Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Taka sama częstotliwość co z wypaleniem paska tvn24 na oledzie od lg .
Jak ktoś ogląda telewizję na kuriozalnym ustawieniu oświetlenia OLED (januszową wartością jest 100, a jak!) to ma wypalone paski. Bywa.
(25-11-2019, 11:17)malin1976 napisał(a): [ -> ]Taka sama częstotliwość co z wypaleniem paska tvn24 na oledzie od lg .

Akurat tego można się wytrzeć w 100% Smile
Dla mnie jeśli faktycznie Sony wypuszcza takie z fabryki to jest to jeden wielki SYF, a my nie mamy żadnego na to wpływu podczas użytkowania.
No ale to przecież nie jest domena Sony, że na LCD jest clouding, inni producenci robią dokładnie to samo, sztuka sztuce nie równa, tak było, jest i będzie. Całe szczęście w większości sklepów nie ma problemu aby wymienić taką skopaną sztukę na inną.
Pytanie jest inne, po co w ogóle zawracać sobie głowę cloudingiem, skoro za niespełna 5 tysięcy można mieć oled, który jest wolny od tego zjawiska i w kwestii obrazu deklasuje każde LCD, nie tylko z tego przedziału cenowego?
Te 5 tysięcy to jest za 55 cali oled kontra 65 cali lcd . C9 czy xf9005 . Świetny obraz na małym tv kontra dobry obraz na dużym tv . Będę o tym myślał za rok , teraz się tylko przyglądam i cieszę z cen które jadą ostro w dół .
Bawiłem się trochę XE9005 i android w tych telewizorach jest beznadziejny. Co chwilę się toto wiesza, że trzeba TV wyłączać od kontaktu. W zasadzie przez system operacyjny w ogóle nie biorę tej marki pod uwagę przy ewentualnej zmianie TV.
Odpalasz film UHD, gasisz światło i nie sądzę abyś był w stanie przeboleć LCD po kilku latach posiadania oleda. Myślę, że bardzo szybko zawęzisz poszukiwania. Smile
Sony sprzedaje też Oledy, ale jeśli system działa na podobnym poziomie co tam to też bym się nie zdecydował.
Czyli nie ma co porównywać OLED C9 55 do Sony XF9005 65, bo stoję przed takim wyborem?
Ja bym wziął C9 na Twoim miejscu i nie brał Sony pod uwagę.