Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Gratulacje researchu jeśli chodzi o specyfikację techniczne przed zakupem tv B-) :-P
Sony pokazało prototypowy 85" telewizor 8K zdolny wyświetlić... 10000 nitów!



Trochę lepiej widać tutaj.



Edit: A może i nie lepiej, ale za to jest próbka gry na PS4 w 10.000 nit Smile

i pogawędka od 4 minuty


Ze względu na zniknięcie 3D z nowych TV zastanawiam się nad szybszą niż planowałem zmianą telewizora tak aby móc cieszyć się jedną i drugą technologią.
Mam jednak obawy co do skalowania obrazu z płyt DVD, które jednak stanowią ponad 50% mojej kolekcji. Trochę słabo będzie jak dla zachwytów przy kilku\kilkunastu filmach w UHD, przeważać będzie wkurwienie nad seansami z DVD. Ponieważ może mieć to znaczenie to dodam, że wstępny wybór padł na TV 58 cali a oglądam z odległości 3,2m. Jakie są Wasze odczucia w tym temacie?
Nie rozumiem pytania Smile

Dlaczego DVD (które i tak wygląda źle) miałoby wyglądać gorzej na telewizorze UHD niż na Full HD?
Jedne wyglądają lepiej inne gorzej. Rozumiem z Twojej odpowiedzi, że nie zauważę pogorszenia po przesiadce?
Według mnie nie Smile
Kirek - jakiej wielkości masz dotychczasowy TV i w jakiej odległości od niego siedzisz ?
TV 47 cali. Odległość 3,2 metra.
Z takiej odległości oglądam 65 cali Wink