Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nieśmiertelny / Highlander - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
Niedługo "Nieśmiertelny" zadebiutuje z pl wersją na BD i 4K UHD, więc przydałoby się w końcu założyć temat poświęcony temu filmowi.

[Obrazek: thumb-lg-26236642-niesmiertelny.jpg] [Obrazek: thumb-lg-26237878-niesmiertelny-blu-ray-4kblu-ray.jpg]

Polskie edycje BD i 4K UHD od Studio N są na wyłączność sklepu DVDmax i ich premiera została ustalona na 24 listopada. Będą zawierały lektora w Dolby Digital 5.1 (oryginalne audio w DTS-HD MA 5.1) oraz polskie napisy. Wiadomo też, że edycja 4K UHD będzie pozbawiona HDR i szerokiej palety barw.

Czas na niektóre zagraniczne wydania Blu-ray:

[Obrazek: thumb-lg-19250-highlander-special-edition.jpg] [Obrazek: thumb-lg-95242-highlander.jpg]

Po lewej edycja z 2009 roku, a z prawej remaster ze skanu 4K z 2016 r. który wyszedł też m.in. w USA, Francji i Niemczech od Studio Canal i Lionsgate. W każdym z tych krajów obraz i dźwięk jest ten sam.
Niestety wyżej wspomniany remaster ma słabiutką kompresję obrazu, m.in. z pozjadanym ziarnem i widoczną pikselozą w wielu ujęciach, w tym również w ciemnych obszarach obrazu.

Porównanie obrazu BD USA z 2010 roku (stary transfer) vs BD UK 2016 (remaster) na caps-a-holic

Materiały dodatkowe dostępne w remasterze z 2016 r. (za dvdcompare):

Cytat:Audio Commentary with director Russell Mulcahy (2006)
"The Making of Highlander" 2006 documentary (Play All - 115:41):
- "Part I: A Legend is Born" (29:13)
- "Part II: The Visual Style" (40:03)
- "Part III: A Strong Woman" (15:55)
- "Part IV: The Producer's Point of View" (30:30)
2016 interview with director Russell Mulcahy (22:06)
2016 interview with actor Christopher Lambert (19:44)
2006 interview with Christopher Lambert (8:32)
Deleted Scenes (silent and set to Michael Kamen's score) (6:13)
Theatrical Trailer (2:31)

[Obrazek: thumb-lg-12119108-niesmierelny.jpg]

W 2019 roku pojawiło się wydanie BD od Włochów (dystrybutor Eagle Pictures), które odróżnia się od edycji Studio Canal i Lionsgate trochę lepszą kompresją obrazu, ale wciąż daleką od ideału.

Porównanie obrazu BD UK 2016 (Studio Canal) vs BD IT 2019 (Eagle Pictures) na caps-a-holic.

[Obrazek: thumb-lg-25213458-niesmiertelny.jpg] [Obrazek: qGMP9Ka.jpg]

W końcu kilka dni temu swoją premierę miała edycja na 4K UHD, którą znajdziemy m.in. w UK, Francji, Niemczech i we Włoszech. Póki co dostępne są wydania kolekcjonerskie w digi-packu oraz steelbook - na zwyklaka pewnie przyjdzie poczekać kilka miesięcy.

Kolekcjonerka z UK zawiera:
- 64-page booklet with brand new essays from Chris Hewitt, Mark Salisbury and Jonathan Melville, plus photos, press book, original story board drawings and much more!
- Prequel comic: ~#1 Way of the Sword
- Set of 4 collectable badges
- Poster of brand new artwork
- 4 Artcards

Unboxing:




Dodatki na płycie 4K UHD:
- The first time on 4K UHD. THE IMMORTAL ATTRACTION OF HIGHLANDER: Looking back at four decades of Highlander magic
- A KIND OF MAGIC: MUSIC OF THE IMMORTALS: A featurette on the Soundtrack
- CAPTURING IMMORTALITY: Interview with photographer David James
- Audio Commentary with author Jon Melville
- Audio Commentary with Russell Mulcahy
- Audio Commentary with William Panzer and Peter Davis

Na dołączonym BD dodatki będą te same co dotychczas.

Obraz w Dolby Vision & HDR10, a oryginalna ścieżka dźwiękowa w DTS-HD MA 5.1. Kompresja obrazu Fidelity in Motion (czyt. David Mackenzie) więc można być spokojnym w tej kwestii.
Na forum.blu-ray.com pojawiły się pierwsze screeny 4K od andreasy969.

