Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
XE 9005 jest na pewno lepszym wyborem od tych dwóch poprzednich, które wrzucałeś, ale nadal słabszym od KS9500. Jak upierasz się na 65 cali i prosty ekran, to w przyszłym roku cena Soniaka powinna już trochę spaść, bo ponad 8k bym za niego nie dał.
Ten tegoroczny Sony ma 20 niezależnych stref wygaszania, ubiegłoroczny - chwalony w recenzjach - XD93 ma ich 32.

To już lepiej byłoby dorwać właśnie tamten model https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-65xd9305.bhtml no ale pewnie w większości będzie z ekspozycji.
Jak uda mi się na dniach sprzedać stary TV to biorę tego Soniacza. Myślę, że spełni wszystkie moje oczekiwania i będę z niego bardzo zadowolony.
(05-09-2017, 16:28)Mateusz napisał(a): [ -> ]przyszłym roku cena Soniaka powinna już trochę spaść, bo ponad 8k bym za niego nie dał.

Obecnie w Media Markt jest promocja na ten telewizor >> 8200 zł kusi Big Grin
Za żadnego LCD nie warto tyle dać. Za OLEDa to już co innego, inna bajka.
Nie dałbyś tyle za takiego DX900 czy ZD9? No to gratuluję rozeznania...
Jeżeli mógłbym tę padlinę od razu sprzedać z dużym zyskiem to tak. Tak marnych telewizorów na pewno nie kupiłbym dla siebie.
(12-09-2017, 12:53)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Nie dałbyś tyle za takiego DX900 czy ZD9? No to gratuluję rozeznania...
Jeśli mógłbym za 8 tys. mieć któryś z tych modeli... to wciąż wolałbym dołożyć i mieć lepszego OLEDa Smile
(12-09-2017, 15:55)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]Jeżeli mógłbym tę padlinę od razu sprzedać z dużym zyskiem to tak. Tak marnych telewizorów na pewno nie kupiłbym dla siebie.

Sorry, ale skoro takie wyświetlacze nazywasz padliną czy marnym telewizorem, to nawet nie chce mi się podejmować z Tobą jakiejkolwiek dyskusji. Całe szczęście, jak to mówią, każdy swój rozum ma.

(12-09-2017, 15:59)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Jeśli mógłbym za 8 tys. mieć któryś z tych modeli... to wciąż wolałbym dołożyć i mieć lepszego OLEDa

Lepszy OLED? To jest pojęcie bardzo względne, w jednym elemencie lepszy jest OLED, w innym DX900/ZD9 i zależy to głównie od indywidualnych preferencji. Wskazanie jednoznacznego zwycięzcy w tej konfrontacji jest w zasadzie niemożliwe. No chyba, że mówimy tylko o filmach Blu-ray, wtedy wiadomo, OLED jest niedościgniony, ale oba FALD-y w wielu scenach robią dokładnie takie same wyniki jak OLED - urządzenia pomiarowe nie wykrawają absolutnie żadnej emisji światła, więc nie jest też tak, że w tej kategorii jest nokaut. Jest jeszcze tryb 3D, który w Oledzie jest absolutnie bezkonkurencyjny, połączenie technologii pasywnej z matrycą 4K, to jest najlepsza rzecz, jaka mogła przydarzyć się tej technologii.
Jednak już w filmach UHD OLED ma zdecydowanie niższą średnią jasność i HDR jest nieporównywalnie mniej spektakularny, przy sporcie też lepsze algorytmy ruchu mają ZD9/DX900, które zapewniają lepszą ostrość obrazu ruchomego, no i należy też pamiętać o wyjątkowej wręcz wrażliwości OLED'a na słabszą jakość sygnału, jaką mamy z satelity czy portali typu Netflix... Jedyne, co tak naprawdę eliminuje LCD, to kąty widzenia. To są telewizory, które nadają się do oglądania w zasadzie jedynie na wprost i to jest tak naprawdę największa różnica między tymi telewizorami.
FALD to jest zupełnie inny świat niż klasyczne LCD i w moim odczuciu należy taki TV postawić sobie w domu i przekonać się o jego możliwościach naocznie. Wiele osób skreśla te telewizory w myśl zasady "LCD nie może być dobre" a w tym wypadku jest to szalenie niesprawiedliwe i krzywdzące, bo jest to zupełnie inna bajka niż standardowe, krawędziowe LCD.
Sam kilka miesięcy temu, przed zakupem nowego telewizora miałem w domu DX900 i LG E6 i ostatecznie postawiłem na Panasonica, co wydawało mi się mało prawdopodobne, głównie ze względu na jego uniwersalność. Ale o tym już nie bardzo chce mi się pisać, bo to byłaby masa tekstu, jeśli chcesz podyskutować, to zapraszam na HDTVPolska, tam napisałem dziesiątki postów i szczegółowo opisałem swoje wrażenia.
Jednak pisanie, że OLED jest lepszy nie jest do końca prawdą, no chyba, że tak jak pisałem TV ma służyć tylko do oglądania filmów Blu-ray, wtedy żaden LCD nie zagwarantuje takiej jakości. Ale do codziennego użytku, jako telewizor służący do codziennej telewizji, gier itp. wybór wcale nie jest jednoznaczny.
Pozdrawiam i życzę wszystkim udanych zakupów.
Cytat:. Ale do codziennego użytku, jako telewizor służący do codziennej telewizji, gier itp.

Ja tam nie znam takiego "codziennego użytku".