Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z końcem tego roku jak myślicie da się kupić coś w przyzwoitej cenie 77 lub 82? Oledzik czy pochodne od niego ( w sensie takie dobre też)
Problem z telewizorami LCD mogącymi konkurować z wyświetlaczami OLED jest taki, że są zazwyczaj droższe niż te drugie więc... W dodatku przy takim rozmiarze nie ma już miejsca na kompromisy, więc zostają tylko topowe modele, bez 14-15 tysięcy nie warto sobie zaprzątać głowy. Czy kupisz za tyle OLED w takim rozmiarze - pewnie tak - ale czy jest to przyzwoita cena, to już musisz sobie sam odpowiedzieć.
Dawno mnie tu nie było, ale przyszedł czas na przesiadkę na 4K, więc chciałem sie Was poradzić odnośnie nowego TV :-)

Mam na oku dwa modele:
- LG LED 49NANO867NA (https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49nano867na)
- SONY LED KD-49XH8505BAEP (https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd49xh8505baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1)

Nie wiem który wybrać. Sony ma ponoć bardziej naturalne kolory, LG z kolei to 120Hz, które przydadzą się pod nowego Xboxa, ale ponoć w nocy obraz wygląda gównianie, nawet po wyłączeniu lokalnego podświetlenia. No i oczywiście chcę też zainwestować w filmy 4K. Wiem, ze nie jest to górna półka, ale niestety jestem ograniczony do 49 cali, a tutaj wybór jest niewielki. Co doradzacie? Help, help :-P

EDIT: Ewentualnie jeszcze ten model wchodziłby w grę:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-sony-led-kd-49xg8396baep-uhd-4k-hdr-android-tv-procesor-x1-extreme
(11-10-2020, 14:51)Inuki napisał(a): [ -> ]Wiem, ze nie jest to górna półka, ale niestety jestem ograniczony do 49 cali, a tutaj wybór jest niewielki.

Zdaje się, że są już oledy w tym rozmiarze, więc wybór wydaje się być oczywisty.
48 calowe oledy od LG mają podobno wejść do sprzedaży po nowym roku w Polsce. Na zachodzie już są dostępne od jakiegoś czasu.
48-calowy Sony kosztuje obecnie u nas tyle co 65-calowy LG Big Grin
Zapomniałem dodać - nie chcę OLEDA :-D Kolory owszem, mega, przyznaję, ale widziałem LG C9 po niecałym roku użytkowania i wżyciu bym takiego czegoś u siebie nie postawił. Za parę lat, może, teraz nie ma mowy. To jest typowa loteria, trzeba mieć szczęście, a ja go nie mam :-D

Z telewizorów LCD pod uwagę biorę tylko LG i Sony. Samsungi odpadają ze względu na brak Dolby Vision, Philipsy - nie ma specjalnie w czym wybierać. LG NanoCell kusi, ale tam są problemy z czernią z tego co widzę. Niby po wyłączeniu tego dynamicznego podświetlenia (czy jak to się tam u nich nazywa) i oszczędzania energii jest lepiej, ale nie wiem na ile. Sony kusi, bo kolory też fajne, czerń niby lepsza, ale ma Androida, który jeżeli będzie działał tak jak ten, którego mam w swoim 32 calowym Philipsie, to brak słów.

Chcę kupić kilka filmów w 4K (mam już Obcego i Transformers), a najbardziej zależy mi na podłączeniu konsoli, prawdopodobnie XSX, chociaż myślę tez o Playstation 5 i skupieniu się na exach, bo czasu na granie coraz mniej niestety, chęci też. No i dlatego też myślę o HDMI 2.1. Może nie będzie to za bardzo wykorzystywane jak na razie, ale w przyszłości kto wie.

Telewizory 55 cali też biorę pod uwagę. bo różnica nie jest taka znowu duża w rozmiarze, no i w tych 49 calach to za dużo nie ma z czego wybierać. Trochę mi szkoda mojego obecnego Philipsa, bo ma świetne 3D, ale co zrobić, trzeba iść do przodu.
(12-10-2020, 08:29)Inuki napisał(a): [ -> ]widziałem LG C9 po niecałym roku użytkowania i wżyciu bym takiego czegoś u siebie nie postawił.
Z ciekawości co było z nim nie tak? Bo nawet tu na forum jest co najmniej kilka, jak nie kilkanaście osób, które mają oledy i jakoś nie widać żeby ktoś narzekał. Chyba nie chodzi o wypalenia, o których najwięcej piszą ludzie, którzy oleda nie widzieli na oczy i skutecznie rozdmuchali to zjawisko do jakichś niebotycznych rozmiarów, które nie bardzo ma pokrycie w rzeczywistości...

(12-10-2020, 08:29)Inuki napisał(a): [ -> ]To jest typowa loteria, trzeba mieć szczęście, a ja go nie mam
Kupowanie każdego telewizora to loteria, niezależnie od technologii czy przedziału cenowego, więc to żaden argument.
(12-10-2020, 08:29)Inuki napisał(a): [ -> ]skupieniu się na exach, bo czasu na granie coraz mniej niestety, chęci też.
To po kupować ??