Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Wszystko wszędzie naraz / Everything Everywhere All At Once
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
"Wszystko wszędzie naraz" pojawił się wczoraj u Niemców na BD i UHD BD - jest to póki co jedyne wydanie tego filmu w Europie na nośnikach fizycznych, na których również znajdują się angielskie napisy.

Niestety niemiecka edycja UHD jest skiepszczona przez dość sporawego black crusha. Pod poniższym linkiem możecie zobaczyć porównanie USA vs DE jednego z kadrów filmu:

https://slow.pics/c/08Ewud2I

O tym samym możecie też przeczytać w tejże recenzji -> https://blu-ray-rezensionen.net/everything-everywhere-all-at-once-4k-uhd/

Tak więc nie pozostaje nic innego jak czekać na jakąś inną edycję pozbawioną powyższego mankamentu.

W Polsce dystrybutorem jest Best Film, więc wiadomo... będzie tylko DVD.
[Obrazek: dcf1aa27fa46a380.jpg]
Okładka polskiego wydania DVD od Best Film. Na BD oczywiście nie ma szans.
Od 2 grudnia film będzie dostępny na Amazon Prime Video.
Kontynuując wątek niemieckiego wydania UHD z black crushem, dystrybutor stanął na wysokości zadania i przygotował "poszkodowanym" poprawione płyty. Zakładam też, że edycja z 2023 roku ma już tą poprawioną płytę, ale 100% pewności nie mam.
W kilku miejscach występujące w filmie napisy zostały przetłumaczone na język niemiecki, mam tu na myśli przede wszystkim sceny z kamieniami (łącznie chyba ponad dwie minuty).
Przykłady:

[Obrazek: MES6GSS_t.jpg] [Obrazek: MES6GSU_t.jpg] [Obrazek: MES6GSV_t.jpg] [Obrazek: MES6GSW_t.jpg] [Obrazek: MES6GSX_t.jpg]

Z drugiej strony w posiadanym przeze mnie australijskim wydaniu wtopione zostały w obraz angielskie napisy (w żółtym kolorze) dla scen w języku chińskim - niezaznajomionym z filmem dopowiem, że jest ich dość sporo. Zakładam, że w wydaniu USA ma miejsce identyczna sytuacja, gdyż w praktyce zawartość płyt jest identyczna, nie licząc zwiastunów kilku innych filmów od studia A24.
Przykłady:

[Obrazek: MES6H2B_t.jpg] [Obrazek: MES6H2A_t.jpg] [Obrazek: MES6H29_t.jpg]

Jasność w HDR rzadko kiedy przekracza ~200 nitów, mimo to względem obrazu SDR bywają dość spore różnice w jasnych partiach obrazu, np. -> https://slow.pics/c/HKwWQDUV