Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(29-08-2020, 19:12)marchello666 napisał(a): [ -> ]Zastanawiam się nad LG 65NANO913NA
Ktoś ma doświadczenia z tym wynalazkiem  

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Tu masz test https://hdtvpolska.com/flagowy-telewizor-120hz-4k-lg-nano913-test-dobra-cena-duze-mozliwosci-dla-konsol-i-pc-z-hdmi-2-1/
Z tego co widać, to bardziej jest do gier niż do filmów 4K UHD.

Uatu_TheWatcher

(31-08-2020, 05:43)Pablo0909 napisał(a): [ -> ]A tak na marginesie, mógłbyś rozwinąć swoją myśl odnośnie TCL- co to znaczy, że został "wykonany w generacji technologicznej"?? Ok, nudzi mi się, stąd moje pytanie, bo normalnie, nawet bym tego nie komentował

,,Kwiecistość" mojego słownictwa, tym razem poszła trochę zbyt wysoko. Pisząc o ,,generacji technologicznej" dla telewizorów TCL, a właściwie dla autorskiej technologii firmy: "Mini-Led QLED", miałem na myśli to, że ,,generacja technologiczna" miałaby odnosić się do nowego, ciągle rozwijanego systemu matrycy wyświetlaczy telewizorów, rozbudowującej podstawy QLEDu, ale dodającej coś własnego, co można by podpiąć pod określenie: ,,generacja".

P. S. "LG OLED CX" lub "Panasonic TX-65HZ2000E", w te modele i ich przyszłe ulepszenia oraz następców, będę mierzył, wybierając pod koniec przyszłego roku (może wcześniej) odbiornik TV do swojego salonu. Przy tych produktach prawdopodobnie zostanę; czy coś się zmieni, zobaczymy. Dzięki również za małą wskazówkę odnośnie możliwości dbania o OLEDowy wyświetlacz.
Filmożercy, a ja rzucę temat zdecydowanie mniej Hi-endowy. Co polecacie z Led/qLed za 1500-2000zł w rozmiarze 42/50? W domyśle ma to robić za monitor podglądowy. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i jakiś krótki opis "dlaczego ten".
Monitor podglądowy do czego?
Materiały foto/video. Nic niesamowitego i raczej poza strefą „super pro” obróbki. Wiec miłe widziane opcje to po prostu 4K/HDR i nie totalnie zjebany obraz XD Może coś w tej półce się wyróżnia, to chętnie się dowiem. Ps. Pewnie też będzie na nim grane znając życie :-D
W tej cenie? Yyyyy... nie Smile
A co byś polecał poza nią? :-D
(01-09-2020, 16:57)Szczepan600 napisał(a): [ -> ]A co byś polecał poza nią? :-D
Od Sony FX9005 w górę. Rzecz w tym że poniżej 55 cali producenci nie oferują nic sensownego w kwestii podświetlenia a co za tym idzie HDR.

Uatu_TheWatcher

Panasonic TX-65HZ2000E, to model odbiornika TV, który u specjalistów z "hdtvpolska" podczas zaawansowanych testów i kalibracji uzyskał bardzo wysoką notę (bodaj była to referencja lub rekomendacja), i który może interesować przyszłych jego lub jego następców odbiorców zastosowaną tu technologią "Wstawiania czarnej ramki". Z tekstu recenzenckiego redakcji "hdtvpolska" odnośnie tego modelu wynika, że technologia ta ,,zmniejsza czas przestoju każdej klatki obrazu w miejscu. Na podobnej zasadzie działa z resztą sam upłynniacz, powielając ilości klatek (np. z 60 do 120Hz) i każdy jest świadom jak bardzo zwiększa on ostrość ruchomego obrazu. Funkcja wstawiania czarnej ramki nie wylicza nowych klatek, tylko zamiast tego wstawia czarne klatki pomiędzy te oryginalne. Efekt jest zaś ten sam – dalszy wzrost ostrości, jakby matryca miała nie 120, a 240Hz! Tego w telewizorach OLED nigdy w poprzednich latach nie było!"

I co sądzicie o "wstawianiu czarnej ramki" w TX-65HZ2000E? Czy Panasonic ma szansę w przyszłości konkurować z gigantami branży telewizorów OLED, jak LG, Phillips, SONY? Czy może sam się takim stanie?