sprawdzałem sprawdzałem przed pisaniem posta, przy odczycie z usb nie jest wymagany avchd tylko wystarczy BDMV Modifier. Co do napisów jest tak jak piszesz. No i wydaje mi się że u Ciebie powinno by tak samo:
https://watershade.net/wmcclain/UDP-203-faq.html#how-do-i-play-full-disc-blu-ray-and-uhd-backups

The rules

Blu-ray requires the bdmv_modify utility, UHD does not.
On USB storage, the AVCHD folder is not required for either Blu-ray or UHD.
On SMB and NFS shares, the AVCHD folder is required for both Blu-ray and UHD.

Recommendation

To make it easy:

Always use an AVCHD folder whether you need it or not.
Run bdmv_modify on the Blu-ray backups.
Faktycznie przez USB nie jest wymagany dodatkowy folder - żałóżmy, że wcześniej zapomniałem użyć modifiera.
Osobiście jednak zawsze tworzę dodatkowy folder aby mieć porządek z zewnętrznymi napisami.
(14-08-2022, 07:23)misfit napisał(a): [ -> ]NAZWA_FILMU/NAZWA_FILMU.srt (przy opcji NAZWA_FILMU/NAZWA_FILMU/BDMV).
Nice... to jest niezłe bo napisy nie muszą mieć właśnie nazwy avchd. Zdaje się że w 20X jest czasem bug w przypadku mkv i atmosa i należy wcześniej przełączyć na jakieś audio dd, to tutaj w 10X wychodzi na to że jest podobnie.
A jak przykładowo zripuje całą płytę BD - Narcos z wymuszonymi napisami, to da się je wyłączyć i dodać własne sposobnego folderu?
Chyba zostaną wyświetlone jedne i drugie napisy, bo dzisiaj właśnie testowałem i zdarzył mi się taki przypadek, podejrzewam że jedne z napisów miały flagę forced.
No i tutaj warto wspomnieć o kolejnym tricku.
Mamy wymuszone napisy - przesuwamy je w OPPO maksymalnie w dół (najczęściej całkowicie znikną one z ekranu, ale nie zawsze). Następnie ładujemy polskie napisy i przesuwamy je na właściwą pozycję. Wymuszone napisy jednocześnie pozostaną na swojej (ukrytej) pozycji.
Ta ale w przypadku Narcos wystają mimo obniżenia ich na maxa.
Stron: 1 2 3 4 5