Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
WTF?
A dziennik telewizyjny też jest nagrywany na taśmie filmowej? Zresztą jakie video? Chodzi Ci o betacam?

No Hz mają dużo z tym wspólnego a mianowicie to że dzieki nim obraz jest płynniejszy Wink
(24-08-2018, 21:07)matwiko napisał(a): [ -> ]Próbuje zgłębić temat płynności teatralnej od lat i wciąż nie pojmuje.

Temat jest naprawdę ciekawy i dość złożony. Może spróbuję to wszystko poukładać biorąc pod uwagę fakty oraz odczucia. Jednak kończy mi się laba. Jutro ważna uroczystość rodzinna, a w wkrótce dość gorące dni (związane z pracą).
Misfit, może Ty byś zechciał przystępnie wyjaśnić podniesione tu wątpliwości. Mam mocne wrażenie, że w tej kwestii dobrze się rozumiemy. Nie to abym się wymigiwał (patrz moje „króciutkie” posty na forum Wink ). Ja naprawdę będę wkrótce nieco „udupiony”. Dodgy

Temat, tak jak sądziłem, jest wart rozwinięcia. Ku chwale Filmożerców. Smile
(24-08-2018, 15:58)Bender napisał(a): [ -> ]Natomiast efekt  teatru jednak powoduje technologia LCD/ LED i niestety także OLED i nie sądzę, żeby to było celowe.
Dla pewności przeczytałem twój post trzy razy i za każdym razem był tak samo oderwany od rzeczywistości.

Nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz i nie wydaje mi się żebyś sam miał Smile
Niepotrzebnie komplikujecie proste sprawy Smile
Nadpłynność obrazu, czyli tzw. efekt teatru może powodować funkcja interpolacji, która to generuje klatki pośrednie. Praktycznie każdy producent stosuje interpolację klatek w swoich wyświetlaczach jako jedną z opcji i jest ona obecna w plazmach, LCD LED, OLEDach czy projektorach bez względu na to czy mowa o DLP, LCoS lub 3LCD (nie zawsze jednak jest ona dostępna w niższej półce cenowej).
Nigdy nie korzystam z tego rodzaju upłynniaczy w filmach bo jestem przyzwyczajony do tzw. film look i to się nigdy u mnie nie zmieni. Posiadanie wyboru jednak nie jest złą rzeczą, wręcz przeciwnie. Sprawą dyskusyjną jedynie jest to czy ta funkcja interpolacji klatek powinna być domyślnie aktywna przy ustawieniach fabrycznych - często tak jest, co uważam za złą praktykę ze strony producentów wyświetlaczy.

Co do tego o czym pisze matwiko i dlaczego fps są sobie nie równe w zależności od oglądanych treści. Temat rzeka, pominę tutaj kwestię na czym rejestrowany był obraz, zabaw z migawką i jego wpływ na postrzeganie ruchu bo by mi dnia zabrakło. Pamiętajcie tylko, że w telewizji treści nadawane są w postaci interlace. Materiał progresywny 25 fps zapisany do postaci interlace posiada 50 półobrazów (jeśli mowa o PAL), ale tylko 25 z nich różni się między sobą pod względem ruchu - dotyczy to np. filmów czy większości seriali.
Z kolei obraz z "prawdziwym" przeplotem posiada 50 zupełnie różnych od siebie półobrazów i wyświetlane są one z charakterystyczną płynnością.
(25-08-2018, 00:36)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz i nie wydaje mi się żebyś sam miał Smile

Prawdopodobnie dlatego, ze mówimy jednocześnie o kilku efektach "płynności" jednocześnie i kilku różnych ich powodach.
Tak jak powiedziałem, nie zamierzam w to wchodzić bo technikalia nowych urzadzeń są mi całkowicie obce, bo po prostu nie są dla mnie.

Moja preferencja na dziś: plazma, 24p p jak dotąd nic nie jest w stanie tego przebić. 4K nadal nie jest wystarczającą wartością bym był w stanie zaakceptować teatralnosć obrazu filmowego na wszystkich-post plazmowych odbiornikach.
(25-08-2018, 07:54)Bender napisał(a): [ -> ]
(25-08-2018, 00:36)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Nie mam zielonego pojęcia o czym piszesz i nie wydaje mi się żebyś sam miał Smile

Prawdopodobnie dlatego, ze mówimy jednocześnie o kilku efektach "płynności" jednocześnie i kilku różnych ich powodach.
Tak jak powiedziałem, nie zamierzam w to wchodzić bo technikalia nowych urzadzeń są mi całkowicie obce, bo po prostu nie są dla mnie.

Moja preferencja na dziś: plazma, 24p p jak dotąd nic nie jest w stanie tego przebić. 4K nadal nie jest wystarczającą wartością bym był w stanie zaakceptować teatralnosć obrazu filmowego na wszystkich-post plazmowych odbiornikach.

Po przesiadce z plazmy Panasonica na Szajsunga UHD zobaczyłem czym jest ten efekt płynności teatralnej.
Pozostało się przyzwyczaić do tego "super" obrazu i zbierać do świnki na Oleda od LG Wink
Czyli zamiast wejść w menu i wyłączyć Auto Motion Plus stwierdziłeś że to wina "Szajsunga"? LOL
(25-08-2018, 08:53)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Czyli zamiast wejść w menu i wyłączyć Auto Motion Plus stwierdziłeś że to wina "Szajsunga"? LOL
Takie ustawienia, to ja wyłączam przy pierwszym odpaleniu TV Wink
Czyli upierasz się że nawet przy wyłączonym AMP coś jest nie tak i obraz 24p na Samsungu jest nadmiernie płynny? Okej...
(25-08-2018, 11:19)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Czyli upierasz się że nawet przy wyłączonym AMP coś jest nie tak i obraz 24p na Samsungu jest nadmiernie płynny? Okej...

Obraz jest gorszy niż na plazmie i tyle...