Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gdyby skalibrował ci kino pro to kino pro miałbyś pod TV, BD i PS4 i UHD.
Tryb HDR używa osobnych ustawień i nie ma to znaczenia, że też miałbyś go na skalibrowanym kino pro. Nazwa trybu obrazu jest ta sama, ale telewizor miałby zapisane dla nich różne ustawienia w zależności od oglądanej treści, w końcu sam rozpoznaje czy oglądasz SDR czy HDR.

Ja mam wszędzie ustawiony tryb Film, ale inne ustawienia (chociażby podświetlenie) mam dla SDR a inne dla HDR.
(02-12-2017, 10:52)lis22 napisał(a): [ -> ]Ogólnie, różnica pomiędzy BD a UHDBD nie jest zbyt duża, poza HDR em
A szerokiej palety nie widzisz tam jeszcze czasami? Ja jak wracam do filmów BD, to mam teraz wrażenie, że są dosłownie wyprane z kolorów. Ale to też zależy od tego jakie pokrycie szerokiej palety ma TV, który posiadasz. Hdr może po prostu być i robić jakąś tam różnicę, albo może być spektakularny, tutaj również wszystko zależy od tego jakim sprzętem dysponujemy.

(02-12-2017, 10:52)lis22 napisał(a): [ -> ]na wprost obraz jest ok, ale wystarczy odchylić się na bok lub podnieść do góry i cała magia znika, głównie ze względu na dużą jasność obrazu.
No ale to już nie jest problem formatu jako takiego, tylko telewizora jaki posiadasz. Postaw sobie oleda i problem zniknie.

(02-12-2017, 15:14)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]HDR i WCG > rozdzielczość
To w ogóle nie ulega żadnej dyskusji. Tylko ludzie niestety tego nie wiedzą i wypisują głupoty na temat rozdzielczości. Że niby nie warto przesiadać się na format UHD bo z 3 metrów i tak nie widać różnicy. Smile I właśnie trzeba edukować takich ludzi, że ta cała mityczna już wręcz rozdzielczość, to tak naprawdę jedynie dodatek do szerokiej palety i HDR'a, które zobaczy się z każdej odległości.

(03-12-2017, 00:14)wolfman napisał(a): [ -> ]Ciekawe jak to się przekłada na jakość. W sumie to nawet o tym nie wiedziałem
Włącz sobie w swoim KS8000 tryb film, powyłączaj sobie wszystkie możliwe "ulepszacze obrazu" i przekonaj się czy taki obraz Ci odpowiada. Jeśli tak, to dzwoń po Maćka Kopera, wyciśnie z Twojego telewizora maksa. Będziesz miał znakomite, naturalne kolory, kontrast obrazu wyraźnie wzrośnie, plastyka nie do porównania. Ja w ogóle nie rozumiem, jak ktoś może chcieć oglądać inaczej niż po profesjonalnej kalibracji. Jak sobie porównasz np. odcienie skóry i ilość widocznych szczegółów, to już nie wrócisz do innych trybów.

(03-12-2017, 10:25)shaman72 napisał(a): [ -> ]Mierzwiak, a ja mam pytanko z innej beczki:Jak blisko Twoich preferencji względem obrazu była ta plazma po wykonaniu kalibracji, bo jak wiadomo każdy ma różne upodobania jeśli chodzi o obraz.Niekoniecznie obraz w tv po kalibracji musi trafić w Twoje gusta.
Co prawda pytanie nie było do mnie, ale pozwolę się wtrącić. Albo chcesz mieć obraz ustawiony pod swoje preferencje, albo taki, jaki być powinien i tyle w temacie. Smile

(03-12-2017, 21:29)Gieferg napisał(a): [ -> ]Na moim TV profile obrazu dla każdego z czterech wejść HDMI są od siebie niezależne. Tak więc np. profil "film" dla dekodera TV to może być zupełnie co innego niż profil "film" dla odtwarzacza BD. Przekonałem się o tym, gdy pewnego dnia padło mi jedno z tych gniazd i musiałem wszystko ustawiać od nowa.
Na pewno masz możliwość skopiowania ustawień z jednego wyjścia HDMI na pozostałe. No chyba, że telewizor przedpotopowy, albo jakaś Manta z supermarketu. Smile
(03-12-2017, 22:49)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]A szerokiej palety nie widzisz tam jeszcze czasami? Ja jak wracam do filmów BD, to mam teraz wrażenie, że są dosłownie wyprane z kolorów. Ale to też zależy od tego jakie pokrycie szerokiej palety ma TV, który posiadasz. Hdr może po prostu być i robić jakąś tam różnicę, albo może być spektakularny, tutaj również wszystko zależy od tego jakim sprzętem dysponujemy.


