Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Jaki telewizor wybrać? - Pytania i porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
U mnie jest tak, że mam wyraźniej odznaczający się pas lub go nie mam, innymi słowy po kompensacji raz jest, a raz nie Smile Niemniej wątpię by ktoś go zauważył, ja wiem że tam jest więc jest mi go łatwiej dostrzec, ale z drugiej strony nie jest też tak, że jeśli już jest, to wali po oczach. To musi być bardzo specyficzna scena żeby w ogóle dało się go dostrzec.

Zauważyłem natomiast na planszy 5% że ciemniejszy kształt / plama którą miałem po lewej stronie stała się bardziej, bo ja wiem, rozmyta.

Tak czy siak trafiła mi się świetna mateyca i do dzisiaj się to nie zmieniło.

(24-04-2020, 14:11)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Nie sądziłem, że mają jeszcze na stanie matrycę do C7...
To nie musi być matryca do C7 Wink
Czyli naprawiając wyświetlacz z serii 6 wsadzają matrycę powiedzmy z serii 9?
No cóż, napisałem to nie mając 100% pewności, ale wydaje mi się, że to możliwe. Ostatecznie matryca to tylko matryca, prawda? To od elektroniki / softu zależy wykorzystanie jej możliwości więc nie powinno być chyba żadnego dziwnego konfliktu, tak mi się wydaje.

Myślę że jeśli misfit ma dostęp do mikroskopu, najlepiej cyfrowego, to może sprawdzić strukturę pikseli i po tym poznać Smile
Gdyby była możliwość wsadzania jednej i tej samej matrycy, to nie wymienialiby na nowszy model, mając matryce obojętnie jaką Smile
Też mi się wydaje, że to tak nie działa jak pisze Mierzwiak. Matryce z poszczególnych serii są podobne, ale jednak różnice są. Gdyby wymieniali matrycę razem z panelem sterowania, to ok, ale panel zostaje ten sam, więc teoretycznie nie powinien działać z inną matrycą. Poza tym, nie raz czytałem, że ktoś dostał nową sztukę, bo mu powiedzieli, że nie mają już matryc do danego modelu...
Misfit, masz jakieś info na nowej matrycy, datę produkcji itp.?
Nic nie ma. Z przodu i z tyłu była przyklejona folia ochronna tak jak przyszedł C7 do mnie ze sklepu fabrycznie zapakowany.
Z początku wydawało mi się, że powłoka antyrefleksyjna jest jakaś inna bo przy wyłączonym TV pod kątem były widoczne odbicia o czerwonawym zabarwieniu, ale po kilku dniach to zniknęło i teraz odbicia są mniej więcej takie jak to sobie zapamiętałem na starej matrycy.
jaki TV będzie najlepszy do treści HDR/HDR10+/Dolby Vision?. Chodzi mi o jasność tych treści w nitach

(26-04-2020, 14:19)Jedi-Matser napisał(a): [ -> ]jaki TV będzie najlepszy do treści HDR/HDR10+/Dolby Vision?. Chodzi mi o jasność tych treści w nitach
Jesli zalezy ci tylko na jasnosci w nitach to pewnie jakies flagowce w technologii LCD LED. Tak naprawde jednak zalezy jaki masz budzet.
Teraz mam Philipsa 43 cale PUS7334/12, ale tam ilość nitów waha się od 250 do 300 nitów po kalibracji, czyli słabo jak dla treści z HDR.
Chciałem coś do filmów 4K z HDR/HDR10+ i Dolby Vision, by było widać, że to HDR wydać mogę max 6000zł.
Telewizor z największą ilością nitów nie oznacza najlepszego telewizora do treści HDR, jest nim TV o najlepszym kontraście, czytaj: OLED Tongue