Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Mierzwiak's Kolekszyn
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(30-07-2021, 10:04)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Pegg i Fergusson byli już w pierwszym M:I?

W sensie ciągłości wątków, począwszy od 3 części, bo podejrzewam, że dlatego nie całość, tylko od 3 do 6 na Twojej półce. Jedynka też ma co nieco do zaoferowania w tym względzie Smile
Nie, nie chodzi o ciagłość, po prostu od trójki ta seria podoba mi się najbardziej. Ostatnim razem gdy powtarzałem całość nawet dwójkę oglądało mi się przyjemnie. (A może to tylko zasługa 4K DV? Smile )
(30-07-2021, 10:56)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]po prostu od trójki ta seria podoba mi się najbardziej

Szanuję. Bardziej nowoczesne kino akcji bardziej przystoi serii, niż slo-mo a'la John Woo. No i tak, to pewnie była zasługa 4k i DV Wink ale jedyneczka na zawsze w serduszku (UHD zresztą też robi tu robotę) Smile
Już po złożeniu zamówienia na amazonie UK (promka 2 za £28 do której dołożyłem preorder na Skazanych na Shawshank) zdałem sobie sprawę, że nie tylko kupiłem dwa filmy o tej samej tematyce, ale o bliźniaczo podobnych okładkach Smile

[Obrazek: hXh0OKa.jpg]
- Jennifer's Body, Ghost Story i Wild Things z dvdmax; przesyłka zniszczona przez Inpost (w ramach odszkodowania zwrócą mi połowę kosztów zamówienia), płyty ocalały więc wystarczyło wymienić pudełka, choć okładki w kilku miejscach podarte a tekturka Jennifer's Body z jednej strony pognieciona,
- Bodyguard z amazonu PL,
- Dune oczywiście z zavvi, w końcu doszła, jutro piszę do nich o zwrot VATu,
- The Shawshank Redemption amazon UK, kupiony razem z filmami z poprzedniego postu dla rozbicia kosztów przesyłki.

[Obrazek: 9uU7c6z.jpg]
Szybko Shawshank Ci przyszło - mi dopiero dzisiaj wysłali z Amazona UK. Potwierdzasz, że BD to też nowy transfer ?

Z dvdmax też nie mam szczęścia - dwa "promocyjne" steele, oba poobijane i tutaj mam podejrzenie, że takie wyszły ze sklepu, bo zabezpieczone były w miarę ok.
Tak, Shawshank BD to remaster.
Nadrabiania zaległości ciąg dalszy.

[Obrazek: PXVmqUO.jpg]

- Arrietty, Howl's Moving Castle, Jupiter Ascending i Sherlock Holmes z amazonu UK.
Standardowo animacje Ghibli chodzą po około £15 więc jak tylko zobaczyłem na liście życzeń że ich cena spadła do odpowiednio £7,81 i £11,2 (dodatkowe 3% VAT to już pikuś) trudno było nie skorzystać z okazji.
- Cloud Atlas, Fargo, Strange Days, Slumdog Millionaire z koszmarną okładką i Sunshine z amazonu PL.
Strange Days wydanie niemieckie z dwustronną okladką więc kategoria wiekowa już nie straszy; z porównania screenów wychodzi na to, że to najlepsze pod względem kompresji i ziarna wydanie.
Prawdziwym kuriozum jest to, że w Polsce ten film ukazał się ostatnio na... VHS. To tak przy okazji tematu wspierania polskiej dystrybucji Smile
Skad Sunshine?

Edit. Ok nie bylo pytania. Smile
No co jak co, ale Ghibli to zawsze day one niezaleznie od ceny Wink