Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja też nie Smile
(23-08-2019, 16:12)Plicha napisał(a): [ -> ]Reasumując kupisz OLEDA będziesz mieć obraz taki sam zawsze, koncentrować się trzeba na innych elementach, jakość dźwieku, procesowanie ruchu, upscaling, procesowanie obrazu jeśli ktoś potrzebuje, input lag (dla gamerów) dodatkowe funkcje, system etc.

Nie masz racji, szczególnie w odniesieniu do treści HDR. Polecam filmik Vincenta, który wklejałem kilka postów wyżej.

Uatu_TheWatcher

(23-08-2019, 14:46)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Ja dziś w końcu zamówiłem Panasonica ub820 - dla mnie obecnie numer jeden na rynku i właśnie ten wyświetlacz bym polecał. Ma na pokładzie absolutnie wszystko co potrzeba. Niby odrobinę problematyczne DV ale z tym jest większy bądź mniejszy problem w zasadzie wszędzie poza Oppo.

Na brodę Neptuna! Panasonic UB820, jako odtwarzacz Blu-Ray Ultra HD za grubo ponad 1000zł? Osobiście jestem w stanie zapłacić do 1000zł za tak istotny do odtwarzania filmów Blu-ray 4K sprzęt. Zastanawiam się nad następującą opcją: "Panasonic DP-UB420" w zakresie cenowym około 999zł. Kupując taki odtwarzacz patrzę na skalowanie do 4K i rzeczywiste odtwarzanie 4K - ,,rzeczywiste" w tym sensie, jeśli dobrze rozumuję, że filmy, które w przyszłości będzie można kupić w zapisanym na dysku prawdziwym formacie Ultra HD, bo standardy na pewno poszybują w górę, będzie można spokojnie bez zanieczyszczeń i szumów puścić na odtwarzaczu Blu-Ray 4K, który możemy kupić dzisiaj. W ogóle nie wiem, czy istnieje to ,,rzeczywiste" 4K, jeśli przykładowo chodzi o zapis filmu na płycie / dysku w takim formacie i późniejsze jego odtwarzanie, oraz czy większość materiałów o tak bajecznej rozdzielczości jest skalowanych do 4K i wzbogacanych przez efekt HDR i odpowiednie ustawienia telewizora.

Dylemat w wyborze odpowiedniego telewizora 4K OLED, o przekątnej 65 cali jest znaczny. W grę wchodzi wydanie od 8000 do 9000 zł. Październik pokaże, czy "PHILIPS 65OLED 903" oraz "LG 65OLED C8" i "BRAVIA OLED KD-65AF8" stanieją do poziomu przeznaczonych na zakup telewizora przeze mnie zakresów cenowych, zwłaszcza pierwszy z nich. Miesiąc ten oznacza start ostatniego kwartału roku, więc nastrajam się na jakieś promocje typu ,,wietrzenie magazynów" i inne.
Faktycznie chłopaki coś jest pokickane z tymi cytatami, chyba to nie dziala poprawnie bo zaznaczalem fragment posta i klikalem cytuj zaznaczone Smile

@misfit troche wyciagasz z kontekstu, odnosiłem sie do obrazu referencyjnego, a raczej do jego jakości. Postprocesing wiadomo, ze zmieni "jakość" obrazu i o tym wspominam by na tym sie koncentrować. Matryce są te same i dają hmm ok 95% obraz o tej samej jakości (tym bardziej, ze nie ma dwoch identycznych matryc, kazda "gra" nieco inaczej). Kowalaki nie odrozni.
Postawilbym przed Tobą dwa modele OLED przysloniete kartonowym okienkiem i nie rozpoznasz ktory jest który Smile
Generalnie przekaz mial byc taki, to ze LG ma "głęboką, żywą czerń" nie jest zaletą telewizora LG. U Philipsa, Panasonica, Sony, ta czerń jest równie swietna.
Lepiej koncentrować się na innych ficzerach w danym modelu.
(23-08-2019, 16:12)Plicha napisał(a): [ -> ]
(23-08-2019, 13:52)Daras napisał(a): [ -> ]Tak w ogóle czy czasem w 2020 nie wygasają Philipsowi patenty na Ambilight? A jeśli tak, to czy można się spodziewać, że ta funkcja pojawi się w telewizorach innych producentów?
Przedłużyli patent  w zeszłym roku na kolejne chyba 5 czy 10 lat, nie pamiętam już.

