Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(03-04-2018, 17:09)wolfman napisał(a): [ -> ]Byłbym zainteresowany info jaki kanał mam odpalać by wypalić mojego Samsunga Smile

[Obrazek: tumblr_oftc0eLgla1toe0eco2_r2_500.gif]
Ale to już wtedy kolega mi wyśle swój Big Grin, to mogę spalić
To taka zawoalowana sugestia, że Twój TV raczej ciężko będzie wypalić, bo o ile kojarzę, to nie masz OLEDa ani plazmy. Wink
(03-04-2018, 15:32)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Ja już zdecydowałem że nie kupuję OLEDa.
To chyba zmieniłeś zdanie, bo zdaje się, że jeszcze jakiś czas temu byłeś przekonany do zakupu? Powodem są tylko powidoki? Całe szczęście rynek oferuje modele, które śmiało mogą konkurować z oledem pod względem czerni i kontrastu, a pod względem szczytowej jasności nawet zdecydowanie go przewyższać. Niestety są jednak zdecydowanie droższe...
Wymianę TV planuję pod koniec przyszłego roku więc czekam co jeszcze ciekawego producenci zaproponują w 2019 (Sony ZD10? Smile ), ale na ten moment skłaniam się ku LCD z pełnym podświetleniem, gdybym kupował w tym roku brałbym nowego Samsunga Q9FN. Opinie zbiera znakomite, ponoć nokautuje ZD9 i spokojnie staje w szranki z OLEDami które zmiata szczytową jasnością i kolorami.

Czemu nie OLED? Ryzyko wypaleń, te nieszczęsne pionowe pasy straszące w ciemnych scenach i niedostateczna jasność Smile
Co kto lubi. Dla mnie kąty widzenia to istotna sprawa więc przy takim założeniu nie mam w sumie wyboru poza OLED. Wypaleń w modelach 2017/2018 się nie boję, ale rozumiem jak ktoś dużo gra/zdarza mu się oglądać po kilka godzin dziennie programy informacyjne, że woli dmuchać na zimne. Martwi mnie kilka rzeczy w LG OLED - m.in. vertical banding czy obróbka obrazu nieco odstająca od Sony/Panasonic (zobaczymy jak z tym będzie w 2018), jasność szczytowa też mogłaby być wyższa jeśli chodzi o HDRa, jednak patrząc jaki TV mogę kupić za te nieco ponad 6 tys. (55") czy 9 tys. (65") to widzę tak z kilka razy więcej potencjalnych problemów po stronie LCD... Ale jeśli ktoś może głębiej sięgnąć do kieszeni to wybór nie staje się już tak oczywisty.
Obróbka obrazu w modelach na 2018 rok zdaje się być mocno poprawiona, a bandingu obawiam się o tyle, że jest bardziej problematyczny w modelach 65", a to właśnie ten rozmiar mnie interesuje.

Widziałeś że tegoroczne modele mają innąstrukturę pikseli? Tymczasem LG twierdzi że matryce są takie same jak w zeszłym roku.
Z tego samego powodu jest to dla mnie ważne i czekam na info czy w modelach na 2018r. jest ogólnie poprawa w kwestii tych "pasów", szczególnie odnośnie 65".
Co do obróbki obrazu to czekam z niecierpliwością na testy Maćka i Vincenta i różnice pomiędzy B8 (z prockiem Alpha 7) vs C8 wzwyż (Alpha 9) w tym aspekcie - tak jakoś zauważyłem, że wśród osób narzekających na ziarno filmowe np. w tych remasterach Sony w UHD HDR przodują posiadacze LG OLED i tutaj też liczę na poprawę w tegorocznych modelach.
W Mediaexpert w przedsprzedaży są już nowe OLEDy AF8 od Sony:

55" - 9549,99 zł
65" - 12999,99 zł

To wciąż mniej niż kosztują teraz zeszłoroczne modele A1, które dodatkowo startowały u nas odpowiednio za około 15 i 25 tys. więc różnica w porównaniu z zeszłym rokiem jest dramatyczna.

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-oled-kd-55af8,id-1098961

https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-sony-oled-kd-65af8,id-1098965

Z kolei Euro ma już w ofercie nowego OLEDa Philipsa z Ambilightem:

65" - 11999 zł

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-65oled873-12.bhtml
Ceny A1 to jest jakieś grube nieporozumienie. Teraz widać Sony poszło jednak po rozum do głowy i zaczyna z normalnego pułapu.