Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam na myśli serię 7, a konkretnie 55B7V. Na allegro od jakiegoś czasu chodzą po 8 tysiaków - żadnej ściemy, polska gwarancja, itd.
Tylko widzę, że obecnie w tej cenie dostępny jest od jednego sprzedawcy. Kilka dni temu był większy wybór, m.in od gości z większą liczbą komentarzy Wink
Ktoś z was w ogóle kupił kiedyś TV z ekspozycji? Ja kupiłem z 6 lat temu tv z ekspozycji i nigdy nie było z nim problemu. Telewizor wart był 11k a kupiłem go za 5k z wystawki? Nie żałuję Smile teraz rodzice się nim cieszą po mojej przesiadce na oleda. I moim zdaniem nie warto dopłacać do serii 7. Najlepsze oledy to od C6 w górę. 3D jest rewelacyjne na oledach i nie można tego z niczym porównać Smile
Ciekawe jak u nich z ratami 0% i przedłużeniem gwarancji (obejmującym np. przepięcie prądu czy wydarzenia i wady których normalna gwarancja nie obejmuje), bo jeśli nie to żadna rewelacja z tą ceną Smile

@Montana
Nie warto dopłacać do czegoś lepszego? Nie rozumiem logiki stojącej za tym stwierdzeniem Smile

Co do ekspozycji, jakbym mógł kupić taki TV za 1/4 ceny może bym się zastanowił, ale obniżka z 12 tys na 8 to trochę za mało biorąc pod uwagę przez ile godzin i na jak agresywnych ustawieniach te telewizory grają w marketach pokroju MM.
No oleda z ekspozycji to też bym nie kupił ale ze względu na wypalanie a nie ze o boże ile godzin już ma na liczniku. Przez ten cały czas jak był na ekspozycji na 100% co jakiś czas zostawili tv na jakimś statyczny obrazie więc potem mogą być problemy.

@Mierzwiak
Stosunek różnicy w obrazie do różnicy w cenie nie jest opłacalny. Więc dlaczego 7 jest lepsza? Trochę lepiej radzi sobie z czernią i trochę lepiej z jasnością (a ty i tak nie zauważysz różnicy) kosztem 3D? Gdybym teraz miał znowu kupić oleda to dalej szukałbym modelu z 2016 Smile
Jeśli kogoś kręci 3D to wiadomo... brać 6-tkę póki jeszcze jest dostępna, a dla pozostałej większości nie ma się nad czym zastanawiać, seria 7 jest lepszym wyborem pod wieloma względami.
Co ważne, w tegorocznych modelach bebechy są praktycznie te same z B7 włącznie, różnica między nimi polega na podstawce, wyglądzie i dodatkach.

Cytacik z recenzji Vincenta z hdtvtest.co.uk.
Cytat:Conclusion

The LG OLED55B7V offers the following list of improvements over last year’s OLED55B6V:
- Cleaner near-black handling with clearer shadow detail;
- Less aggressive ABL contributing to higher perceived contrast;
- Lower input lag while preserving accurate colours and full 4:4:4 chroma;
- Slightly better upscaling quality;
- Availability of two-point [White Balance] controls in HDR mode;
- Improved HDR tone-mapping with less clipping of bright highlight detail; and
- A new anti-reflective filter that doesn’t suffer from a magenta tint when hit by light.
Jeśli interesuje cię 3D to rozumiem, mnie na przykład nie, ale przyznaję że dziwi mnie to porzucanie go przez producentów chociażby z racji nasycenia rynku filmami. W zasadzie każdy odtwarzacz radzi sobie z płytami 3D, ludzie mają sporo filmów i wciąż ukazują się nowe, nawet jeśli nie aż tyle co jeszcze kilka lat temu. Zawężanie kręgu potencjalnych nabywców to dość dziwna strategia Smile

PS. Właśnie widzę że w euro B7 55 cali staniał o 800 zł (czyli na 9999), do tego w obecnej promocji za ten model LG dodatkowo zwraca 500 zł:
https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-oled55b7v.bhtml
A co powiecie na temat tego modelu Sony >>
KD-65XE9005
W przeciwieństwie do tegorocznych Samsungów można w nim wyłączyć Local Dimming. Z tego co koleś mówił to nie jest tradycyjny krawędziowiec no i matryca 120Hz.
XE90 zebrał pochlebne opinie na HDTVPOLSKA, dwa minusy moim zdaniem to brak wsparcia Dolby Vision no i ta matryca LED (VA). Warto dołożyć trochę siana i mieć OLEDa ale to pewnie już wiesz Tongue
Uparłeś się na to 65 cali. Ja bym jednak nie poświęcał jakości na rzecz wielkości Smile
Musze mieć większy TV, bo 55 cali na ten salon to już jest zdecydowanie za mało Tongue