Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Co sądzicie o takim modelu: TV LG 65SM8600 bo przymierzam się do zakupu? Ewentualnie jakieś propozycje na TV 65 cali tak do 5000zł?
Samsung NU8002 polecam . Tylko już chyba niedostępny . A jego następca wykastrowany bo NU za dobrze się sprzedawał i nie schodziły wyższe modele Wink
A co takiego wyjątkowego w tym tv. Bo czytam że podstawowych kodeków brak. Nie obsługuje innych firm urządzeń zewnętrznych i czerń, i obraz średnie

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Cena średnia .
Poszukuję niedrogiego TV 4K, musi mieć 43 cale i centralnę stopkę do postawienia, nie nózki po bokach. Wybrałem takie oto dwa modele LG i Toshiby, ktory z tych dwóch będzie lepszy:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-lg-led-43uk6470,id-1100861?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=880958&utm_campaign=2019-09&utm_term=TELEWIZORY&ceneo_spo=true

https://www.x-kom.pl/p/491622-telewizor-33-43-toshiba-43v5863dg.html
Może macie jakieś swoje typy proszę o porady i opinie.

Uatu_TheWatcher

Od kilku dni jestem użytkownikiem "LG OLED 65 E8". Zauważyłem, że po wybraniu trybu wyświetlanego obrazu, jako "HDR - efekt mocny", ustawieniu ostrości na 24 (po kalibracji miałem 20), odcieni (balans kolorów zieleni i czerwieni i innych) na G3, a nasycenia czernią na wartości niskie, czerń zaczęła wyglądać fantastycznie, porażając w niedający się opisać ten cudowny efekt sposób. Szczególnie fenomen czerni, po moich ustawieniach widać w scenie filmu czy animacji, gdy uwydatniony jest kontrast, np. zapalona nagle pochodnia w pogrążonej w ciemności sali potrafi podkreślić moc czerni. Czy ktoś z Was preferuje jakieś inne ustawienia? Nie chcę, aby matryca mojego OLEDa była narażona na szybsze zużycie, przy ustawieniach mocnego HDRu i średniej ostrości.
Oglądasz treści SDR w trybie pseudoHDR, który z HDR nie ma dokładnie nic wspólnego? Dobry sposób na zajechanie matrycy, pogratulować Smile
Miałem się nawet w jakiś sposób odnieść do posta kolegi wyżej, ale nawet nie wiem od czego zacząć, poza tym chyba nie warto...