Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czyli uważasz, że np. oglądanie 4K z 3m ma sens? Dla 4K im bliżej, tym lepiej.
(17-06-2020, 12:52)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]GŁÓWNE zalety UHD czyli szeroka paleta barw i HDR widoczne są niezależnie od odległości?
Ale bierzesz pod uwagę, że nie wszystkie treści 4K mają WCG i HDR? Wiele filmów/seriali w serwisach stremingowych ma rozdziałkę 4K, ale nie ma HDR i WCG. Podobnie jest też z grami. Jak ktoś chce doświadczyć w takim przypadku różnicy między 2K a 4K, to dobrze zrobi, jeśli zastosuje się do zalecanych odległości - w przeciwnym przypadku nie wykorzysta potencjału matrycy 4K (i jeszcze, nie daj borze sosnowy, może zacząć psioczyć, że wcale nie ma różnicy między rozdziałką fullHD a UHD i na uj on wydał tyle kasy na tv Wink ).
(17-06-2020, 13:26)pearlzfan napisał(a): [ -> ]i jeszcze, nie daj borze sosnowy, może zacząć psioczyć, że wcale nie ma różnicy między rozdziałką fullHD a UHD i na uj on wydał tyle kasy na tv Wink ).

Nie zacznę, spokojnie, wiem za co się biorę. Wink

Telewizor ma służyć głównie do oglądania filmów w full HD. Nie widzę też problemu w usiądnięciu bliżej ekranu pod tych kilka filmów w 4K, ale sądzę że HDR i nowe remastery i tak zrobią robotę.
(17-06-2020, 13:19)Dziel napisał(a): [ -> ]Czyli uważasz, że np. oglądanie 4K z 3m ma sens? Dla 4K im bliżej, tym lepiej.
Uważam że nic się nie stanie jeśli ktoś będzie siedzieć dalej niż głosi teoria stworzona na podstawie teoretycznego, perfekcyjnego, natywnego 4K.

(17-06-2020, 13:26)pearlzfan napisał(a): [ -> ]Ale bierzesz pod uwagę, że nie wszystkie treści 4K mają WCG i HDR? Wiele filmów/seriali w serwisach stremingowych ma rozdziałkę 4K, ale nie ma HDR i WCG.
A bierzesz pod uwagę jak zazwyczaj wygląda z bliska 4K z serwisów streamingowych? Smile To nie jest płyta że możesz się rozsiąść metr od ekranu i delektować super obrazem.
(17-06-2020, 14:17)Juby napisał(a): [ -> ]Nie zacznę, spokojnie, wiem za co się biorę.
Domyślam się. Ten "nawias" nie był stricte do Ciebie tylko tak ogólnie Smile

btw:
Sosnowy Wink


Mierzwiak napisał(a):A bierzesz pod uwagę jak zazwyczaj wygląda z bliska 4K z serwisów streamingowych?
Oczywiście, że treść 4K na streamingu < 4K z płyty, ale już streamowane 4K (15Mbit*) będzie wyglądać lepiej niż streamowane 2K (5Mbit*) i tutaj ten czynnik odległości będzie decydujący.

* przyjmuję bitrate Netflixa za wzorzec.
Ehhh No i w sumie temat chyba zakończony bo po kontakcie z REA, MM, ME, NN I XKom No nikt już nie ma zapakowanych 65C9. Wiec taki upgrade mnie raczej nie czeka :-(

Chyba, że ktoś ma jakiś namiar na sensowny sklep z takim sprzętem?

A może ktoś zna sposób by odczytać licznik przepracowanych godzin w C9? Bo mam dosłownie obok siebie sztukę z ekspozycj i może jakimś cudem nie ma tam za dużo h :-D
Jeżeli tak kiepsko z dostępnością C9 to ja pewnie również przełoże zakup nowego oleda na przyszły rok, bo nie widzę obecnie żadnego innego konkretnego modelu do 10 tysięcy, którym warto byłoby się zainteresować.
(18-06-2020, 14:51)Szczepan600 napisał(a): [ -> ]Ehhh No i w sumie temat chyba zakończony bo po kontakcie z REA, MM, ME, NN I XKom No nikt już nie ma zapakowanych 65C9. Wiec taki upgrade mnie raczej nie czeka :-(

Chyba, że ktoś ma jakiś namiar na sensowny sklep z takim sprzętem?

A może ktoś zna sposób by odczytać licznik przepracowanych godzin w C9? Bo mam dosłownie obok siebie sztukę z ekspozycj i może jakimś cudem nie ma tam za dużo h :-D

Tak jak pisałem B9 albo czekać na CX. Ja chyba wezmę to B9 za to 65.
Stało się! Stary Samsung poszedł w łopiany, a na jego miejsce wjechał C9. Pierwszy oled, więc wrażenie robi nieziemskie. Leci mi tylko trochę do tyłu, sprawdzałem w necie i u wielu ludzi jest to samo. Pisałem do LG i podobno niewielkie odchylenie do tyłu jest dopuszczalne. Mi to w zasadzie nie przeszkadza.
Telewizor jest jeszcze nieskalibrowany ( zrobiłem tylko podstawowe ustawienia ) ale takie Our Planet z Netflixa już teraz wygląda totalnie bardzo dobrze. Takiego nieba jeszcze u siebie w domu nie widziałem. Z dekodera NC+ różnie, raz lepiej raz gorzej. Z odtwarzacza BD Panasa na razie nic nie odtwarzałem. 820stka wyląduje u mnie w przyszłym tygodniu.
Gratulacje. Zadowolenia i fajnego użytkowania Smile