Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(16-01-2018, 14:57)Gieferg napisał(a): [ -> ]
Cytat:Jeszcze raz sugeruję abyś przed zakupem TV wziął do sklepu kilka płytek DVD i poprosił obsługę o prezentację. Być może unikniesz irytacji, której doświadczyłem podczas pierwszych dni obcowania ze swoim nowym LCD HD.
Uniknie irytacji, nie kupując telewizora?  

A jak sądzisz? Kto miał zrozumieć to zrozumiał.

(16-01-2018, 14:57)Gieferg napisał(a): [ -> ]
Cytat:Przy odrobinie mobilizacji może opiszę kiedyś swoje odczucia dotyczące przesiadki z CRT na LCD w kontekście postrzegania jakości materiałów 576i
Czekamy.

Zatem czekajcie, towarzyszu Gieferg.

Kirek, zgadza się, ocena „organoleptyczna” to najlepsze wyjście. Nie zawsze teoria idzie w parze z praktyką.
Daj znać o rezultatach.
W moim kinie domowym obecnie jest tak, że określone krążki DVD, które kiedyś oglądałem z projektora SD (i byłem dość zadowolony z jakości) są nie do zaakceptowania na rzutniku Full HD. Nawet trzy markowe skalery zawiodły. Po prostu przy niektórych płytach wychodzi brak kompatybilności materiału źródłowego w relacji do sprzętu, i tyle.

Marioo, masz to. Smile
http://forum.filmozercy.com/watek-tv-czy-projektor-na-czym-ogladacie-filmy?page=2
Przepraszam, ale jeszcze ja Blush i kilka uwag odnośnie skalowania, bo właśnie przeczytałem, że można je pominąć (?).
Przeanalizowałem dokładnie dyskusję znajdującą się pod linkiem, który wrzucił na poprzedniej stronie Kirek. Jest merytoryczna i bardzo ciekawa. Gorąco zachęcam sympatyków wysokich rozdzielczości do lektury teksu. Wychwyciłem wypowiedzi, które licują z prezentowanymi przeze mnie rozważaniami teoretycznymi. Brawo qbakos, barwo Maciej Koper! Pozwolę sobie na zamieszczenie wybranych cytatów by spuentować swoje wcześniejsze wywody. Oczywiście każdy ma prawo do własnych ocen. Ja trwam przy swoich…

Mmpeg 4 napisał:
Maciej kiedyś dawał do zrozumienia w recenzjach że obraz HD na telewizorach HD jest przy prawidłowej odległości oglądania wyraźniejszy niż ten sam obraz HD wyświetlany z tej samej odległości na telewizorze UHD.

„siedząc przed ekranem w odległości optymalnej do oglądania treści HD czyli np. 2,3m dla 55″ ostrzejszy i subiektywnie lepszy obraz dostrzeżemy na wyświetlaczu Full HD, a nie na Ultra HD. Siadając jednak bliżej, dużo lepiej wygląda ekran o wyższej rozdzielczości, nawet jeżeli materiał źródłowy jest tylko skalowany (nie mówiąc już o natywnym).”

qbakos napisał:
(…)
Jak ktoś już tu pisał powinno się porównywać skalowanie pomiędzy mocno różniącymi się rozdzielczościami np. między SD a UHD.
(...)
I ostatnia sprawa: skalowanie FullHD -> UHD jest mało znaczące, bo tak naprawdę nic nam nie daje poza tym, że mniej widoczne stają się pojedyncze piksele, a za to dostajemy lekko rozmyty obraz. Dla oglądających z nosem przy ekranie może to mieć jakieś znaczenie, ale dla "normalnych" odległości znaczenie tego skalowania jest minimalne, a nawet powiedziałbym, że żadne, bo FullHD i UHD będą wyglądały dokładnie tak samo. Zaryzykuję nawet tezę, że na UHD będzie trochę gorzej, bo tracimy właśnie tą ostrość. Czyli jeśli np. mamy odtwarzacz BR z wysokiej półki i mamy tam zastosowane bardzo dobre algorytmy skalujące do FullHD, a tv zamiast nam to wyświetlić pixel do pixela to ponownie zastosuje swoje skalowanie do UHD efekt będzie na pewno gorszy (mamy skalowanie dwuetapowe).
(…)
Odnośnie skalowania rozdzielczości HD do matrycy 4K, zobaczcie co napisali w poniższej recenzji tv Sony xe 90 na rtings  
(…)
Czyli napisali że jak skalowanie HD do matrycy 4K jest zrealizowane metodą zrobienia/utworzenia z 4 małych pixeli jednego większego pixela (bo matryca 4K ma mniejsze pixele niż matryca hd) to wtedy obraz HD na matrycy 4K jest praktycznie tak samo ostry jak by był na matrycy HD, a w przypadku skalowania algorytmowego obraz już nie jest tak ostry i jest bardziej zmiękczony.


https://hdtvpolska.com/forum/topic/35328-skalowanie-obrazu-czy-widać-różnice-w-nowych-telewizorach/

Wygląda na to, że od jakiegoś czasu można skalowanie algorytmiczne (jakby) ominąć. Wówczas OK. To mnie przekonuje! Smile
Najtańszy tegoroczny 55" OLED od Philipsa ma kosztować 6999 zł, mowa oczywiście o UHD z HDR.

Ale z numeracją modeli to ich powaliło Smile



Nadchodzi przełom w pokryciu szerokiej palety barw:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1517477362
W Saturnie rabaty na telewizory.

65-calowy OLED B7 za 9569,13 zł + zwrot 400 zł od LG!

https://saturn.pl/lp-rabat-technologiczny-telewizory/rtv-i-telewizory/telewizory?filter%5B8576%5D%5B0%5D=678236
Jeżeli to są nowe,nieużywane egzemplarze, to cena jest bardzo atrakcyjna.
Te z ekspozycji są odpowiednio oznaczone.
Ktos mi może wytłumaczyc na czym polega różnica pomiędzy LG OLED55B7V a LG OLED55C7V? Róznica w cenie to nawet 300pln ale w specyfikacji nie dostrzegam róznic.

Druga sprawa :czy jest sens kupować sound bara z Dolby Atmosem jezeli TV juz to ma wbudowane? przypuszczam, że tak ale wolę się dopytać. Tak wiem, że kino domowe jest lepszym rozwiazaniem ale nie ma na to miejsca.
Nie ma żadnej różnicy między OLEDami LG z serii 7, nawet między B a kosztującym cztery razy więcej W. Wszystko sprowadza się do wzornictwa i obecności soundbara, lub też - jak we wspomnianym W - możliwości naklejenia na ścianę.

Jeśli poczytasz recenzje to wynika z nich że te soundbary to nic specjalnego więc jeśli zależy ci na ponadprzeciętnym dźwięku to nie ten adres Smile