Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kolego Mierzwiak, bardzo ładnie, to wygląda.Lubię jak jest tak czysto i ascetycznie.
Ostatnio zaliczyłem seans Logana na 65 calach u znajomych z tym, że przez pół filmu dziwne rzeczy działy się z podświetleniem, niby kontrast super ale ciemniejsze partie obrazu tonęły w smole. W przerwie w seansie powyłączałem wszystkie bajery związane z kontrastem i podświetleniem i było już normalnie. TV to Philips z podświetleniem na ścianę za TV w kolorach odpowiadających temu, co widać akurat na ekranie. Fajny bajer.

Pred napisał(a):żutnik z wysuwanym płutnem

[Obrazek: facepalm-gif-31.gif]
(15-10-2017, 18:33)Gieferg napisał(a): [ -> ]
Pred napisał(a):żutnik z wysuwanym płutnem

Eeeee, to się zdarza. Smile Ja czasami zamiast „klatkaż” piszę „klatkarz”, choć zdaniem fachowców ta pierwsza opcja jest poprawna. Jest to słówko żargonowe i drzewiej posługiwali się nim ludzie z branży fotograficznej / filmowej. W dobie internetu zostało ono mocno upowszechnione, ale kiedyś naprawdę nie wiedziałem jak je zapisywać.
Kupę lat temu wysłuchałem wykładu pewnej polonistki, która głosiła, że ta cała nasza ortografia powinna odejść do lamusa. Jednak nie odejdzie. Sporo osób straciłoby pracę. Wink

Edit:
Ha, teraz się połapałem. Pred po prostu sobie zarzartował. Smile
(15-10-2017, 18:33)Gieferg napisał(a): [ -> ][Obrazek: facepalm-gif-31.gif]


Daruj sobie tego Star Treka, bo każdy kto miał załapać to załapał o co mi chodziło ;] Wracając do twojego seansu u znajomych to pewnie od nowości mieli powłączane wszystkie ulepszacze na maxa dlatego seans był o kant dupy potłuc Tongue Z ciekawości cały czas oglądasz filmy na tej Toshibie 32 cale HD Ready ?? Pytam tylko z ciekawości aby nie było że wyśmiewam sprzęt na którym oglądasz filmy. Jeśli tak to może już czas na wymianę na coś większego i lepszego ? Myślałeś o tym może ??
(15-10-2017, 21:50)pred895 napisał(a): [ -> ]Z ciekawości cały czas oglądasz filmy na tej Toshibie 32 cale HD Ready ?? Pytam tylko z ciekawości aby nie było że wyśmiewam sprzęt na którym oglądasz filmy.
Tak swoją drogą, to przy każdej recenzji na stronie powinna być informacja na czym recenzowany film był oglądany.
No to jeszcze wszystkie ustawienia TV by się przydały bo każdy TV może być tak ustawiony, że z seansu guzik wynika w sprawie jakości obrazu. Tak naprawdę to sam nie ufam żadnym recenzjom prócz własnych Tongue

Cytat:Wracając do twojego seansu u znajomych to pewnie od nowości mieli powłączane wszystkie ulepszacze na maxa dlatego seans był o kant dupy potłuc
Ano mieli (DNR, Motion+, ostrość, kontrast dynamiczny itp), ale większość wyłączyłem od razu, przegapiłem to jedno, bo rzucało się w oczy tylko w ciemnych scenach, a grzebałem w ustawieniach mając załączony film z wakacji, gdzie akurat takowych nie było, potem to też zostało wyłączone, choć muszę przyznać, że kolory i kontrast nieco na tym straciły.

Cytat:Pytam tylko z ciekawości aby nie było że wyśmiewam sprzęt na którym oglądasz filmy.
Eee, tam.próbujesz sie odgryzać za wytknięcie ortografów, przecież to oczywiste Smile

Cytat:Z ciekawości cały czas oglądasz filmy na tej Toshibie 32 cale HD Ready ??
Zdarza się bo czasami nie ma innej opcji, ale mam pod ręką też FullHD Szajsunga w drugim pokoju na którego trafiają wszelkie recenzowane filmy

Tak czy inaczej wymiana sprzętu w planach (ale wpierw remont) ale powyżej 50 cali się nie wybieram. Oglądając tego Logana w dość dużym pomieszczeniu stwierdziłem, że nie miałbym ochoty być bliżej ekranu tej wielkości, a do pomieszczeń, którymi dysponuję nie ma się co pchać z niczym większym niż 46-50. Nie sama wielkość się liczy ale i odległość od ekranu. Ze zbyt bliska Blu nie wygląda już tak zajebiście, co sprawdziłem zaraz po seansie Logana na kilku innych filmach.
(16-10-2017, 10:29)Arturek napisał(a): [ -> ]Ma ktos Philipsa? Jak jest z nimi teraz zamówiłem Philips 55PUS6561 pisali że dobry TV. Pewnie w środę/czwartek będzie to dam znać

