Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Użytkownik usunięty - jedyne parametry podane w sieci z jakich możesz skorzystać to tryb (zazwyczaj Film), kontrast, jasność, tonacja kolorów i gamma.
Szczegółowych ustawień balansu bieli lepiej nie ruszać; raz że takim ustawieniem na oko wiele nie zdziałasz, a dwa - każdy TV jest inny i będzie mieć inne wartości RGB dla każdego z dziesięciu stopni balansu bieli. (Zakładając że są dostępne, u niektórych producentów są tylko dwa stopnie)

@Gieferg
Kogo obchodzi twoja nic niewnosząca opinia w tym temacie? (Którą powtarzasz po raz nie wiem już który) O tym jak powinien być ustawiony telewizor decyduje branża filmowa i z tak ustawionych wyświetlaczy studyjnych korzystają twórcy podczas postprodukcji, jeśli nie jesteś tym zainteresowany to super, cieszymy się twoim szczęściem, no ale znowu: kogo to obchodzi?
(04-10-2018, 16:06)Mierzwiak napisał(a): [ -> ](Którą powtarzasz po raz nie wiem już który)
Nie przypominam sobie, żebym wcześniej komentował cenę tej przyjemności.
No to skomentowałem, mamy to odhaczone.
Z Szajsungiem było , że musiałem włączyć hdmi , żeby mieć wszelkie dobrodziejstwa. Podłączyłem tv i ps4 prosiaka. Wyskakuje mi komunikat "ta aplikacja obsługuje standard 4k hdr, ale ze względu na ustawienia tv będzie wyświetlana w standardzie 2k hdr. Pytanie wina kabla czy też znowu jakiś ukryty przełącznik?
Nie wyobrażam sobie, by nie skalibrować jakiegoś TV 4K, gdy już go nabędę. Jeżeli ktoś chce oglądać filmy, takimi jakimi są, a nie jak chcemy je widzieć, to totalny mus. I wtedy 700zł to nieduża kwota za - umówmy się - najlepszy, możliwy odbiór filmu na posiadanym sprzęcie. Jedyna opcja alternatywna, to zapytać o ustawienia kogoś, kto już wydał tę kwotę, ma identyczny TV jak my i chce się podzielić wiedzą. Bo w teorii to powinno działać jeżeli nasze telewizory nie są w jakiś skrajnie innych warunkach oświetleniowych.
Mylisz się. Te same modele mogą świecić kompletnie inaczej, więc przepisanie ustawień z jednego egzemplarza na drugi może paradaksolnie więcej popsuć niż polepszyć. A warunki oświetleniowe nie mają tu absolutnie nic do rzeczy. Smile
Ale masz rację, że telewizory należy kalibrować, aby w pełni cieszyć się doskonałym obrazem.
(04-10-2018, 19:00)wolfman napisał(a): [ -> ]Wyskakuje mi komunikat "ta aplikacja obsługuje standard 4k hdr, ale ze względu na ustawienia tv będzie wyświetlana w standardzie 2k hdr. Pytanie wina kabla czy też znowu jakiś ukryty przełącznik?
Zobacz czy ustawienia obrazu w konsoli się nie posypały po podłączeniu nowego TV.
(05-10-2018, 01:16)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Te same modele mogą świecić kompletnie inaczej
Pytanie, czy to też trochę nie zależy od ceny. Przykładowo, dla takiego B8 tryb kinowy w dwu różnych egzemplarzach da inny efekt, bo na tym poziomie cenowym rozrzut w parametrach matryc będzie duży. Co za tym idzie - parametry kalibracji dla jakiegoś konkretnego egzemplarza nie dadzą tego samego efektu w innym. Natomiast dla E8, rozrzut matryc może być mniejszy i tryb kinowy da bardziej porównywalne do kalibracji efekty. To nie zmienia faktu, że przy droższym modelu cena kalibracji już nie taka znacząca.
Wszystkie OLEDy (z danego roku) mają te same matryce, za bardzo kombinujesz Smile

Co dalej z nimi to już zależy od sprzętu i softu, u jednego producenta na planszy testowej HDR będzie maks 680 nitów, a u drugiego ponad 800, a matryca z tej samej linii produkcyjnej Smile
Również nie wyobrażałem sobie, żeby nie skalibrować LG C7 zaraz po jego zakupie, na początku grudnia ubiegłego roku Smile Pamiętam, że zdecydowałem się na kalibrację trybów ISF (ciemne i jasne pomieszczenie), tryb Kino Dolby Vision i Gra HDR. Sporo tego, ale z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że różnica sprzed i po kalibracji na tym OLED jest bardzo duża. Pamiętam, że łącznie wszystko wyniosło mnie to około 800 zł (oczywiście u Maćka), ale zdecydowanie warto i również polecam kalibrację.
@Mierzwiak
Z Twojej wypowiedzi wynika, że wszytskie matryce są identyczne (co do parametrów wyświeltlanego obrazu) w momencie opuszczenia lini produkcyjnej, przed zainstalowaniem w TV. To prowadzi do wniosku, że brak jest jakiegokolwiek rozrzutu parametrów, czyli uzysk powinien wynosić 100%. Powiem szczerze, że trudno mi to w uwierzyć. To by oznaczało wybitne osiagnięcie LG. Są gdzieś w necie jakieś dane to potwierdzające? Przeczytałbym z ciekawością.