Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jednak nie doceniłem tego HDRu ... Odpaliłem sobie "Guardians of the Galaxy vol 2" i scenę, gdy Yondu, Groot i Rocket rozwalają zbuntowaną załogę Yondu i moment, gdy Taserface ginie w płomieniach a ekipa odłącza przód statku od płonącej reszty ... coś pięknego!
(30-11-2017, 18:27)lis22 napisał(a): [ -> ]Niby można już "pomacać" nową jakość, ale do efektu WOW daleko.
Mówisz , aż tak kiepsko z tym SUHD UE65KS8000L. No to chyba dobrze będzie przeczekać z rok i skorzystać z ubezpieczania od wypadku. Wpadnie nowszy model Smile
@ lis22
Obejrzyj sobie ostatnie Transformersy. Film co prawda dno, ale wygląda niesamowicie. Albo Króla Artura, tu dodatkowo film niczego sobie, a obraz równie spektakularny.
Mr.Hankey napisał(a):Przesadziłeś, podobnie jak przesadzasz z różnicą między LCD FALD, a oledem, bo ta (poza kątami oczywiście), jest zdecydowanie mniejsza niż chcieliby niektórzySmile Ale o tym trzeba się przekonać na własnej skórze.
Szczycić się strefami podświetlenia to można mając Sony ZD9 albo Panasonica DX900, a i one nie są w stanie wyłączyć piksela obok takiego, który ma maksymalnie świecić. Jeśli uważasz że telewizor który żeby wyświetlić centymetrowy obiekt o jasności tysiąca nitów na czarnym tle musi rozświetlić ogromny plac czerni zabijając kontrast to nic takiego i w ogóle różnica między OLEDem wcale nie jest duża, to uważam że nie widziałeś żadnego na oczy, i nie mówię o sklepie, gdzie w tamtejszym oświetleniu pierwszy lepszy crap może mieć atrakcyjny obraz.
Na razie na UHDBD posiadam:

- "Guardians of the Galaxy vol 2"
- "Wonder Woman"
- "King Arthur"
- "Spider Man Homecoming"

WW i KA jeszcze nie oglądałem nawet w kinie, więc zamierzam nadrobić na UHDBD.

Eee .. Panowie (i panie), cytujecie nie moje wypowiedzi Wink

Co do pasów, to tak to wyglądało na KS:

[Obrazek: 07-Samsung-43KS7500.jpg]

U mnie tak już zostało, niezależnie od źródła: tv, gry, filmy.
Nie mam takich pasów u siebie. To są fotki, które robiłem jakąś tandetą.
[Obrazek: 3wzjc2y.jpg]

[Obrazek: lWOQEpx.jpg]
(30-11-2017, 18:41)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Zaraz, czy tobie się wydaje że kupiłeś telewizor FALD?
Nie wydaje mi się, tylko mam telewizor FALDSmile Tylko widzisz, źle zacytowałeś, bo wziąłeś mój post, a wyszło, że cytujesz kolegę lis22 i być może dlatego Ci się pokręciło. Ja w żadnym momencie nie pisałem, że posiadam XE93, a już na pewno, że mi się pasy w filach rozjaśniają.
Miałem za to w domu DX900 i E6, o czym zresztą pisałem już tutaj kiedyś i różnica między tymi telewizorami jest znikoma. Raz jeden ma przewagę, raz drugi, a największa różnica jest tak naprawdę w kątach widzenia. Upierasz się nieustannie przy tych czerniach i tu pełna zgoda, na oledzie scena typu niebo i gwiazdy wygląda lepiej, ale już przy jasnych scenach, gdzie jest dużo światła, jak np. początkowe sceny z nowej wersji Siedmiu wspaniałych, gdzie słońce dosłownie wali po oczach, FALD nokautuje oleda.
(30-11-2017, 18:46)lis22 napisał(a): [ -> ]Nie mam takich pasów u siebie. To są fotki, które robiłem jakąś tandetą.

To jest fotka z testu XE 93 i pochodzi z filmu UHDBD z HDR, podświetleniem 20 i z Diodami Smart LED na wysokie.
@Mr.Hankey

Wiem, czytałem twój post a myślałem że to lisa Smile

Słuchaj, ja to rozumiem i zdaję sobie sprawę że OLEDy nie są tak jasne, ale ja akurat preferuję nieco ciemniejszy obraz. HDR to inna bajka, ale w przypadku SDR oglądam z podświetleniem 4 lub 5 w 20-stopniowej skali, niezależnie od pory dnia.

Powiem ci tak: gdyby ZD9 kosztował tyle samo co np. 65-calowy B7, to wierz mi - miałbym dylemat co wybrać Smile

Wymianę TV planuję za równe dwa lata - OLEDy od LG powinny mieć serię 9 jeśli numeracja się utrzyma, ciekawi mnie jak bardzo zyskają na jasności i na ile poprawi się jakość matryc, bo jak się poczyta fora i poogląda zdjęcia to jednak ludzie częzto wymieniają swoje egzemplarze. No i kto wie co się pojawi w kategorii FALD Smile
Jeżeli idzie o tę fotkę z KS 7500 to ja na 7000 miałem takich jasnych miejsc aż osiem na dole matrycy i dlatego tv powędrował do Samsunga Wink