Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Mierzwiak's Kolekszyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(22-04-2018, 09:26)wolfman napisał(a): [ -> ]Nie jest to kwestią, że masz tv 4k z dolnej dolnej półki? Blu ray , których nie ma w 4k nie wymieniasz z jakiego powodu? Kluczy na necie nie brakuje i kosztują 1/4 ceny
KS7000 ma certyfikat HDR Premium i przez kilka sek potrafi mocno zaświecić. Posiadanie FALD-a z dobrym wygaszaniem, czy OLEDa, niczego nie zmieni ze względu na podniesiony poziom czerni w tych opisanych przez OP wydaniach. Ja jednak widzę różnice jakości obrazu, a przede wszystkim w jakości dźwięku, ale większość użytkowników, nie robi z tego tytułu wielkiego problemu.
Natomiast co do HD, to szkoda zawracać sobie nim głowę, BD wygrywa w cuglach, więc kody, choćby darmowe, psu na budę.
(22-04-2018, 09:45)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]zresztą i tak zamierzam kupować tylko to co jest po polsku.

To akurat nie wyklucza zmiany krajów. W UK jest sporo tytułów z polską wersją.

(22-04-2018, 09:46)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a): [ -> ]Ja jednak widzę różnice jakości obrazu, a przede wszystkim w jakosci dźwięku

A no właśnie na razie pod względem dźwięku i obrazu dla mnie również wygrywają płyty.
(22-04-2018, 09:45)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Wiem że kluczy nie brakuje ale nie mam zamiaru bawić się w zmienianie lokalizacji tylko po to żeby wyrwać coś taniej, zresztą i tak zamierzam kupować tylko to co jest po polsku.
Właśnie koledzy odpisali, więc nie mam co tu dodać. Wersje polskie są nie tylko w Polsce. Mnie po prostu zaskakuje ta nagła zmiana. Mogłeś przecież już wcześniej przetestować zanim kupowałeś płyty, by stwierdzić, że różnice widzisz znikome. Do zmiany kraju dobry np Cyberghost
Mogłem też zostać przy BD. Albo przy DVD. Albo w ogóle nie kupować filmów. Chyba nigdy nie zrozumiem tego internetowego poradnictwa Smile

"Nagła" decyzja? Ludzie, nie biorę kredytu na milion złotych tylko zmieniam formę kupowanych filmów, tu nie ma żadnej filozofii Tongue
Proponuję zobaczyć Split HDR(początek 4 rozdziału) lub Zmartwychwstałego (początek jak pojawia się logo producenta) to można zacząć się zastanawiać nad jakością tego co wypuszcza apple 4k tv lub co chrzani telewizor. Na moim Samsungu mu7042 zjawisko bandingu znika lub ulega ograniczeniu dopiero wtedy kiedy w tv nie załączam wyjścia UHD z hdr. Pewnie wina telewizora bo podanie mu sygnału z Oppo 203 (płyty uhd) czy apple 4k z pełnym hdr skutkuje dramatycznym spadkiem jasności całego obrazu. Ustawienia eko i inne polepszacze mam wyłączone, ustawienia jakie wszyscy zalecają, kable jak przykazano, ostatnia aktualizacja wgrana i nic. W tym telewizorze jasność, soczystość kolorów w sdr jest o niebo lepsza niż w tym pod niebiosa wychwalanym hdr. Gorączka z apple 4k na tym telewizorze da się zobaczyć tylko w sdr bo po włączeniu hdr ciemnica jak w niemym kinie.
Na topowych telewizorach niektóre pozycje UHD z Imovies też wyglądają niekiedy badziewnie. Ale skoro ludziom, to nie przeszkadza, to w czym problem?! I tak jest lepiej niż z DVD. Smile
(22-04-2018, 11:56)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a): [ -> ]Na topowych telewizorach niektóre pozycje UHD  z Imovies też wyglądają  niekiedy badziewnie.
Które na przykład?
Np Pacific Rim
Ten mi akurat zapadł w pamięć, bo pomimo włozonego wysiłku, wszelkie możliwe kombinacje, mające na celu wyeliminowanie nieatrakcyjnego wyglądu nic nie dały. Porównaj sobie sceny z przybycia głównego bohatera na "Ścianę" i pracę przy jej budowie (celowo nie pisze o ekstremalnych luminancyjnie scenach) O tym migotanie też już nie wspominam, skoro problem przestał istniec.
Co to znaczy "nieatrakcyjny" wygląd?
Słowo na 4 litery rozpoczynające się na literę "g". Sam zobacz
Nie mam teraz możliwości rospisywanua się na ten temat a mocne światło nie kontrolowanie co się dzieje na ekranie smartphone'a ie pomaga. Krótko. Wyglądało tak (miejscami), jak gdyby wymuszone HDR na materiale SDR. Jednak inne fragmenty nie wykazywały obecności takiego efektu. Stąd moja wściekła bezsilność. A probowalem wszystkiego włącznie z resetem ustawień, z bezpośrednim podlaczaniem HDMI do tv i zmiana TV na inny. Misfit mi świadkiem, bo rozmawialiśmy na ten temat chyba w styczniu.