Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No to jestem po zakupie (nie wiem jeszcze czy dobrze czy źle, wyjdzie w praniu).
TV - SONY KD50X82J (model na 2021)
4K - SONY UBP-X700
Jedynie nie wiem na chwilę obecną jak ustawić parametry obrazu w tv. Mam też zagwozdkę bo tv nie wyświetla mi napisów srt z plików mkv przez USB, natomiast player nie odtwarza audio.
Jeśli chodzi o napisy to według Sony plik z napisami musi być w tym samym katalogu co plik video i oba muszą mieć taką samą nazwę, nigdy nie testowałem tej funkcji, korzystałem z plików z napisami.

https://www.sony.pl/electronics/support/home-video-blu-ray-disc-players-recorders/ubp-x700/articles/00119151.

Jeśli chodzi o audio z USB to w ustawieniach zobacz funkcję cyfrowy wzmacniacz audio, ewentualnie podaj więcej danych jak masz to podłączone. Mam jeszcze ten odtwarzacz i nigdy nie było problemów z audio, aczkolwiek sprzęt mnie irytował i kupiłem Panasonica. Podstawowy jego problem że przy "większych" płytach (patrz Tenet, Szeregowiec Ryan) lubi przycinać, a nawet zawieszać (w szczególności jak masz włączoną funkcję automatyczne uprawnienie dostępu do sieci domowej i automatyczne aktualizacje).
SONY UBP-X700 nie odtworzy Ci Dolby Atmos (inne z tego co pamiętam działają) z pliku mkv. Musisz go przerobić na m2ts.
Dzięki, ogarnąłem.

Ogarnięte, dzięki, został tylko tv.
Nigdy nie zrozumiem ludzi pytających na forum o radę w kwestii kupna TV pod 4K HDR, a potem olewających te rady i wracających do domu z telewizorem o natywnym kontraście nieznacznie przekraczającycm 1000:1, bez lokalnego wygaszania. To już wspomniany przeze mnie "szrot" z podświetleniem krawędziowym byłby lepszym zakupem.
(21-05-2021, 06:32)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Nigdy nie zrozumiem ludzi pytających na forum o radę w kwestii kupna TV pod 4K HDR, a potem olewających te rady i wracających do domu z telewizorem o natywnym kontraście nieznacznie przekraczającycm 1000:1, bez lokalnego wygaszania.
Problem polega na tym, że rzadko kto wchodzi w aż takie szczegóły techniczne nie mówiac już o ich zrozumieniu.


Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka
To samo można napisać o odtwarzaczach... jeden z drugim proszą o poradę co kupić, a i tak większość później decyduje się na Sony, na którym najczęściej występują zacinki na płytach BD-100 przy zmianie warstwy, o ręcznej potrzebie przełączania się między DV, HDR10, SDR nie wspominając.
Gorzej jak ktoś sobie już wypatrzył telewizor czy odtwarzać i broni go jak Zawisza na forumach mimo iż ludzie odradzają.

Ja z kolei nie do końca rozumiem ludzi którzy w niewielkim mieszkaniu z jednego z pokoi próbują sobie stworzyć "mini salę kinową" mimo iż przestrzeń zupełnie się do tego nie nadaje. Jeszcze pełno sprzętu za jakieś chore pieniądze. Niczym pole golfowe w sraczu Smile
Jak się ogląda 70 cali z 1,5 metra to na co ci przestrzeń?
Jak się wiesza 70 cali na ścianie to dźwięk tez musi być na wypasie - kolumny, subwoofery, wzmacniacze itp. Wink