Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Podaję jako ciekawostkę....

LG OLED z serii C8 pomimo HDMI w standardzie 2.0 z obsługą ARC potrafi zwrotnym wysłać Dolby ATMOS, pomimo tego że wg wszelkich specyfikacji jest dopiero to realizowane w standardzie HDMI 2.1 z eARC.
Dobrze wiedzieć pewnie dodali obsługę w firmware tak jak zeszłoroczne amplitunery niektórych firm.
Istnieją telewizory, które wspierają wybiórcze funkcje specyfikacji HDMI 2.1 przy HDMI 2.0. eARC jest najczęściej spotykaną funkcją. Samsungi chyba miały jakąś odmianę freesynca, która też ma być jedną z cech HDMI 2.1. Innym przykładem może być ALLM dla konsol.

Uatu_TheWatcher

LG OLED E8, 65 cali. Po wybraniu referowanego przez specjalistów z "hdtvpolska.com" ustawienia wyświetlanego obrazu - przejścia z trybu "HDR, efekt mocny" na "Kino" zauważyłem wyraźną różnicę. Dodatkowo w rozszerzonym menu ustawień obrazu, przy wybranym trybie "Kino" ustawiłem następujące wartości:

- Oświetlenie: 61
- Kontrast: 100
- Jasność: 52
- Ostrość: 28
- Kolor: 66
- Odcień: G5

Pozostałe parametry, w rozszerzonej liście ustawień tego trybu pozostawiłem bez zmian, lub z lekkimi odchyleniami po kalibracji. Również postanowiłem choć trochę zaangażować się w zmianę ustawień obrazu w opcji "eksperta". Zmieniłem następujące znaczniki:

- Gamma na 2,2
- Gama kolorów: auto
- Balans bieli, w temperaturze barw: Ciepła3
- Super rozdzielczość: niska
- kontrast dynamiczny: wyłączony

Resztę możliwości ustawieniowych w opcji "ekspert" pozostawiłem bez zmian: wszystko wyłączone albo wyborze "niski".

Podsumowując, oto efekt takowych zmian i ustawień, o których pisałem wyżej - przykładowy obraz o rozpiętości 16:9 z zachowanymi proporcjami kadru, wyświetlany w jakości 4K z platformy Netflixa, czyli strumieniowanie danych i jakości przez internet:

[Obrazek: IMG-20191027-213058.jpg]

Może jakieś porady od Was forumowicze w kwestii ustawień obrazu, tak aby najlepiej oddać moc LG OLED 65 E8?

Niedługo na tym telewizorze, z wykorzystaniem odtwarzacza Blu-Ray 4K "SONY UBP - X500" obejrzę "Avengers: Endgame", który kupiłem w wydaniu Steelbook Blu-Ray, oraz "Godzilla II: Król Potworów" w wydaniu na Blu-Ray. Być może, podczas oglądania tych filmów, zrobię kilka fotek i prześlę je, abyście zobaczyli jak wyglądają one na tym modelu LG z wykorzystaniem odpowiednich ustawień obrazu.
(28-10-2019, 10:50)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]Może jakieś porady od Was forumowicze w kwestii ustawień obrazu, tak aby najlepiej oddać moc LG OLED 65 E8?
Tak, umów się na profesjonalną kalibrację. Wyłożyłeś tyle na tv to dołóż te parę złotych. Pisali tu koledzy wielokrotnie co też śledziłeś , że matryce fabrycznie nie są takie same i każdą trzeba ustawić trochę inaczej.
(28-10-2019, 10:50)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]LG OLED E8, 65 cali. Po wybraniu referowanego przez specjalistów z "hdtvpolska.com" ustawienia wyświetlanego obrazu - przejścia z trybu "HDR, efekt mocny" na "Kino" zauważyłem wyraźną różnicę. Dodatkowo w rozszerzonym menu ustawień obrazu, przy wybranym trybie "Kino" ustawiłem następujące wartości:

- Oświetlenie: 61
- Kontrast: 100
- Jasność: 52
- Ostrość: 28
- Kolor: 66
- Odcień: G5

[Obrazek: ForcefulWelllitBrant-size_restricted.gif]

Nawet nie pytam po co wprowadziłeś te zmiany trybu Kino skoro ewidentnie nie masz pojęcia co robisz.
Dokładnie.  Kalibracja
https://skalibrujtv.pl/
Powodzenia, daj znać jak będziesz po.
Endgame i Godzilla 2 polecam w 4k. Do bd nie wrócisz.
Kalibracja kalibracją, ale niemal wszystkie podstawowe ustawienia pozmieniał od czapy. Na żadnym egzemplarzu nie ma prawa to wyglądać dobrze.
Tracicie czas, facet dopiero co zachwycał się trybem obrazu HDR - efekt mocny, który jest chyba nawet gorszy niż żywy, a po przełączeniu na tryb kino zrobił niemal wszystko aby ten tryb popsuć. Smile Nie wydaje mi się, aby kalibracja była tym, czego potrzebuje.
Uatu, z tym kontrastem na 100% to oczywiście żarcik? Smile