Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, liczę że będziecie w stanie mi doradzić. Muszę wymienić tv na nowy więc najwyższa pora na 4K (w granicach 3-3,5 tys na sam tv przez ograniczony budżet).
Interesują mnie dwa modele, ale może policicie coś bardziej wartego w podobnej cenie, 55-58 cali maks, OLED nie wchodzi w rachubę. Głównie ma słuzyć do oglądania filmów 4K z płty, czasami z netfliksa.

Dwa modele nad którymi się zastanawiam to: SAMSUNG QE55Q74TAT oraz PANASONIC TX-58HX830E. DO tego doszedł by odtwarzacz Panasonic DP-UB450.
Serdecznie dziękuję za pomoc przy wyborze.
Pieniądze wyrzucone w błoto, jedyne TV w tym przedziale cenowym warte uwagi to Sony, w szczególności ten:

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-55xf9005.bhtml
Ale to model z 2019 roku i z ekspozycji na dodatek. Jeśli Sony w takiej kasie to bierz model KE-55XH9005 https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-sony-ke-55xh9005?utm_medium=affiliate&utm_content=digidip+PL&utm_campaign=tradedoubler&utm_term=undefined&utm_source=tradedoubler Po dodaniu do koszyka cena spada o 350 zł Smile i to jest bardzo dobra cena za ten TV.
Dzięki bardzo za odpowiedź, ten sony ke-55xh9005 mógłby być ale nie musi to być sony. Szukam jeszcze czegoś w granicach 49-50cali.
Skoro chcesz kupić odtwarzacz UHD to zakładam, że zamierzasz oglądać na nim filmy w tym formacie. Zaproponowane Sony to rozwiązanie kompromisowe, ale i tak o klasę lepsze niż szroty z podświetleniem krawędziowym. Wiem co mówię bo miałem coś takiego.

Wśród modeli o mniejszej ilości cali to już w ogóle nie da się znaleźć nic nadającego się do oglądania 4K HDR. Mowa o LCD naturalnie, bo są już 48-calowe OLEDy ale to inna półka cenowa.
Dzięki bardzo za pomoc, nie sądziłem że będzie problem z oglądaniem 4K HDR na 50 calach.
OK, a co polecacie z największych modeli - tak od 80 cali w górę? Bo jak już mam zrobić rewolucję i coś sobie pierdolnąć, to tak na całą ścianę, żeby sąsiadka z drugiego bloku myślała, że dorobiliśmy się dwóch słońc Smile
Mefisto a nie myślałeś o ekranie projekcyjnym? Takim 120 cali np.
U Mefisto, będzie jak w tej scenie na bogatości: