Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ale wiesz, to jest tylko jakieś tam Sony, a QLED to telewizor przyszłości, nowa jakość - za to trzeba płacić. Smile
Myślę o zmianie telewizora na 4K, ale chciałbym, żeby taki telewizor miał też opcję 3D. Da się jeszcze znaleźć coś takiego? Jeszcze rok temu były modele z tym i z tym, a teraz zonk. W ogóle jakie firmy polecacie? Myślę o Panasonicu, bo ponoć najlepiej skonfigurowane są na starcie. TV tak 49-50 cali najlepiej. W tym 4K dopiero raczkuję, więc nie wiem za bardzo na co patrzeć.

No i przy okazji - Disney na UHD nic u nas nie wydaje, a jak wygląda sprawa z iTunes? Są tam ich produkcje w 4K i PL?
Disney w ogóle nie wydaje filmów w 4K i HDR na iTunes - nie tylko w Polsce, ale i globalnie Smile Także jeśli tobie zależy - to albo ściągasz filmy z zagranicy albo bye bye Smile
O 3D już w tym temacie pisałem ponieważ sam byłem zainteresowany taką konfiguracją.

Modele z 2016
OLED 6B - nie posiada 3D
OLED 6C - pasywne 3D
OLED 6E - pasywne 3D
Sony ZD9 - aktywne 3D
Panasonic DX900 - aktywne 3D

Modele z  2017
Panasonic EX780 - aktywne 3D

Modele z 2018
Do momentu gdy jeszcze szukałem wynikało że, już żaden model nie posiada 3D.

W każdym razie wczoraj usłyszałem opinię że za kilka lat 3D może wrócić do łask ponieważ ciężko będzie coś nowego wymyśleć w kwestii obrazu a przecież wypuszczając nowe modele zawsze trzeba się czymś pochwalić Smile

Co do Disneya to na głównej stronie filmożerców było o tym trochę artykułów. Disney planuje otworzyć własną platformę VOD więc wszystkie produkcje będą tylko tam dostępne. Z innych jak np. Netflix będą one wycofywane.
Jeśli ktoś „wychował „ się w kinie lat 1970 / 80 to najprawdopodobniej przyzwyczaił swój mózg do klatkażu 24 fps. Zatem filmy oglądane w nowoczesnych odbiornikach mogą przypominać Darasom (może i Januszom Wink ) efekt „teatru telewizji” / „opery mydlanej”. Jestem bardzo na to wyczulony. Znalazłem artykuł, w którym przystępnie wyjaśniono jak zaradzić takiej sytuacji.

Cytat:
(...)
Jak się mają opery mydlane do filmów? Otóż w nowych telewizorach, które w reklamach przedstawiane są jako obsługujące częstotliwości odświeżania 100Hz czy 200Hz, dochodzi do sztucznego podbijania klatek na sekundę w celu zwiększenia płynności. Jest to funkcja interpolacji klatek i działa na zasadzie sztucznego generowania klatek pośredniczących. W praktyce film, który jest nagrany oryginalnie w 24 klatkach na sekundę, wyświetla nam się na ekranie w znacznie większej ilości klatek, przez co dochodzi do sztucznego zwiększenia płynności i zbliżenia go do tego, jak są nagrywane seriale czy opery mydlane.
(…)

https://www.download.net.pl/przyspieszony-obraz-na-telewizorze-lcdled-jak-wylaczyc-efekt-opery-mydlanej/n/7684/
W nastęlnym odcinku:

Jak wymienić baterie w pilocie Smile.
(24-08-2018, 14:26)Daras napisał(a): [ -> ]Jeśli ktoś „wychował „ się w kinie lat 1970 / 80 to najprawdopodobniej przyzwyczaił swój mózg do klatkażu 24 fps. Zatem filmy oglądane w nowoczesnych odbiornikach mogą przypominać Darasom (może i Januszom ) efekt „teatru telewizji” / „opery mydlanej”. Jestem bardzo na to wyczulony. Znalazłem artykuł, w którym przystępnie wyjaśniono jak zaradzić takiej sytuacji.

