Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(21-09-2017, 18:50)pred895 napisał(a): [ -> ]Na razie jestem na etapie kalibracji
Bawienie się suwaczkami w menu to nie jest kalibracja, arrrghhh Smile

No i spoko, na pewno będziesz bardziej zadowolony niż z krawędziowca Smile

Tu masz ustawienia:
https://youtu.be/FFsRJ3EU8Dg

[W ustawieniach HDMI, najlepiej od razu wszystkich , nie zapomnij aktywować opcji "Ulepszony format" (po angielsku "Enhanced") inaczej nie zobaczysz HDR z PS4 albo odtwarzacza UHD.]

Jak już ustawisz to koniecznie obczaj ten kanał przez aplikację:
https://www.youtube.com/channel/UCve7_yAZHFNipzeAGBI5t9g
(22-09-2017, 18:34)Mierzwiak napisał(a): [ -> ][W ustawieniach HDMI, najlepiej od razu wszystkich , nie zapomnij aktywować opcji "Ulepszony format" (po angielsku "Enhanced") inaczej nie zobaczysz HDR z PS4 albo odtwarzacza UHD.]

Właśnie tu pojawia mi się dziwna rzecz Tongue Po przestawieniu na ulepszony format konsola traci dźwięk, a ustawiania hdr w konsoli plują mi że mój tv nie obsługuje HDR. Jednak kiedy wrócę do ustawienia standardowego konsola potwierdza że mój tv wspomaga HDR i uaktywnia się podczas UNCHARTED 4 , ale wszystko w tym HDR się mega rozjaśnia i wypala oczy. Nie wiem czy taki efekt jest pożądany. Konsola jest podłączona pod amplituner, który pociągnie sygnał 4k a ten podpięty jest pod tv ( porty 2 i 3 które wspomagają HDR po aktywacji na ulepszony format ).
Coś schrzaniłeś. Bez aktywacji tej opcji nie jest możliwe odbieranie przez TV materiału w HDR.
Po odpaleniu Uncharted 4 konsola rozpoznała tv i zapytała się czy ma włączyć tryb HDR, więc coś jest na rzeczy. Poszperam jeszcze w okablowaniu pewnie tu jest jakiś konflikt Tongue
Łoniaka nie masz? Tam jest super test do filmów jakiego nie ma ponoć w żadnym sprzęcie, masz czarno na białym co obsługuje i gdzie są błędy.
Łoniaka ??
ech xbox one.
Nie ;]
Tak przy okazji masz ps4 prosiaka czy zwykłą? W ps4 zwykłej działa hdr i tego doświadczyłem w najnowszym Uncharted wygląda bajecznie. Ale rozdzielczość jest standardowa dla zwykłego ps4. Jeśli nie zapomniałeś włączyć na hdmi auto to powinno działać bez problemu. Bez amplitunera wszystko chodzi jak należy?
Wychodzi na to że w tym modelu TV mając zwykła konsolę ps4 i gry z możliwością HDR to nie trzeba go przestawiac na ulepszony format. Ustawienia wyjścia video i hdr w konsoli przestawiłem na auto i HDR automatycznie odpala się przy starcie gry. TV również to potwierdza >>
[Obrazek: 98be7c608422453.jpg]
Czyli wszystko jest w porządku Smile