Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Mierzwiak's Kolekszyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W weekend obejrzę w całości, na razie rzuciłem tylko okiem na kilka scen, już teraz widzę że jest to płyta którą powinno się pokazywać wszystkim narzekającym na upscale z 2K Smile
[Obrazek: 2LX5wzB.jpg]

Heh, w końcu złamałem swoje dawne postanowienie które, jak mi się wydawało, było nie do ruszenia i kupiłem Nową nadzieję i Powrót Jedi. Imperim kontratakuje z poprawkami Lucasa mi nie przeszkadza (dlatego początkowo tylko tę część z OT kupiłem), są w większości subtelne i w przeciwieństwie do tych z EIV i EVI nieinwazyjne, ale z jakiegoś powodu zaczęło mnie uwierać że nie mam jednak pełnej trylogii.

Knives Out z kolei tylko na BD bo nie widzę sensu dopłacać wyłącznie do loga UHD na pudełku.
(24-11-2020, 19:00)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Knives Out z kolei tylko na BD bo nie widzę sensu dopłacać wyłącznie do loga UHD na pudełku.

Na BD ponoć komprecha pozostawia sporo do życzenia i dlatego szarpnąłem się na UHD (jeszcze nie doszedł), ale fakt - poza tym to praktycznie to samo co 1080p SDR. Jak Vincent trafi na tę płytę w UHD i zrobi o niej filmik to pierwszy raz będzie miał rację w kwestii SDR w kontenerze HDR Wink
(24-11-2020, 19:28)misfit napisał(a): [ -> ]Na BD ponoć komprecha pozostawia sporo do życzenia
Przeglądając scenami niczego takiego nie zauważyłem, wręcz przeciwnie, wygląda super Smile

Disneyowo z zoom, z promki 3 za £36.

- Jakość obrazu w Mrocznym widmie to żart dla tego formatu (formułka "Four times sharper than HD" na odwrocie okladki to w tym przypadku zwykły trolling), ale skoro pozbyłem się trylogii na BD a chciałem wziąć Atak i Zemstę (w której kontrast w HDR robi największą robotę) to i Mroczne "musiałem" kupić, przynajmniej mam lepszy dźwięk niż zwykły DTS z polskiego wydania BD.
- Okładka First Class przełożona ze szwedzkiego wydania BD, od razu lepiej się prezentuje Smile

[Obrazek: Ifyc3Dr.jpg]
Daj znać jak się prezentuje Home Alone gdy będziesz miał okazję już go obejrzeć. Cały czas się zastanawiam czy robić upgrade z remastera BD of Foxa.

(25-11-2020, 19:28)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Przeglądając scenami niczego takiego nie zauważyłem, wręcz przeciwnie, wygląda super

Geoff w swojej recenzji wspominał, że ziarno dostało trochę po dupie na BD. Z kolei Pyoko, który też ma naszego OLED LG, opisując kompresję na BD użył słowa "horrendous", ale on lubi czasami wyolbrzymiać drobne niedoskonałości Wink
Sam się przekonam wkrótce jak to u mnie jest w ruchu.
Cytat:Okładka First Class przełożona ze szwedzkiego wydania BD

Czyżby kupowaliśmy je swego czasu z jednego źródła? Smile
@Gieferg

Allegro? Nie pamiętam nazwy sprzedawcy.
Allegro. To jeszcze czasy starego forum. Więcej osób kupowało to wydanie, bo było taniej niż polskie. Podobna sytuacja była też chyba z drugim Sherlockiem.
Promocja 3 za 2 na amazon.fr, a że nie było w niej nic ciekawego wziąłem 3 sztuki i, co za niespodzianka, każda z jakimś mankamentem. Muszę się uśmiechnąć o jakąś rekompensatę.

[Obrazek: 3WfDCrx.jpg]
(25-11-2020, 20:12)misfit napisał(a): [ -> ]Daj znać jak się prezentuje Home Alone gdy będziesz miał okazję już go obejrzeć. Cały czas się zastanawiam czy robić upgrade z remastera BD of Foxa.
Kupuj UHD, nie będziesz żałować Smile