Co do dołączonej płyty Blu-ray do wydań 4K UHD to na razie panuje mętlik - pewne jest to, że w niemieckiej edycji znajduje się nowa płyta Blu-ray, której kompresją także zajęło
się Fidelity in Motion.  Poniżej linki do porównania remastera 2016 vs 2022 Blu-ray z Niemiec, od forumowicza SwissHD (łącznie 52 kadry Smile ).

https://slow.pics/c/McVJOWEC

https://slow.pics/c/tg2HjoHm

Jak widać nawet na nowym Blu-ray różnice względem edycji z 2016 r. są dość spore (ziarno!) i nie dotyczą tylko kompresji obrazu. Z lekkich minusów to już mogę podać, że niemieckie dołączone BD ma black crusha. Tyle dobrego, że nic takiego nie widzę na tych screenach od andreasy969 z 4K UHD.
Pewnie, jak przez długie lata miałem tylko QDVD i w końcu po którymś seansie strzeliłem sobie upgrade na BD z 2016, to zaraz potem wychodzi poprawiona wersja.
No ładne to ziarno, ale i black crush odczuwalny na screenach z BD...

W polskim wydaniu raczej nie spodziewam się tej nowej wersji, co za tym idzie nie jestem nim zainteresowany.
Okładka 4K beznadziejna.

-----------

No i nie ograniczałbym wątku do jednego filmu, przyjętą zasadą było do tej pory, że serie są omawiane w jednym wątku, w tym przypadku sequele co prawda mało kogo obchodzą ale ja tam chętnie bym postawił na półce sensowne wydanie trójki (z tym, że nie wiem nawet czy takie istnieje, na pewno nie jest nim wydanie niemieckie (https://caps-a-holic.com/c.php?d1=5545&d2=5546&c=2264), a o japońskim trudno znaleźć jakiekolwiek informacje, nie mówiąc już o tym, że i dostać ciężko:
[Obrazek: 14681_large.jpg?t=0][Obrazek: 33485_large.jpg?t=0][Obrazek: 131594_large.jpg?t=1588732643]

Na chwilę obecną mam dwójkę na DVD w wersji SE od Kina Świat (z napisami i Popłonikowskim), oraz francuskie wydanie wersji kinowej, z kolei trójkę w starusieńkim wydaniu PL z obrazem 4:3 open matte.
Miałem kiedyś także Endgame od Vision i starsze wydanie dwójki z wersją Renegade czytaną przez Knapika (z katastrofalnie kiepskim obrazem), ale sprzedałem je w cholerę lata temu.
Dodałem do nazwy tematu "seria", więc możecie się wykazać w tym względzie jeśli chodzi o pozostałe filmy Smile
Francuski steelbook 4k już w drodze. Ostatecznie zrezygnowałem z kolekcjonerki UK, ze względów czysto ekonomicznych ( wyszło o wiele taniej przy okazji kodziku - 5 euro ). W kolekcji od wielu lat stare BD w steelbook , tak więc spodziewam się sporej poprawy na wielkim ekranie. Nie mogę się już doczekać, bo to 100 % nostalgia z dzieciństwa.
Wszystko pięknie, tylko szkoda, że nie ma opcji zwykłego wydania, a takie bym najchętniej przytulił.
Standardowa zagrywka w ostatnim czasie, plastik będzie pewnie za ok. 3-4 miesiące. Dziwna polityka, ale co zrobić.
Ktos ma juz Highlandera od Studio Canal?

Zauwazylem 2 miejsca, gdzie tak jakby brakowalo kilku klatek.
Jak bede w domu moge podac czasy, ale tak na szybko pierwsza scena gdy Connor/Nash wyjezdza z parkingu po pierwszej walce na stadionie.
Druga, pozniej w drugiej polowie filmu, gdy zjezdza winda w dol w swoim mieszkaniu. Ujecie pokazuje Rachel. W obu przypadkach widac brak jednej/dwoch klatek, albo taki dziwny ''skok'' do nastepnej klatki z pominieciem kilku. Nie mam jak porownac z innymi wydaniami. Ktos to zauwazyl juz? W innych wydaniech cos podobnego wystepuje?
(06-11-2022, 12:31)paniron napisał(a): [ -> ]Jak bede w domu moge podac czasy

Podaj, to popytam.
Pierwszy moment to 17:03 - ta scena jest dość energiczna, więc ledwo można to wyłapać. Ale widać przeskok, nawet jakby kolory się trochę zmieniają.

Drugi to 1:42:06 - statyczna scena, ewidentnie brakuje kilku klatek, usta Rachel zmieniają się tutaj nienaturalnie przez to.

Oba występuja na płytach 4K jak i na blu ray.
Sprawdziłem i jest coś takiego zarówno we francuskim wydaniu od SC jak i QDVD od Vision.
Stron: 1 2 3 4 5 6