To i ja wystąpię w obronie własnej czci. Smile Oczywiście nie jestem autorem powyższej wypowiedzi. W dziale poświęconym problemom związanym z funkcjonowaniem forum znajdziesz na ten temat wyjaśnienie Mateusza.
Moja metoda jest dość upierdliwa. W razie kłopotu wychodzę z funkcji cytowania i dobieram się do niej w inny sposób. Korzystam też z podglądu aby sprawdzić końcowy wygląd mojego wpisu. Niemniej problem istnieje i trza uważać.
W takim razie przepraszam kolegów, jak widać to moje pierwsze posty na forum i nie byłem świadom problemów z cytowaniem.
(23-08-2019, 17:29)Plicha napisał(a): [ -> ]Postawilbym przed Tobą dwa modele OLED przysloniete kartonowym okienkiem i nie rozpoznasz ktory jest który Smile

Zakład ? Z góry uprzedzam, że go przegrasz.
Bez żadnego problemu odróżnię LG/Panasa od Philipsa/Sony na znanych mi fragmentach danego filmu w HDR10 choćby po diametralnie różniącym się podejściu tych producentów co do algorytmu mapowania tonów obrazu czy agresywności ABL. W Dolby Vision zresztą też - jeden z poruszanych TV w ogóle go nie obsługuje (Philips), a drugi (Sony) posiada zupełnie odmienną (gorszą) jego implementację w stosunku do LG/Panasa.
Z odróżnieniem tegorocznego Panasa od LG miałbym większy problem, ale w ciemnych, problematycznych scenach, też nie miałbym problemu z odróżnieniem jednego od drugiego.
(23-08-2019, 17:29)Plicha napisał(a): [ -> ]Postawilbym przed Tobą dwa modele OLED przysloniete kartonowym okienkiem i nie rozpoznasz ktory jest który
Chyba nie do końca wiesz o czym piszesz. Widziałeś wszystkie na żywo czy wiedzę czerpiesz z internetu, że niby wszystkie oledy to jeden czort? Problem byłby w porównaniu LG i Panasonica, choć i tutaj przy odpowiednim materiale szybko wyjdzie, który jest który. Philipsa i Sony rozpoznam bez problemu.
A widzisz, jeden mówi o "odpowiednim materiale", drugi "na znanych mi fragmentach danego filmu w HDR10". Jak sie tak wypindrzycie to ok, odroznicie.
A ja caly czas odnoszę sie do tych słów ktore padły wczesniej o "głębokiej, żywej czerni w LG" jakoby byla to domena wylacznie LG i stawiam sie w roli Kowalskiego próbującego wybrac miedzy LG a Philipsem patrzac na czern i randomowe obrazki. Czerń tez odrozniacie? Smile I bede bronił zdania, że olbrzymia większość osób nie odróżni obrazu. Ale spoko, wy z lupą i na znanym wam materiale HDR10 odroznicie i jestem z tym ok.
(23-08-2019, 18:51)Plicha napisał(a): [ -> ]Ale spoko, wy z lupą

Bez lupy. Daj znać gdy załatwisz te OLEDy w jednym miejscu i wpadam do Ciebie. Szczegóły co do zwrotu kasy za dojazd w razie przegranego zakładu uzgodnimy na PW.

O głębokiej, pięknej czerni, która byłaby domeną wyłącznie LG pisał z kolei jeden z forumowiczów, który najwyraźniej łyka jak pelikan papkę marketingową.