Musiałbym postawić obok siebie dwa takie same tv i na jednym puścić UHDBD a na drugim GD, bo na oko większych różnic nie widzę po kopii tego samego filmu na tych dwóch nośnikach.
Nie posiadam technologii UHD, tym samym HDR. Być może źle pamiętam, ale w HDR na 1 piksel przypadają minimum 32 bity (?). Czy ktoś miał okazję porównać powyższe z Deep Color, który to „gadżet” posiada większość odtwarzaczy / odbiorników BD?
https://sewelldirect.com/learning-center/what-is-deep-color
Buba, a Ty widzisz w "panelach" lidera? Oled? Jest sens myśleć jeszcze o lcd?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
@Sokal
Ja już tęsknię za projektorem. Telewizor, nawet 65" czy 77", to nie jest to. Napatrzyłem sie już na UHD/HDR. Chętnie "wciagne" to w telewizji, ale kino i tak ogladam po ciemku. Naturalność koloru i swiatła mi sie bardzo podobają, ale moj projektor nie wyswietla HDR i jest z tym troche kłopotu, bo czasem cos trzeba podregulować, mimo odzielnego profilu. Poogladalem, zdanie sobie wyrobilem i pogonilem juz 3/4 plytek. Nie wiem za ile lat bym je ponownie obejrzał, zwlaszcza że teraz nawet na kino czasu mi brak. Smile
Jak nie bolą Cie niedoskonałości OLEDa, to w tej chwili nie ma się nad czym zastanawiać. Ja tymczasowo zyje "na walizkach", więc nie spieszę się z ugrade'mi, zwłaszcza że nowości sprzętowe "tuż za rogiem" i potencjalny brak kompatybilności mnie odstrasza.
PS. Ciągle jadę na DX902. Jeszcze pół roku temu chętnie wymieniłbym go na ZD9 ale LG serii 7, to był game changer. Jesli nie zamierzsz wypatrywac nierówności świecenia i zdechłych pikseli, to nie masz sie nad czym zastanawiać.
Ja projekcji nie planuję - za dużo zabawy w salonie (co innego osobny pokój - ale takim nie dysponuję).

Ograniczam się zatem do telewizora. Zakup będzie dopiero za 2 lata, kiedy skończę urządzać nowe lokum (za półtora roku odbieramy klucze). Chyba że aktualny odbiornik do tego czasu zdechnie Wink Przy okazji będę się przesiadał z 5.1 na 7.1.4.

Tak czy inaczej, wiem że to szmat czasu i sytuacja może się diametralnie zmienić, ale też na tą chwilę zakładam, że wybór i tak ograniczy się do oleda (LG? SONY? PANAS?), który pewnie bedzie już mega dopracowany. A całował będę w okolice 70". W praktyce pewnie 65, bo większe będą kosztować majątek.

I to taka moja rozkmina na "2 lata przed" hyhy

[Edit] Ja też wszystko staram sie ogladac w zaciemnieniu, stad chyba pomysl na tego oleda.
Sorry za wtręt…

Za każdym razem gdy jestem w jakimś markecie zerkam na OLEDy. Z całą pewnością HDR stanowi mocny argument zakupowy. Jednak pozwolę sobie na osobiste uwagi, które dla własnych celów zdefiniowałem kupując kilkanaście lat temu pierwszy projektor…
Plazmy / CRT / LCD / OLDEDy ukazując obraz emitują światło. To mi nieco przeszkadzało i przeszkadza. Dlaczego? Świat oglądamy (najczęściej) dzięki oświetleniu „zastanemu” (termin fotograficzny). Mój stół czy kwiat nie są źródłem luminacji. Wink Zatem obraz kinowy nadal postrzegam jako najbardziej naturalny.

Myślę, że przekształcenie typowego salonu / pokoju gościnnego w kino z ekranem projekcyjnym nie jest dużym kłopotem. Najpierw należy koncepcję rozrysować, następnie wszystko wielokrotnie oraz dokładnie wymierzyć.
Ha, nawet żona po powrocie z pracy przez dłuższy czas nie zauważyła zmian w pomieszczeniu. Smile Dla chcącego nic trudnego.

Hmm, jest jakaś magia w home cinema. Mam znajomych posiadających spore telewizory, którzy regularnie zaszczycają mnie odwiedzinami. Po prostu szerokie filmy chcą oglądać w kinie. Idea Jutro puszczamy Ben Hura. Cool
Ale wlasnie o to chodzi, ze oled swieci tylko tam gdzie ma swiecic. Reszta jest czarna. Czy ja zle rozumuje?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
(08-12-2017, 13:21)Sokal napisał(a): [ -> ]Ale wlasnie o to chodzi, ze oled swieci tylko tam gdzie ma swiecic. Reszta jest czarna. Czy ja zle rozumuje?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Dobrze rozumujesz. Pod jednym warunkiem, że czerń jest czarna, a czasem nie jest.