Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jaka odległość jest od twojej głowy do ekranu /TV?
Tak między nami jakbym miał wypierdalać ponad 12 koła na tv to bym to walił Tongue Wolałbym za to kupić kino domowe na wypasie, porządny ekran i jakiś projektor sony 1080p. W dalszym terminie zawsze można zrobić upgrejt projektora na np. Epsona TW9400 lub jakiś JVC lub Sony 4k. Jeśli mój sony 65XE9005 z którego jestem mega zadowolony ( niech gra jeszcze 100 lat ) padnie, to na pewno nie będę kupować drugiego OLEDA i czy jakiegoś sukinsyna za 10 tys. Wolę tę kasę przeznaczyć na lepszy projektor, tak już jestem odzwyczajony od seansów na Tv.
(11-05-2021, 13:39)pred895 napisał(a): [ -> ]Tak między nami jakbym miał wypierdalać ponad 12 koła na tv to bym to walił Tongue Wolałbym za to kupić kino domowe na wypasie, porządny ekran i jakiś projektor sony 1080p

Heh, no jasne, że najlepiej jakbym to mógł za darmo mieć Wink Inna sprawa, że kino domowe na wypasie też kosztuje. Oppo i dobry projektor 4K, solidny ekran i udźwiękowienie wcale nie będą tańsze, a nawet spodziewam się droższej inwestycji. Z drugiej strony kupno tv za ponad sto kafli to dla mnie niezły ekscentryzm nawet gdybym był milionerem. Więc przydałoby tu się połączyć przyjemne z pożytecznym/ekonomicznym. Niemniej jeśli nie teraz, to kiedy - jeśli nie my, to kto? Czy jakoś tak Wink

(11-05-2021, 13:23)Bipo napisał(a): [ -> ]Jaka odległość jest od twojej głowy do ekranu /TV?

To pytanie do mnie? Nie wiem jeszcze. Nowy sprzęt będzie wymagał remontu, na który zanosi się od lat. Ale nie sądzę, żeby wyszło więcej niż maks 3 metry.
Przy trzech metrach spokojnie możesz iść w 100" i projektor. Zupełnie inny odbiór, niż z TV pod warunkiem, że masz możliwość odcięcia światła z zewnątrz.i minimum zaciemnienia na czarno w okół ekranu.
Będzie przeprowadzać remont, tym bardziej to okazja do przekształcenia salonu coś wyjątkowego.
Odcięcie światła zawsze można rozwiązać jakimiś kotarami albo żaluzjami. A tak w ogóle to czy w Polsce są specjaliści od urządzania wnętrz pod tym kątem?
Wystarczy odrobina riserczu i innowacyjności. Tak było w moim przypadku i wyszło całkiem fajnie.
2 pierwsze linki z google. Wyglądają legitnie.

https://cinematic.pl

http://www.cinemapro.pl
(11-05-2021, 21:41)pred895 napisał(a): [ -> ]Wystarczy odrobina riserczu i innowacyjności. Tak było w moim przypadku i wyszło całkiem fajnie.

Ale z tego co pamiętam, Ty robiłeś w piwnicy. Plus mi się po prostu nie chce - wolę sypnąć groszem i niech mi to dobrze profesjonaliści zrobią, aniżeli miałbym się sam męczyć pół roku i zobaczyć, że tu coś krzywo, a tam tynk odpada Big Grin

djgromo - dzięki za linki, obada się.