Ma matryce IPS, trochę lipa do filmów.
Z Ambilightem ustawionym na ciepłą biel jak najbardziej ujdzie.

czuubakka

(16-10-2017, 10:52)ElRey napisał(a): [ -> ]Ma matryce IPS, trochę lipa do filmów.
Dlaczego lipa? Mam tv z matrycą IPS, i filmy da się oglądać, nie ma żadnej lipy.
(04-02-2015, 20:55)matwiko napisał(a): [ -> ]Przede wszystkim na odtwarzaczu BD filmy dvd wyglądają troche lepiej a czasami dużo lepiej. Porównywałem sobie wiele przykładów i często znikają lekkie drgania, pikseloza nie bije tak po oczach itp.

Jezeli chodzi o 32 cale to najwazniejsza jest odległość. Od 2,5m różnica jest zauważalna. Przy 3m ciężko mi rozpoznać czy to DVD czy BD.

Nie ma się co zastanawiać nad odtwarzaczam. Nawet jak będziesz dalej ogladał dvd to i tak warto kupić. Szczególnie jak ma funkcje smart i podłączenie do interenetu których nie miałeś wcześniej. You tube i inne aplikacje oraz połączenie z dyskiem komputera, bardzo fajne funkcje.

Pomimo, że skomentuję dość stary wpis, to być może kogoś to zainteresuje…
W temacie poświęconym kolekcji Misfita wspomniałem o „legendarnym” procesorze Marvell Qdeo. Myślę, jest dobry moment aby jeszcze raz zasugerować niedrogie rozwiązanie dotyczące poprawnego skalowania płyt DVD.  Marvell najczęściej występował / występuje w kosztownych odtwarzaczach z wyższych półek. Stosunkowo niedawno, trochę przypadkowo, odkryłem technologię  Precision Cinema Hd Upscaling od Sony.

W dziale dotyczącym kolekcji Misfita napisałem:
„W analizach porównawczych skupiłem się na filmach DVD, a pisząc dokładniej na polskich rekonstrukcjach cyfrowych. Wspominając o odtwarzaczu flagowym miałem na uwadze dość dobrze ocenionego w przeszłości Philipsa BDP 9600. Po drugiej stronie barykady stał Sony BDP S1700 (około 300 zł.). W chwili, w której obraz z drugiego urządzenia zaczął wydawać mi się nieco lepszy zakończyłem porównania. Podsumowując: w „starciu” wziął udział Marvell Qdeo (BDP Philips) oraz Precision Cinema Hd Upscaling (BDP Sony). Oczywiście moje spostrzeżenia były wyłącznie subiektywne, choć wystarczające do zrewidowania poglądów”.

http://forum.filmozercy.com/watek-misfit-kolekcja?page=8

(13-09-2017, 21:22)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]
(12-09-2017, 15:55)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]Jeżeli mógłbym tę padlinę od razu sprzedać z dużym zyskiem to tak. Tak marnych telewizorów na pewno nie kupiłbym dla siebie.

Sorry, ale skoro takie wyświetlacze nazywasz padliną czy marnym telewizorem, to nawet nie chce mi się podejmować z Tobą jakiejkolwiek dyskusji. Całe szczęście, jak to mówią, każdy swój rozum ma.

(12-09-2017, 15:59)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Jeśli mógłbym za 8 tys. mieć któryś z tych modeli... to wciąż wolałbym dołożyć i mieć lepszego OLEDa

Lepszy OLED? To jest pojęcie bardzo względne, w jednym elemencie lepszy jest OLED, w innym DX900/ZD9 i zależy to głównie od indywidualnych preferencji. Wskazanie jednoznacznego zwycięzcy w tej konfrontacji jest w zasadzie niemożliwe. No chyba, że mówimy tylko o filmach Blu-ray, wtedy wiadomo, OLED jest niedościgniony...

Koncepcyjnie OLED stanowi jakby następcę PLAZMY i z choćby z tego powodu wydaje się lepszy do oglądania filmów BD. Przypomnę, że monitory LCD w założeniu miały służyć tylko wyświetlaniu obrazu komputerowego, najlepiej statycznego. No, ale jak wiemy technika poszła do przodu i dziś po wnikliwych porównaniach nie widać znaczących różnic pomiędzy np. LCD a PLAZMĄ (miałem okazję do takich zabaw).

Na marginesie. W pewnym sensie „następcą” PLAZMY jest projektor DLP. Osobiście widzę olbrzymią różnicę w wyrazistości obrazu na korzyść DLP w relacji do dużych telewizorów LCD (około 80 cali). Może kiedyś o tym napiszę w dziale poświęconym projektorom.

EDIT: Trochę ścisnąłem wpis.