Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W żadnej piwnicy, tylko normalnie miałem w remont w salonie przecież. Szukasz sobie rozwiązań w necie i mówisz majstrowi jak ma to zrobić i tyle w temacie.
https://forum.filmozercy.com/watek-pred?page=42
Rzeczywiście dużo roboty:
- Podwiesić sufit, wykroić w nim otwory na głośniki i ekran
- Dostosować elektrykę i gniazdka
- Wyrównać ściany
- Położyć panele
- Puścić standardowe okablowanie w ścianach i w podwieszonym suficie
- Kable, głośniki, ekran, kino itp. skompletowałem sam
Oczywista, oczywistość że sam tego nie robiłem tylko majster, koleś od remontów co się zna na rzeczy a nie jakiś partacz. Tutaj jest największe wyzwanie abyś nie trafił na jakąś pizdę co nic nie potrafi bierze za dużo zleceń zamiast robić u Ciebie. Tzn. rozgrzebie ci salon trochę porobi i ucieknie do kogoś innego, nienawidzę takich partaczy. Jak bym chciał wziąć taką ekipę stricte od kin domowych to bym zapłacił miliony, a kupno kabli i rozplanowanie sobie tego wszystkiego to nie jest żadna filozofia.
(11-05-2021, 21:41)pred895 napisał(a): [ -> ]Wystarczy odrobina riserczu i innowacyjności. Tak było w moim przypadku i wyszło całkiem fajnie.

Cinema pro mogę polecić , robił u mnie kalibracje dźwięku w moim systemie 5.2.4.
Tu nic nie trzeba kalibrować od wszystkiego masz audioodyssey i ewentualnie zwiększenie decybeli na poszczególnych głośnikach wedle osobistych preferencji.
I nie ma to nic wspólnego z "dobrą" kalibracją, poprawiona profesjonalna kalibracja audio to inny świat.
(12-05-2021, 06:11)pred895 napisał(a): [ -> ]W żadnej piwnicy, tylko normalnie miałem w remont w salonie przecież.

Mówisz?

Cytat:Od dłuższego czasu chciałem w końcu zabrać się za wylęganie szczurów i syfu który przez wiele lat był moją piwnicą.

Wink

Cytat:Rzeczywiście dużo roboty

No tylko u mnie mieszkanie jest już do generalnego remontu, a pokój wręcz do przebudowy pod kino domowe/sprzęt, więc jest to jednak trochę więcej roboty niż wycięcie miejsca na głośniki i podczepienie kabli, a nawet po riserczu i planowaniu nie będę zgrywał kozaka i udawał, że za mniej kasy potrafię lepiej. Pochłonie mi to zresztą czas, który uważam za cenniejszy.

Cytat:Jak bym chciał wziąć taką ekipę stricte od kin domowych to bym zapłacił miliony

No to akurat prawda, bo po wstępnym szukaniu takie coś dostałem:

Cytat:Profesjonalne kino domowe w wersji podstawowej to należałoby założyć że rozpoczyna się od ok. 150-200k PLN.

Także nie ma chuja we wsi Smile
Piwnica to tak hobbystycznie, natomiast w salonie przeprowadziłem generalny remont, który trwał około miesiąc:
- wyprucie całej podłogi i wydobycie z niej 3 ton pyłu i wypełniacza za lat 50tych. Następnie jej wygłuszenie i wyrównanie, na to płyty osb i na końcu panele z podkładem.
- cały sufit zostało podwieszony w tym dodany kanał na ekran i głośniki
- równanie całych ścian
- reorganizacja całej elektryczności
Tak więc to był generalny remont salonu i został zrobiony tak jak sobie wymyśliłem z Żoną, czyli jest to połączenie kina z normalnym salonem w którym oprócz oglądania filmów można normalnie zapraszać gości lub zjeść niedzielny obiad. Tak więc jak już masz w planach remont to można to tak wygodnie zaplanować aby zrobić wszystko za jednym syfem.
Jaki w tej chwili telewizor jest doskonałym odpowiednikiem LG OLED55B7V. Zastanawiam się ktore tv sa w tej chwili na topie (cena/jakosc) z obsluga zarowno HDR/DV jak i Dolby Atmosa?

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
Obecnym odpowiednikiem LG OLED55B7V jest LG OLED 55BX. BX wspiera formaty HDR: HDR10, HLG, Dolby Vision oraz Dolby Atmos.
W MM jest teraz w cenie 4199 zł.
Zakupiłem dziś taki właśnie 55BX łącznie z Władcą Pierścieni w 4K, który w promocji wielorabaty wyszedł mnie 25% taniej jako drugi produkt, czyli 374 zł.
Nie wiem jak będzie w BX z jasnością matrycy w HDR i SDR względem B7, bo względem poprzednika B9 jest ciemniejszy (polecam testy na hdtvpolska.com).
Ja w końcu przesiadłem się na tv 4K z poprzedniego OLEDa LG A7 (FHD), który poszedł teraz do sypialni.
Względem A7, BX jest o wiele jaśniejszy. Jak dla mnie wystarczająco.
Zatem LG nadal stoi wysoko jezeli chodzi o jakosc matryc? Nic sie nie zmienilo w tym segmencie?

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
LG jest jedynym producentem matryc OLED. Swoje matryce sprzedaje innym producentom telewizorów - Sony, Panasonic, Philips...
Nic się nie zmieniło - jakość matryc jest na wysokim poziomie. Dalej to elektronika decyduje ile z takiej matrycy da się wyciągnąć.