Cytat:
(...)
Jak się mają opery mydlane do filmów? Otóż w nowych telewizorach, które w reklamach przedstawiane są jako obsługujące częstotliwości odświeżania 100Hz czy 200Hz, dochodzi do sztucznego podbijania klatek na sekundę w celu zwiększenia płynności. Jest to funkcja interpolacji klatek i działa na zasadzie sztucznego generowania klatek pośredniczących. W praktyce film, który jest nagrany oryginalnie w 24 klatkach na sekundę, wyświetla nam się na ekranie w znacznie większej ilości klatek, przez co dochodzi do sztucznego zwiększenia płynności i zbliżenia go do tego, jak są nagrywane seriale czy opery mydlane.
(…)
Mowa tu chyba o dwóch zupełnie różnych rzeczach. Generowanie dodatkowej klatki w celu uzyskania płynności ma miejsce przy 24p i występuje w plazmach, w których nie ma w ogóle efektu teatru telewizji. Zrobili to po to by zniwelować efekt "rwania obrazu", który można było obserwować w początkach HD DVD I BD. Miałem oba w obu bez 24p było to samo. Natomiast efekt teatru jednak powoduje technologia LCD/ LED i niestety także OLED i nie sądzę, żeby to było celowe. Osobiście modlę się, by plazma mi nie strzeliła i żałuje, ze nie zrobiłem jak ci "pomyleńcy", którzy kupowali drugą plazmę na zapas kiedy jeszcze były.
(24-08-2018, 15:09)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]W nastęlnym odcinku:

Jak wymienić baterie w pilocie Smile.

Smile

Bardzo Państwa proszę nie podpowiadać. Bardzo proszę.
(…)
I – Haaa!

EDIT:
Bender, ja też należę do takich „pomyleńców”. Mam w zapasie drugi projektor Full HD DLP. Rozwój technologii jakby nie idzie po mojej myśli… Wink
Próbuje zgłębić temat płynności teatralnej od lat i wciąż nie pojmuje.
Dlaczego teatr telewizji jest niby plynniejszy? Przecież tak jak wszystkie programy tv jest nagrywany w 25fps. Skąd sie bierze takie wrażenie? Może chodzi o dłuższy czas naświetlania i efekt smużenia?
Rozumiem obraz NTSC 29.9fps. Jest płynniejszy i jak kiedyś w wiadomościach pokazywano fragmenty NBA to miał tą teatralną płynność. Ale przecież to bzdura bo w tv i tak leciało to z prędkością 25fps.
Kto mi odpiwie skąd się bierze płynność teatralna.
I drugie pytanie, czy w każdym tv można wyłączyć opcję 100Hz aby pozostawić efekt kinowości?
(24-08-2018, 21:07)matwiko napisał(a): [ -> ]Próbuje zgłębić temat płynności teatralnej od lat i wciąż nie pojmuje.
Dlaczego teatr telewizji jest niby plynniejszy?

Bo jest nagrywany na video a nie na taśmie filmowej. Dziś oczywiście to już nie ma w większości przypadków zastosowania , bo techniki cyfrowe emulują plastykę i dynamikę taśmy filmowej. Teraz nawet dobrym aparatem cyfrowym możesz coś takiego uzyskać.

Wydaje mi się, że herce nie mają z tym nic wspólnego. Kiedyśtam przeczytałem, że ten efekt w LCD, LED etc powoduje tempo zapalania plamki i fakt, że w innych technologiach plamka się przy każdym odświeżeniu zapala "on nowa" a przy LCD w tym samym czasie potrafi się świecić ciągle jeśli am ten sam sygnał. Mogłem coś pomylić, ale dalsze dociekanie odpuściłem nie mając po dziś dzień żadnego empirycznego dowodu, że którakolwiek z nowych technologii z tym sobie radzi. Łącznie z OLED. (Piąteczka Daras)